Водні процедури і вагітність: сауна, лазня, прийняття ванни

Водні процедури і вагітність: сауна, лазня, прийняття ванни
Водні процедури і вагітність: сауна, лазня, прийняття ванни
Водні процедури – невід’ємна частина здорового способу життя. Цілющі властивості лазні відомі з давніх часів. Регулярне відвідування лазні і сауни зміцнюють здоров’я і загартовують імунітет. Але чи можна вагітним відвідувати лазні і сауни?

Чи можна вагітним паритися?

У гінекологів двояка точка зору на це питання. З одного боку відвідування лазні і сауни – це корисно, але з іншого боку ніхто не може прогнозувати, як відреагує організм вагітної жінки на високі температури.

Абсолютними протипоказаннями відвідування лазні, сауни, а також просто прийняттю гарячих ванн є:

  • Перший триместр вагітності.
  • Передлежання плаценти.
  • Наявність кров’янистих виділень зі статевих шляхів.
  • Маловоддя.
  • Статеві інфекції в гострій формі.
  Гіпотонія.

Рекомендується також обов’язково проконсультуватися з гінекологом і отримати від нього дозвіл на парові процедури.

Баня або сауна?

Багато хто плутає ці два поняття, вважаючи, що «сауна» – це просто сучасна назва лазні. Насправді сауна і лазня відрізняються один від одного.

У лазні температура, як правило, рідко досягає 100 градусів, а от у сауні 100 градусів – це мінімальна межа. Зате вологість у лазні висока, а для сауни характерне сухе повітря. Традиційне купання в басейні з холодною водою відноситься до сауни, а лазня асоціюється із запашним віником.

Чи можна вагітним відвідувати лазню?

Якщо жінка відчуває себе добре, а гінеколог не бачить протипоказань, то вагітна може відвідувати баню.

Правила відвідування лазні для вагітних:

  • Жінка обов’язково повинна мати з собою особистий рушник, оскільки громадські місця такого плану можуть бути джерелом інфікування вагітної.
  • Необхідно взяти з собою шапочку і зручні шльопанці.
  • Жінка повинна завжди орієнтуватися на своє самопочуття. Дозвіл від гінеколога – це не привід не слухати власний організм. Відвідування лазні повинно приносити приємні відчуття, а почуття дискомфорту є приводом відмови від парилки.
  • Для жінок в положенні досить відвідувати баню 1 раз на тиждень.
  • Температура в лазні не повинна перевищувати 80-90 градусів.
  • Для додаткової профілактики інфекцій гінекологи рекомендують використовувати креми для інтимної гігієни.
  • Рясне пиття – запорука збереження водного балансу організму. Великі водні втрати з потом повинні обов’язково відшкодовуватися. Для цього підійдуть трав’яні чаї, мінеральні води або солодкі компоти.
  • Трави і аромамасла, які часто використовуються в лазні, можуть викликати алергічні реакції, тому їх кількість має бути зведено до мінімуму.
  • Варто уникати перепадів температур після відвідування лазні, тому після парилки необхідно протягом хочаб декількох хвилин постояти під теплим душем, тільки після цього обтертися і переодягатися.

Чи можна вагітним відвідувати сауну?

Відвідування сауни є не менш корисною процедурою, ніж лазні. Однак у зв’язкуз тим, що температура повітря в ній вище, то варто залишати трохи прочинені двері в парилку, знижуючи тим самим температуру. Вагітним також варто відмовитися від купання у крижаній воді після сауни. Різкі перепади температур можуть стати причиною порушення стану жінки. Всі інші правила відвідування сауни подібні з такими як і при візиті до лазні.

Чи можна приймати ванну вагітним?

Дуже часто вагітні вважають, що під час вагітності не можна приймати ванну, але це помилка. Відразу варто акцентувати увагу на температуру води, яку вибирає жінка для прийняття ванни. Гінекологи забороняють приймати гарячі ванни жінкам з акушерською патологією, кровотечами статевих шляхів, а також радять утриматися від них в перші місяці вагітності. З цієї ж причини на питання вагітних «Чи можна парити ноги?» Лікарі відповідають категорично ні.

Максимально допустимою температурою для прийняття ванн є температура тіла, тобто 36-37 градусів. Тепла вода додасть сил і енергії, заспокоїть і розслабить. Додатково можна додати у воду морську сіль або аромамасла.

Приймати ванну можна 1 раз на тиждень протягом 10-15 хвилин. Однак у кожному разі жінка повинна прислухатися до своїх відчуттів: при появі дискомфорту, болю, запамороченні, неприємних відчуттях вона повинна припинити прийом ванни.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.