Гестаційний пієлонефрит: хворіє мама, але погано і малюкові

Гестаційний пієлонефрит: хворіє мама, але погано і малюкові
Гестаційний пієлонефрит: хворіє мама, але погано і малюкові
У період вагітності збільшується ризик такого інфекційного захворювання, як гестаційний пієлонефрит. Це хвороба, яку викликає потрапляюча в нирки інфекція. Запалення завдає чимало болючих відчуттів жінці, але вона не завжди своєчасно починає лікування, побоюючись, що ліки можуть погано вплинути на розвиток плоду. Насправді, все навпаки: якщо вчасно не приборкати інфекцію, то дитина може народитися передчасно, з низькою масою тіла, а ще гірше – якщо бактерії доберуться і до нього. Наслідки інфікування можуть бути дуже сумні!

Чому гестаційний пієлонефрит вражає вагітних жінок

Основним фактором, що провокує появу інфекції в організмі, є фізична перебудова матки. Вона розширюється в розмірах, тим самим придавлюючи прилеглі органи. Якщо відбудеться передавлювання сечоводу, який відводить сечу від нирок до сечового міхура, то рідина буде застоюватися, тим самим створюючи відмінне середовище для розвитку бактерій.

Другий чинник, через який погіршується рух сечі, це гормональні збої. При вагітності в організмі міняється процентне співвідношення різних видів гормонів, що викликає порушення в роботі сечоводів.

«Допомагають» захворюванню вкоренитися брак рухової активності, знижений імунітет і проблеми з нирками, які були присутні ще до настання вагітності.

Як проявляє себе гестаційний пієлонефрит в організмі

Найчастіше спалахи пієлонефриту починаються після 20 тижнів вагітності, тому що матка має вже відчутний обсяг.

Основні ознаки:

    – поперекові різкі болі (зустрічаються односторонні, якщо інфікована одна нирка, і двосторонні при подвійному ураженні);
    – різкий підйом температури (більше 38 градусів);
    – озноб, слабкість, нудота;
    – болючість при сечовипусканні, зміна кольору сечі.

Лікування хвороби: призначається лікарем!

Якщо у вас проявилися деякі з перерахованих ознак, не починайте лікування самостійно, адже без аналізів остаточний діагноз поставити не можна. Поперекові болі бувають і при остеохондрозі, а нудота – при отруєннях. Так що насамперед йдуть до лікаря, який відправляє на аналізи крові і сечі, а за їх результатами призначає УЗД нирок та УЗД плоду.

Виліковують гестаційний пієлонефрит антибіотиками. Не варто боятися, що антибіотики завдадуть шкоди маляті. Чим більший термін вагітності, тим сильніше плацента відфільтровує все зайве. До того ж шкода від ліків непорівняна з проблемами, які можуть чекати малюка в результаті інфікування. Вид ліків призначається тільки після посіву сечі на флору. Його проводять для з’ясування типу бактерій, що викликали захворювання. А також роблять тест на чутливість до різних груп антибіотиків.

Лікування проводиться тільки в стаціонарі. При цьому вагітним призначають особливе дієтичне харчування і збільшують обсяг споживаної рідини (більше 1,5 л. На добу).Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.