Гепатит А (Жовтуха \ хвороба Боткіна) під час вагітності

Гепатит А (Жовтуха \ хвороба Боткина) під час вагітності
Гепатит А (Жовтуха \ хвороба Боткина) під час вагітності
Гепатит А чи, як буде більш звично, хвороба Боткіна визнана найбільш поширеною формою вірусного ураження печінкової тканини. Така статистика більш ніж актуальна для вагітних, у яких нерідко ослаблений імунітет і на печінку припадає подвійне навантаження, а значить і для вірусів організм в цілому є надзвичайно доступним.

Чого варто побоюватися?

Основне джерело захворювання – хвора людина, супутні – заражена вода, їжа і предмети побуту. Цей недуг охрестили «хворобою брудних рук», причинами чого для вагітних є обов’язкове дотримання санітарно-гігієнічних норм і це має бути на першому місці.

Симптоматика гепатиту А у вагітних

Початковий момент захворювання багато в чому нагадує застуду і характеризується високою температурою. Потім, через 2 – 4 дні, з’являються ознаки: сеча стає насиченого коричневого кольору, а кал навпаки буде абсолютно безбарвним. Ці характерні симптоми – однозначний показник звернутися до лікаря. Найчастіше, у вагітних відзначають наявність генералізованого свербежу шкіри, нудоти, блювоти. Наступний етап захворювання – жовтяниця, після прояву якої стан здоров’я майбутньої мами значно покращиться. Перебіг хвороби може за термінами варіювати від тижня до півроку, і багато в чому визначається тим, наскільки оперативно вагітна звернулася до лікаря.

Чим небезпечний гепатит А для плоду

Це захворювання у вагітних фіксується не частіше і протікає не складніше, ніж у не вагітних. Однак, є винятки: зараження гепатитом А, особливо на пізніх термінах, в 1% випадків призводить до мимовільних абортів, а в 17,8% – до мимовільних пологів.

Особливе побоювання завжди викликає можливість внутрішньоутробного зараження плода, яке виключено при цій формі гепатиту. У теорії це можливо в момент пологів за умови, що в цей момент у матері спостерігається гостра форма гепатиту А.

Специфіка лікування при вагітності

Величезне значення для максимально швидкого одужання відіграє той факт, наскільки швидко вагітна звернулася до лікарні. Тому як введення специфічного імуноглобуліну в інкубаційний період (перші 10 днів) істотно прискорює цей процес. Згодом необхідна дієта, вітаміни, можлива необхідність введення спазмолітичних препаратів після співвідношення можливості їх ризику для здоров’я майбутньої крихітки.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.