Годування дитини сумішшю: запитання й відповіді

Годування дитини сумішшю: запитання й відповіді
Годування дитини сумішшю: запитання й відповіді
Користь грудного молока очевидна, адже для новонародженого немає більш підходящого харчування. Природа подбала про те, щоб материнське молоко в точності відповідало потребам організму крихти, а його склад змінювався з ростом немовляти. Але в силу будь-яких обставин деякі жінки змушені годувати малюків молочними сумішами. Виробники прагнуть максимально наблизити суміш за складом і смаком до грудного молока. Звичайно, якість сумішей з кожним роком стає все краще, але на 100% жодна суміш не замінить те, що закладено природою. Проте, молочна суміш – це єдиний замінник материнського молока.

Годування дитини сумішшю

Як правило, мами, у яких не вистачає молока, догодовують малюків додатковим харчуванням або повністю переводять крихіток на штучне вигодовування. Слід пам’ятати, що дітям до одного року молоко тваринного походження протипоказано, і коров’яче, і козяче. Печінка маленької дитини не справляється з тією кількістю білка і мікроелементів, які містяться в молоці тварин, тому є великий ризик нашкодити здоров’ю крихти. Зрозуміло, це не завжди відобразиться по зовнішніх чинниках. Єдине відповідне харчування для малюків, які не отримують материнського молока, – це молочна суміш. Вона адаптована для дитячого організму, відповідно до вікових потреб.

З якого віку починати

Молочну суміш можна давати дитині з перших днів життя, але завжди варто прагнути до природного вигодовування. Бувають ситуації, коли годування грудьми з певних причин неможливо. Таких прикладів небагато, але якщо вже так склалося, то не варто себе звинувачувати і впадати в меланхолію, краще подбати про вибір якісної молочної суміші. При виборі суміші, головне, враховувати вік і вагу дитини. Кожен виробник вказує на упаковці вікову категорію, для якого призначена та чи інша продукція, звертайте увагу на ці обмеження.

Багато мам усіма силами борються за кожну краплю грудного молока, але з-за його нестачі доповнюють раціон малюків адаптованими сумішами. Такий вид годування часто практикується, дозволяється з будь-якого віку і називається змішаним вигодовуванням. Якщо в харчуванні дитини більшу половину раціону складає суміш, а грудне вигодовування дається все складніше, то воно не завжди доцільно.

Штучне вигодовування не має на увазі введення в раціон малюка раннього прикорму. Дитина, який харчується якісної, адаптованою сумішшю так само як і немовля не потребує додаткового живлення до 6 місяців.

Скільки суміші давати дитині

Щоб відповісти на це питання, перш за все враховуйте вік і вагу дитини, а також особливості організму, час доби. Все більше фахівців рекомендують не дотримуватися чітких рамок навіть при штучному вигодовуванні, а виробляти власний графік харчування.

Один із способів обчислення необхідного обсягу суміші для дитини першого року життя:

  – Для дітей у перший тиждень (7-10 днів) необхідна порція суміші становить 2% від маси ваги при народженні.
  – До 2 місяців 1/5 від маси тіла. Тобто вага малюка ділимо на 5 і отримуємо добовий обсяг мл суміші.
  – 2-4 місяці – 1/6 від маси тіла;
  – 4-6 місяці – 1/7;
  – 6-8 місяців – 1/8;
  – 8-12 місяців – 1/9.

Перевищувати добове споживання суміші більше літра не варто.

Якщо ви напевно не знаєте точну вагу малюка, то дотримуйтеся рекомендацій виробника або порадьтеся з педіатром.

Є й інші способи визначення добової норми суміші для дитини – шляхом вираховування калорій або обсягів харчування.

Якщо дитина перебуває на змішаному вигодовуванні, то схема буде трохи іншою. Оскільки педіатри рекомендують годувати немовлят на вимогу, то суміш в невеликому обсязі пропонується після кожного годування і поступово витісняє по одному прикладанні.

Як нагодувати дитину сумішшю

Якщо мова йде про новонародженого, то суміш дають з пляшечки з найменшою соскою. У ній передбачені спеціальні отвори, які змушують смоктальні рефлекси малюка працювати інтенсивніше. Виробники сосок прагнуть максимально наблизити процес годування до природного. Відповідно харчування поступово надходить в травну систему. Якщо дитина вже вміє сидіти, то доречно спробувати годування чайною ложкою. Такий спосіб може навіть викликати інтерес у крихти. У разі догодовування сумішшю після 6 місяців деякі фахівці рекомендують давати її з ложки. Хоча, якщо дитина нормально реагує на пляшку або так зручніше мамі, то тут немає обмежень.

Що робити, якщо дитина відмовляється від суміші?

З введенням суміші в більш пізньому віці, після періоду грудного вигодовування, у мам іноді виникають труднощі. Малюк може відмовлятися від харчування або не брати соску. Процес привчання крихти до пляшечки може виявитися досить складним, але панікувати не варто. Ми дамо кілька порад, які, сподіваємося, допоможуть вам. Отже, як перевести дитину нас суміш і привчити до пляшки?

 • Не намагайтеся привчити малюка за один день. Якщо ви відчуваєте, що лактація сходить нанівець або у вас інші причини переведення крихти на суміш, то починайте поступово (по можливості). Спробуйте застосувати силіконові накладки на соски, щоб для малюка текстура соски не відображено зовсім незнайомою.
 • Нехай пляшечку запропонує хтось із членів сім’ї, тато або бабусі. Малюк чує запах маминого молока або вже все розуміє, що ще більше ускладнює ситуацію, і для нього це стає шоком. Йому незрозуміло, чому механізм годування порушений ?!
 • При поступовому переході на суміш, запропонуйте дитині пляшечку, але з грудним молоком.
 • Можливо, коли ви приймаєте певну позу дитина, вже знає, що зараз мама почне наполягати на пляшці і малюк тут же рветься до гніву. Міняйте положення. Спробуйте під час годування пройтися з ним по кімнаті.
 • Експериментуйте з сосками. Виробники пропонують великий вибір, одні більше, інші менше нагадують жіночі груди за формою.
 • Покладіть соску поруч з малям, нехай він сам її візьме. Дитина теж відчуває, що мама дуже напирає.
 • Не варто наполягати на пляшці якщо малюк старше 6 місяців, спробуйте запропонувати суміш з ложки.
 • Маленьку дитину не залишайте одного з пляшкою. Це не безпечно.

До якого віку годувати сумішшю

Як зазначалося вище, суміш – це замінник грудного молока, тому до якого віку її давати – питання індивідуальне. Педіатри рекомендують продовжувати годування як мінімум до 1 року. Якщо дитина довше цього віку продовжує їсти суміш, то шкоди не буде. Головне, щоб суміш вживалася в розумних кількостях і не заважала основному харчуванню.

Як відлучити малюка від суміші

У питанні відлучення від суміші, як і в питанні відлучення від грудей, головне, поступовість. До 1 року цього однозначно робити не варто. А після цього віку давати суміш чи ні – вирішувати мамі. Якщо малюк отримує суміш з пляшечки і сильно прив’язаний до неї, то варто розібратися, ймовірно, у нього потреба не в харчуванні, а в сосці. Зрозуміло, замінювати одну залежність іншою в корені неправильно, але іноді, щоб заспокоїти малюка варто запропонувати соску. Переходьте на вживання суміші з чашки, ложки. Поступово скорочуйте добовий обсяг. Звичне питво суміші замінюють на компот або воду. Але врахуйте, що відлучення від пляшки доцільно, коли дитина вживає харчування з поїльника і ложки без труднощів.

Харчування малюка повинне бути збалансованим, адже це запорука міцного імунітету. Якщо вам довелося вдатися до штучного вигодовування, вибирайте якісну суміш, дотримуйтесь правил її зберігання і приготування, а питання щодо вибору виробника, обсягу порцій і переходу на іншу суміш обговорюйте з педіатром.6 коментарів

 1. Наталія

  Скільки раз в день плтрібно годувати 6.місячного малюка? Та 2 річний малюк що істи повинен?

 2. ВІРА

  З якого періоду можна давати суміш NAN 2

 3. Тетяна

  Чи потрібно годувати дитину двома сумішами малиш і малятко. Чи давати лиш одну

 4. Ніна

  Доброго вечора, я не розумію скільки Мілупа ложочків і кількість води треба. Моїй дитині 4 місяців та важить 6, 300 десь так

 5. Валентина

  Скільки мірних ложечок,потрібно дитині яка важе 5 200.дитині місяць

 6. Софія

  Що робити якщо дитина не хоче переходити з суміші 1 на суміш 2 в 6 місяців?плаче,відмовляється їсти (()

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.