Перше відвідування (консультація) лікаря у разі вагітності – що буде, питання і рекомендації

Перше відвідування (консультація) лікаря у разі вагітності - що буде, питання і рекомендації
Перше відвідування (консультація) лікаря у разі вагітності – що буде, питання і рекомендації
Вже досить пристойна затримка менструації. Зроблено три тести, і на кожному проявилася друга смужка. Проживши кілька днів з усвідомленням того, що все в житті змінилося, можна подумати про відвідування лікаря жіночої консультації. Не варто затягувати з першим візитом до лікаря, тому що від цього багато в чому залежить подальший перебіг вагітності.

Що буде при першому відвідуванні лікаря?

Перше і головне, що потрібно буде з’ясувати на першому огляді лікарем – визначити наявність маткової вагітності. На жаль, ніхто не застрахований від такої неприємності, як позаматкова вагітність, коли плодове яйце, затримавшись в матковій трубі, може стати причиною грізного ускладнення і оперативного втручання.

Після опитування лікар виконає стандартний огляд піхви і шийки матки за допомогою дзеркал, взявши при цьому всі необхідні мазки на інфекції і на онкоцитологію. При дворучної пальпації матки і придатків гінеколог зможе визначити розмір матки і можливий термін вагітності, запідозрити проблеми з боку яєчників, помітити симптоми загрозливого стану для вагітності.

При виникненні сумнівів у наявності або терміні вагітності може знадобитися додаткове обстеження, яке включає ультразвукове дослідження та аналіз крові на хоріонічний гонадотропін (ХГЛ). При наявності симптомів загрозливого викидня або при серйозній підставі підозрювати позаматкову вагітність лікар обов’язково запропонує госпіталізацію в гінекологічний стаціонар для збереження маткової вагітності або оперативного лікування позаматкової вагітності.

Якщо ж все добре – матка збільшена у розмірах відповідно з орієнтованим строком, вирахуваним по затримці менструації, немає больових відчуттів і кров’яних виділень з піхви, то лікар розповість про подальшу поведінку з урахуванням зміненого стану, дасть рекомендації на найближчий час, видасть бланки перших аналізів і вкаже дату наступного візиту.

Які питання буде задавати лікар?

Перед відвідуванням лікаря жінці треба підготуватися до відповідей на питання, які обов’язково буде задавати лікар. Примірний перелік складається з наступних питань:

  – Коли був перший день останньої менструації?

  – Чи є які-небудь скарги у вигляді болю в животі, виділень крові з піхви, нудоти і блювоти?

  – Чи були раніше інші вагітності і як вони закінчилися?

  – В якому віці вперше з’явилися менструації?

  – Чим жінка хворіла в дитинстві (скарлатина, дифтерія, кір, свинка, вітряна віспа, краснуха, жовтяниця, ангіна, часті ГРВІ)?

  – Чи були в минулому хвороби серця і судин, особливо якщо жінка перебуває на диспансерному обліку у терапевта або кардіолога?

  – Чи були раніше хвороби внутрішніх органів або ендокринна патологія (гастрит, холецистит, панкреатит, виразка шлунка, цукровий діабет та інші)?

  – Чи бувало хоч раз в житті хворобливе прискорене сечовипускання, а якщо у жінки є хронічний цистит і пієлонефрит, то коли було останнє загострення?

  – Чи були в недалекому минулому хвороби репродуктивних органів з лікуванням у гінеколога?

  – Чи були в житті серйозні травми хребта, головного мозку, кісток таза, операції на черевній або грудній порожнині?

  – Чи були алергічні реакції на лікарські препарати?

Як правило, на частину питань жінка не може відразу відповісти, бо не знає про свої дитячі хвороби або не пам’ятає про деякі події в житті або додаткова інформація про хвороби знаходиться в терапевтичній амбулаторній карті. Тому перед візитом до лікаря треба запитати маму про те, що було в житті або згадати хоча б те, що було в недавньому минулому.

Які рекомендації треба виконувати?

Лікар після закінчення відвідування обов’язково дасть рекомендації, до яких слід прислухатися і обов’язково виконувати, тому що від них залежить спокійний перебіг вагітності і нормальний розвиток малюка.

1. Прийом фолієвої кислоти

Недолік фолатів в їжі може стати причиною вроджених дефектів у розвитку малюка, тому з самих ранніх термінів вагітності слід приймати препарат вітаміну групи B з профілактичною метою.

2. Статевий і фізичний спокій

Зниження фізичного навантаження і обмеження сексуальних відносин на перших тижнях вагітності гарантовано забезпечить збереження вагітності. Особливо це стосується відвідування фітнес-клубу і занять зі стрибковими та фізичними елементами. При цьому не забороняється відвідування басейн і заняття аквааеробікою.

3. Обмеження теплових навантажень

Щоб не було проблем з виношуванням вагітності треба виключити відвідування лазні і не треба лежати в гарячій ванні. Високі температури для організму вагітної жінки протипоказані.

4. Профілактика вірусних інфекцій

Особливо це важливо в міжсезоння, коли високий ризик захворіти на ГРВІ чи грип. Тому не треба відвідувати масові скупчення людей (кінотеатр, концерти та інші), слід тепло одягатися і намагатися уникати контактів з хворими на ГРВІ людьми.

Якщо вже є затримка менструації, тест-система показала дві смужки, і з’явилися перші зміни в організмі, то при відвідуванні лікаря жіночої консультації жінка зможе ще раз переконатися в наявності вагітності і отримає перші і важливі рекомендації з виношування малюка.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.