Методика гімнастики для вагітних по тижнях

Методика гімнастики для вагітних по тижнях
Методика гімнастики для вагітних по тижнях
Перший триместр вагітності (1-16 тиждень)

Головною метою занять у цей період є навчання жінки довільно напружувати і розслабляти м’язи, а також поступово пристосовувати серцево-судинну систему до майбутнього навантаження. Перший триместр вагітності дуже важливий, так як саме в цьому періоді існує загроза викидня, тому варто обережно підбирати вправи, враховуючи навантаження і підвищення тиску.

Вступний розділ тренувань включає в себе комплекс вправ для рук і ніг, дихальну гімнастику, вправи по розслабленню м’язів. Основний розділ складається з тренувань дихальної системи, а також тазових м’язів і м’язів черевного преса. Заключний етап тренування включає в себе загальнозміцнюючі вправи, і, так само, як і у вступному етапі – вправи для дихальної системи. У ті періоди, коли у вас повинна була бути менструація, слід бути особливо обережною і зменшити час проведення вправ до 5-7 хвилин.

Другий триместр вагітності (17-31-й тиждень)

Метою гімнастики цього триместру є забезпечення хорошого припливу крові і повітря до малюка, зміцнити черевні м’язи, підвищити еластичність м’язів, розвинути гнучкість і пластичність хребта, а також пристосувати серцево-судинну систему до навантажень. Це все дуже важливо виконувати, так як в цей період плід інтенсивно розвивається, виростає потреба в кисні, тому серцево-судинну і дихальну систему потрібно посилено розвивати.

Вступний розділ тренувань повинен складатися з інтенсивних дихальних вправ, загальнозміцнюючих і розслаблюючих м’язи вправ. У основний розділ зазвичай включають вправи, спрямовані на зміцнення м’язів черевного преса, косих м’язів живота, вправи, що розвивають гнучкість хребта і рухливість тазостегнових суглобів. Заключний розділ складається з вправ зі зниженим навантаженням, зазвичай це вправи на дихання або по розслабленню.

Особливо популярні види гімнастики – басейн і йога дуже підійдуть в цей період, так як вони не вимагають особливо сильного навантаження, а також розвивають еластичність м’язів і психологічно допомагають налаштуватися на позитивні емоції. Нагадаємо також про корисність піших прогулянок.

Третій триместр вагітності (32-40-й тиждень)

Метою занять є стимулювання дихання, збереження хорошого кровообігу, боротьба з застоєм крові у венах, зміцнення м’язів спини. На початковому етапі тренування посилюється кровотік до кінцівок, виконуються вправи на розвиток дихання і вправи на розслаблення м’язів. В основному етапі тренувань застосовуються вправи на навантаження тазового дна, на дихання і на збільшення рухливості тазостегнових суглобів. Заключний розділ включає в себе дихальні і загальнозміцнюючі вправи. Навантаження на цьому триместрі варто зменшити до максимуму.

Звичайно ж, плюси гімнастики для вагітних видно відразу, найважливішим з яких є підготовка майбутньої матері до такого важливого і нелегкої події, як пологи. Якщо у вас недостатньо коштів для відвідування спеціальних гімнастичних центрів, ви можете безкоштовно займатися гімнастикою в лікарні, де ви перебуваєте на обліку, або робити гімнастичні вправи у себе вдома. Але дуже важливо розуміти, що у кожної жінки можуть бути протипоказання до тих чи інших видів вправ. Проконсультуйтеся спочатку з вашим сімейним лікарем.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.