Чому хворіють діти?

Чому хворіють діти?
Чому хворіють діти?
Як би не намагалися батьки уберегти своїх дітей від хвороб – на жаль, уникнути цього не вдалося ще нікому. Регулярні відвідування лікаря і дотримання всіх його рекомендацій, правильне харчування, уникання людних місць в періоди розгулу грипу та ГРВІ – все це здавалося б повинно сприяти зміцненню здоров’я дитини – але ні. Із завидною регулярністю мамі доводиться в черговий раз брати лікарняний на роботі, а татові відмовлятися від відрядження і залишитися з дитиною вдома… Вкотре.

В першу чергу, батькам таких ослаблених діток треба знати, що їх захворювання – це далеко не завжди ослаблений імунітет або проблема з внутрішніми органами. Найчастіше, батьки стикаються з тим, що навіть при зверненні до фахівця той не знаходить ніяких серйозних патологій і тільки розводить руками. Проте, дитина все ж продовжує хворіти.

Так в чому ж проблема? Може не тільки промерзлі ноги, в здавалося б, ще не на стільки і холодну осінь, причина ангін у коханої дочки або сина?

Психосоматичний розлад у дитини

Сталий психосоматичний розлад те, що може почути стурбовані батьки на прийомі у психолога. Так, так, саме у психолога, а не у педіатра, куди вони найчастіше і звертаються.

Простими словами – психосоматика – вплив соціальних, психологічних чинників на фізичне здоров’я людини, як маленької, так і дорослої. Але якщо ми, дорослі, ще якось можемо дати відсіч всьому негативному, з чим ми стикаємося практично щодня, то дитина з цим завданням не справляється зовсім. Вони не можуть усвідомити всю повноту переживань, що давлять на них, не можуть поскаржитися, не знають, як описати свій стан. Ось чому психосоматичний розлад в дитячому віці виникає набагато частіше, ніж у дорослому. Наприклад, у дитини часто болить горло. При цьому в родині дуже агресивний і суворий батько, який не дозволяє дитині виражати емоції: «Не реви, а то буде ще гірше» – загроза, яка викликає у дитини напади панічного страху, тому що погрожують фізичною розправою. І він замовкає… У маленькій голові страх, а в горлі ком… Підсумок – хронічні ангіни, які плавно змінюються одна за одною. Або така ситуація, з якої точно хоча б раз, але стикаються всі мами і тата. Дитина категорично відмовляється йти в дитячий сад, плаче, вередує. Через якийсь час ви помічаєте, що він починає скаржитися на біль в животі або головний біль, або відчуває легке нездужання. Деякі скарги є чистою симуляцією і, взагалі, легко розкриваються пильними батьками. Але от якщо у дитини дійсно присутні такі симптоми, як нудота, діарея, підвищення температури – можна говорити про розвиток психосоматичного розладу.

Найпоширеніші захворювання

Ось перелік найпоширеніших психосоматичних захворювань у дітей:

Що важливо знати всім без винятку батькам в першу чергу:

– Будь-який пригнічений психічний стан дитини рано чи пізно викликає реакцію на фізичному рівні – тобто хворобу! Що це буде за захворювання, залежить від дуже багатьох чинників. У психосоматики є таке твердження: «де тонко – там і рветься» Дитина зі слабким горлом буде схильна до ангін, якщо є проблеми зі шлунком – можливі проблеми саме в цій області і т.д.

– Батькам маленької людини потрібно постаратися зрозуміти специфіку дитячої психосоматики. Чекати, поки дитина підросте і виразно сформулює проблему, яка її турбує – це безнадійно згаяний час. Звичайно ж, мама і тато – не професійні психологи, і всіх тонкощів дитячої психіки знати не можуть. Але, як мінімум, є те, на що точно слід звернути увагу у вихованні малюка, не закривати очі на проблему, не говорити «нас якось виростили без психологів – і нічого, нормальними людьми виросли» Вирости, то виросли, а ось по приводу «нормальності» сумніви є…

Отже, якщо ви дійсно хочете, щоб ваша дитина росла щасливою, і звичайно ж здоровою, ні в якому разі не нехтуйте її інтересами. Чого хочете ви, і чого хоче ваша дитина? Задумайтесь, і можливо вас здивує той факт, що ваші бажання і бажання дитини – абсолютно різні речі. І це нормально! Прислухайтеся до неї і перестаньте нав’язувати свою модель поведінки. Це не означає, що ви повинні їй все дозволяти, це означає, що якщо у дитини немає бажання ходити в балетну школу, а є бажання малювати, то залиште її в спокої зі своїми танцями і купіть їй новий альбом і фарби.

Ще один важливий момент, на який хотілося б звернути увагу, Ми часто відмахується від малюка – хіба це проблема, подумаєш, посварився з одним на майданчику або щось не поділили в школі, підросте і забуде всі ці дурниці. Зупиніться і вислухайте дитину. Повірте, мине не так багато часу, і ви будете раді поговорити з нею хоч про щось, та ось тільки вона вже не потребуватиме ваших порад. Немає якогось певного віку, відправної точки, коли потрібно починати розмовляти з дитиною, обговорювати її проблеми, розповідати про свій досвід – це все потрібно робити з колиски! Маленька людина повинна відчувати тепло і турботу завжди, а не в критичному підлітковому віці, коли батьки хапаються за голову і не знають куди і до кого бігти за допомогою, тому що «від рук відбився». Якщо дитина з дитинства відчуває в вас надійну опору, якщо у вашій родині є довіра, вона завжди прислухається до ваших порад. Вона буде спокійна і врівноважена, у неї буде стабільна психіка, а значить, набагато менша ймовірність піддатися різного роду психосоматичних порушень.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.