Прянички для діток на замовення
На замовлення прянички для ваших діток

Методика гімнастики для вагітних по тижнях

Методика гімнастики для вагітних по тижнях
Методика гімнастики для вагітних по тижнях
Перший триместр вагітності (1-16 тиждень)

Головною метою занять у цей період є навчання жінки довільно напружувати і розслабляти м’язи, а також поступово пристосовувати серцево-судинну систему до майбутнього навантаження. Перший триместр вагітності дуже важливий, так як саме в цьому періоді існує загроза викидня, тому варто обережно підбирати вправи, враховуючи навантаження і підвищення тиску.

Вступний розділ тренувань включає в себе комплекс вправ для рук і ніг, дихальну гімнастику, вправи по розслабленню м’язів. Основний розділ складається з тренувань дихальної системи, а також тазових м’язів і м’язів черевного преса. Заключний етап тренування включає в себе загальнозміцнюючі вправи, і, так само, як і у вступному етапі – вправи для дихальної системи. У ті періоди, коли у вас повинна була бути менструація, слід бути особливо обережною і зменшити час проведення вправ до 5-7 хвилин.

Другий триместр вагітності (17-31-й тиждень)

Метою гімнастики цього триместру є забезпечення хорошого припливу крові і повітря до малюка, зміцнити черевні м’язи, підвищити еластичність м’язів, розвинути гнучкість і пластичність хребта, а також пристосувати серцево-судинну систему до навантажень. Це все дуже важливо виконувати, так як в цей період плід інтенсивно розвивається, виростає потреба в кисні, тому серцево-судинну і дихальну систему потрібно посилено розвивати.

Вступний розділ тренувань повинен складатися з інтенсивних дихальних вправ, загальнозміцнюючих і розслаблюючих м’язи вправ. У основний розділ зазвичай включають вправи, спрямовані на зміцнення м’язів черевного преса, косих м’язів живота, вправи, що розвивають гнучкість хребта і рухливість тазостегнових суглобів. Заключний розділ складається з вправ зі зниженим навантаженням, зазвичай це вправи на дихання або по розслабленню.

Особливо популярні види гімнастики – басейн і йога дуже підійдуть в цей період, так як вони не вимагають особливо сильного навантаження, а також розвивають еластичність м’язів і психологічно допомагають налаштуватися на позитивні емоції. Нагадаємо також про корисність піших прогулянок.

Третій триместр вагітності (32-40-й тиждень)

Метою занять є стимулювання дихання, збереження хорошого кровообігу, боротьба з застоєм крові у венах, зміцнення м’язів спини. На початковому етапі тренування посилюється кровотік до кінцівок, виконуються вправи на розвиток дихання і вправи на розслаблення м’язів. В основному етапі тренувань застосовуються вправи на навантаження тазового дна, на дихання і на збільшення рухливості тазостегнових суглобів. Заключний розділ включає в себе дихальні і загальнозміцнюючі вправи. Навантаження на цьому триместрі варто зменшити до максимуму.

Звичайно ж, плюси гімнастики для вагітних видно відразу, найважливішим з яких є підготовка майбутньої матері до такого важливого і нелегкої події, як пологи. Якщо у вас недостатньо коштів для відвідування спеціальних гімнастичних центрів, ви можете безкоштовно займатися гімнастикою в лікарні, де ви перебуваєте на обліку, або робити гімнастичні вправи у себе вдома. Але дуже важливо розуміти, що у кожної жінки можуть бути протипоказання до тих чи інших видів вправ. Проконсультуйтеся спочатку з вашим сімейним лікарем.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.