Забиття, синці та садини – у дітей, як уникнути і впоратися з травмами!

Забиття, синці та садини – у дітей, як уникнути і впоратися з травмами!
Забиття, синці та садини – у дітей, як уникнути і впоратися з травмами!
У прагненні пізнання світу, діти цікаві, рухливі і допитливі. Навіть найтурботливіші батьки не в силах захистити свого малюка від дрібних ударів, синців і саден. Травми маленькі непосиди можуть отримати на прогулянці і вдома. Батьки малюків до року повинні бути особливо пильними. Немовлята, ще погано володіють своїм тілом, найчастіше потрапляють в неприємні ситуації. Зустрічаються випадки, коли крихти падають з диванів, ліжок, сповивальних столиків. Дані падіння можуть мати досить серйозні наслідки. Саме тому, не варто залишати дітей одних без нагляду, не залежно від їх віку.

Робимо будинок безпечним. Оберігаємо від падінь!

Для того щоб знизити ризик отримання травм, скористайтеся порадами:

  1. Постеліть в дитячій і ігровій кімнаті килимове покриття з низьким ворсом. Пам’ятайте, красиві килими з довгим ворсом, також можуть послужити джерелом падінь малюка. Килим щодня очищайте від забруднень і пилу. Пил – є джерелом розвитку алергічних реакцій у малюка.
  2. Якщо в квартирі є небезпечні місця, скористайтеся спеціальними захисними парканами. При їх відсутності, зробіть барикаду з подушок або коробок. Дитина до 3 років не повинна мати можливість відкритого доступу до сходів, ванній кімнаті, кухні. Дані місця малюк може відвідувати тільки під наглядом дорослих.
  3. Подбайте про те, щоб в квартирі не було гострих кутів, об які дитина може вдаритися і сильно забитися. Особливо небезпечними є кути, які знаходяться на рівні голови малюка.
  4. Не дозволяйте дітям стрибати на ліжках, диванах.

Безпечна прогулянка – здоровий малюк!

Якщо в квартирі можна убезпечити простір для ігор дитини, то на вулиці існує безліч небезпечних місць, де дитина може отримати серйозну травму. На прогулянці, батьки повинні строго стежити за своїми дітьми.

Можна порекомендувати такі заходи, які можуть допомогти молодим мама і татам:

  1. Якщо малюк тільки вчитися ходити, одягайте на малюка одяг з довгими рукавами і штанинами. Якщо навіть дитина впаде, тканину одяга захистить шкіру маленького непосиди від дрібних саден і травм.
  2. Не відпускайте ручки малюка, якщо він ще не досить впевнено ходить на асфальтованій дорозі. Для освоєння перших кроків виберіть галявину з невисоким газоном.
  3. Маленькі діти дуже люблять лазити по сходах і турніках. Якщо дитині немає 3 років, ретельно стежте за його грою. Не відходьте далеко від малюка, постійно підстраховуйте. Для освоєння спортивних конструкцій ретельно вибирайте дитячий майданчик. Його поверхня повинна бути застелена піском або мати спеціальні обладнані килимки. Дуже небезпечні забетоновані і засипані гравієм площадки.
  4. Під час катання на гірках стежте за тим, щоб діти скочувалися по черзі, не стикалися, не падали один на одного.
  5. Якщо ваші діти катаються на велосипедах, самокатах, роликах, потурбуйтеся про їхню безпеку. Куплені і одягнені на дитину захисні налокітники, наколінники, шолом допоможуть вберегти малюка від дрібних травм і можливо навіть збережуть йому безцінне життя.
  6. Навчайте дітей техніці безпеки в навколишньому світі з раннього дитинства. Малюк повинен сам мати почуття страху, турбуватися за своє здоров’я. Донести інформацію до маленьких непосид просто. Купуйте спеціальні книги, обіграйте небезпечні ситуації з дитиною за допомогою його улюблених іграшок.

Дитина забилася. Що робити батькам?

На жаль, незважаючи на всі обережності, уберегти малюків від падінь і ударів просто неможливо. Діти отримують подібні несерйозні, але неприємні удари, садни, шишки, практично щомиті по всій Земній кулі. Тому, батьки повинні знати, як надати своєчасну допомогу і на що звернути увагу.

Забій – пошкодження внутрішніх тканин і органів. При цьому відбувається вивільнення крові та скупчення її всередині підшкірного простору. Виникнути травма може в результаті падіння з висоти, сильного удару, під час ДТП.

Залежно від тяжкості, удари діляться на: поверхневі і глибокі. При глибоких пошкодженнях можуть постраждати сухожилля, м’язи, внутрішні органи.

Синці, шишки, садна – обов’язкові супутники забоїв (ударів).

Синяк – простонародна назва. У медицині носить назву гематома. Це скупчення крові в підшкірному просторі при пошкодженні тканин і судин. Зовні, травмована область має синюшний відтінок, може трохи підніматися над поверхнею здорової шкіри, бути гарячою на дотик. У місці синяка малюк може відчувати хворобливість при дотику. Синці не несуть небезпеки, але дуже не естетичні і неприємні.

Шишку можна вважати старшим братом синяка. За своїм походженням, шишка є також наслідком скупчення крові в підшкірному просторі. Відмінними властивостями шишок є: сильна припухлість, що з’являється практично відразу після травми. Колір шкіри шишка не змінює. Синюшність проявляється на 2 – 3 добу. Найчастіше шишки виникають в місцях, де близько розташовані кістки: лоб, коліна, лікті. На відміну від синяка, шишки довго розсмоктуються, сильно турбують своїх господарів.

Садна – дрібні травми, при яких порушується тільки поверхневий шкірний шар. Садна швидко гояться, супроводжуються невеликий больовий чутливістю, не залишають слідів.

Переломи – небезпечні травми, при яких повністю або частково порушується цілісність кістки. Вони можуть виникати при падінні з висоти, ДТП, сильних ударах. Дані травми потребують обов’язкового лікування в умовах стаціонару.

При будь-яких травмах, потерпілий малюк відчуває біль різної інтенсивності і переляк. При поверхневих ударах, на тілі малюка з’являються невеликі садна. Глибшого пошкодження характерні синці, набряки, гематоми. При сильних ударах, дитина відчуває сильну не вщухающу біль. Величезну небезпеку становлять внутрішні кровотечі. Вони можуть стати причиною смерті малюка. У деяких випадках, необхідно хірургічне втручання.

На щастя, діти в побуті, найчастіше отримують поверхневі удари. Ці травми супроводжуються: короткочасним болем, незначним припуханням пошкодженої ділянки, обмеженням рухливості суглобів, появою підшкірної гематоми.

Увага!
Якщо дитині менше 3 років, вона впала з висоти, сильно вдарилась, потрапила в ДТП, не варто оцінювати ступінь пошкодження самостійно. Зверніться по допомогу в бригаду швидкої допомоги. При виникненні будь – яких відхилень, не відмовляйтеся від госпіталізації.

При сильних ударах, в перші хвилини малюк може відчувати шок і не відчувати болю. Це є досить небезпечним сигналом.

Види забиття (ударів), в залежності від пошкодженої ділянки:

1. Забиття рук є досить частими непроханими гостями в сім’ях, де є діти. Якщо в результаті падіння або удару, постраждав лікоть або плече, то малюк буде відчувати сильний біль. Трохи пізніше, на поверхні шкіри, утворюється синя пляма (гематома). Ліктьовий суглоб може трохи припухнути, з’явитися набряклість, температурна реакція. Будь-який рух буде завдавати болю.

При забитті плеча, біль найчастіше не така сильна. При неглибоких пошкодженнях, здатність руху не порушується. Дитина швидко забуває про неприємний випадок і продовжує свій звичний ритм життя.

2. Забиття пальців і нігтів є вкрай неприємними. Вони супроводжуються сильними больовими відчуттями. Після травми утворюються підшкірні гематоми. У випадках глибоких ушкоджень, може повністю злазити нігтьова пластина, оголюючи нігтьове ложе.

3. Забиття ніг і колін, так само як і рук трапляються з малюками досить часто. Особливо болючим є забій колін. Після травми суглоб опухає, з’являється його набряклість, припухлість. На дотик хворе місце стає гарячим, порушується можливість пересування.

4. Забиття обличчя характеризуються пошкодженням носа, перенісся, зубів, ясен, губ, вух. Як правило, пошкодження можуть супроводжуватися досить сильними кровотечами.

При забитті носа і перенісся виділяється багато крові. Ніс збільшується в розмірах, може з’явитися синюшний відтінок. Найчастіше, подібні травми отримують діти від 2 до 5 років. Хлопці вже досить добре вміють стрибати, лазити, бігати. Батьки вважають своїх малюків досить дорослими і сподіваються на їх самостійність. Якщо малюк отримав забій носа, необхідно виключити його перелом. Основними ознаками, якого є: порушення носового дихання, деформація спинки носа.

При падінні або ударі, малюк може пошкодити зуби. Зуб може відколотися, випасти повністю. Зламаний зуб часто є причиною травми губ і язика. У цьому випадку, спостерігається рясна кровотеча.

Забій ясна може статися, якщо малюк їв занадто тверду їжу з гострою шкіркою (яблука, груші).

Для того, щоб відновити зламаний зуб, необхідно звернутися за допомогу до стоматолога.

Забій вуха у малюка не повинен залишитися без уваги батьків. Після отримання травми у дитини може: лопнути барабанна перетинка, знизитися слух, відкритися кровотеча.

5. Забій головного мозку є найнебезпечнішим видом травми. Статися нещасний випадок може під час ДТП, падіння малюка з висоти, ударі.

Основними симптомами є: непритомність, запаморочення, головний біль, підвищення температури тіла, порушення свідомості, носове або вушне кровотечі, втрата пам’яті.

Виявивши хоча б один з вище описаних симптомів у своєї дитини, після травми, негайно звертайтеся до лікаря. Зволікання може позбавити безцінного малюка життя!

6. Забій грудної клітки і живота може статися, якщо малюк впав, його сильно штовхнули, під час ДТП, при ударі кулаком. Якщо дитина отримала легку травму, то він буде відчувати короткочасну біль. На місці падіння або удару утворюється синюшна пляма. Якщо сила удару була сильною, то можуть постраждати внутрішні органи, з’явитися переломи ребер, відкритися внутрішні кровотеча.

7. Удари спини включають в себе пошкодження хребетного стовпа і куприка. Хребет є важливим органом людського тіла. При його травмах спостерігаються: паралічі, парези, оніміння кінцівок, відсутність больової чутливості. Нещасні випадки з переломом хребців є вкрай небезпечними. Деякі стани повністю порушують функцію спинного мозку і є незворотними.

Куприк (копчик) є продовженням хребта. Саме тому, якщо дитина отримала травму в цій області, батьки повинні звернутися за медичною допомогою. Ознаки удару куприка: наростаючий біль, припухлість, підвищення температури.

Перша допомога при забоях (ударах). Що повинні знати молоді батьки!

Якщо малюк забився, то не варто панікувати. Головне діяти швидко і без зайвих емоцій:

1.Оценіть ступінь тяжкості травми. Викликайте лікаря:

  – Якщо удар був сильний, або малюк впав з висоти.
  – При травмах голови і спини у дитини з’явилися небезпечні симптоми: носова, вушна кровотечі, відсутність больової чутливості, непритомність, порушення або сплутаність свідомості, параліч, блювота, сонливість, втрата пам’яті.
  – При переломах кісток, рясних які не зупиняються кровотечах.
  – Якщо дитина вдарився животом, з’явилася блювота з кров’яним вмістом.
  – Малюк відчуває дуже сильний біль, стрімко зростає температура.

2. Заспокойте дитину. Обов’язково розмовляйте з ним, утіште його.

3. Прикладіть до місця удару холод на 10 -15 хвилин. Це може бути спеціальний пакет з льодом, пляшка з водою. Для того, щоб не відморозити дитині шкіру, обов’язково оберніть холодний предмет матеріалом або рушником.

4. Використовуйте спеціальні медичні препарати для лікування саден, шишок і синців. При піднятті температури і появі сильного болю, застосовуйте знеболююче для дітей.

Препарати проти синців, саден і шишок

Невеликі садна, шишки і подряпини не є небезпечними. Вони можуть проходити самостійно без застосування лікарських засобів за 1 – 2 тижні. Однак, для прискорення процесу одужання, можна застосовувати лікарські препарати.

Для дітей до року дозволений до застосування бальзам Рятівник дитячий. До його складу входять природні компоненти. Гель – бальзам відмінно справляється з порізами, подряпинами, синцями, роздратуванням. Можуть бути індивідуальні алергічні реакції. Перед застосуванням проведіть алерготести.

Багато мам позитивно відгукуються про препарат Синяк-off. Однак, перш ніж застосовувати мазь у дітей грудного віку і від 1 року до 2 років, необхідно отримати консультацію у педіатра.

Траумель С – гомеопатичний засіб. Згідно з інструкцією, гель дозволено застосовувати з віку 3 років. Однак, багато мам відзначають, що педіатри виписують їх дітям Траумель С, навіть у більш менш дитячому віці.

Долобене – гель, допоможе впоратися з гематомами і синцями у дітей старше 5 років.

Навіть якщо малюк отримав невеликі пошкодження, то за його станом необхідно пильне спостереження батьків. Якщо у вас є сумніви щодо здоров’я дитини, не соромтеся, звертайтеся до педіатра.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.