Вагітність та зубний біль – знеболення: мазі і препарати, лікування у стоматолога

Вагітність та зубний біль - знеболення: мазі і препарати, лікування у стоматолога
Вагітність та зубний біль – знеболення: мазі і препарати, лікування у стоматолога
Одна з найбільш болісних проблем, з якими може зіткнутися майбутня мама – це зубний біль. На жаль, в період вагітності під впливом високого рівня прогестерону в маминому організмі відбувається інтенсивне вимивання кальцію. Пов’язано це з тим, що зростаючий малюк потребує цього елементу для «будівництва» кісткової системи. Якщо вчасно не поповнювати запаси кальцію в маминому організмі, то в першу чергу страждають мамині нігті, волосся і зуби. Тому ситуація, коли на прийом до стоматолога приходить вагітна жінка з гострим зубним болем, зустрічається досить часто.

Зубний біль при вагітності – це не тільки мука для мами. Це ще й інфекційна загроза для майбутньої дитини – інфекція, що гніздиться в каріозному зубі, може поширитися з потоком крові, викликати запалення в інших органах і навіть потрапити через плацентарний бар’єр до плоду. Тому зубний біль необхідно не знеболювати, а усувати причину – лікувати хворий зуб. Ще на етапі планування вагітності необхідно сходити до свого стоматолога і вилікувати всі проблемні зуби. Це усуне і вогнища інфекції, і зменшить ймовірність того, що гострий зубний біль виникне під час вагітності.

Що можна приймати для зняття зубного болю при вагітності

Відомо, що вагітність є протипоказанням до застосування майже всіх медикаментозних препаратів. Але зубний біль настільки болісний, що під його впливом виникає певна загроза для майбутньої дитини. По-перше, через мамин стрес виникає спазм судин, кількість кисню, що поставляється плоду, зменшується. По-друге, підвищується загроза гіпертонусу матки, і, відповідно, з’являється загроза викидня або передчасних пологів. Тому необхідно негайно звернутися до стоматолога.

Але на долікарському етапі, якщо біль нестерпна, можна прийняти засіб, що містить парацетамолПанадол, Еффералган або будь-який інший препарат з парацетамолом. Це найбільш безпечний для вагітної жінки знеболюючий препарат. У крайньому випадку можна прийняти Нурофен, але тут все залежить від терміну вагітності. Тому перед прийомом слід зв’язатися зі своїм лікарем і уточнити у нього можливість застосування цього препарату.

Щоб обійтися без прийому анальгетиків, можна спробувати прополоскати рот звичайним сольовим розчином або відваром ромашки. Відвар шавлії при вагітності не рекомендується, так як цей засіб може спровокувати сильні скорочення матки. З народних засобів можна порадити змастити ясна у хворого зуба своєю зубною пастою, краще, якщо це паста з вираженим ментоловим смаком.

Вагітність і лікування у стоматолога

Сучасні методи стоматологічної допомоги дозволяють позбутися від зубного болю без шкоди для майбутньої дитини. Місцеві анестетики, що застосовуються для знеболювання під час лікування, не проникають через гематоплацентарний бар’єр і не можуть вплинути на розвиток плода. Єдине, що може послужити протипоказанням – це наявність індивідуальної непереносимості або алергічної реакції на ці анестетики.

Іноді в процесі лікування хворого зуба може знадобитися прийом антибіотиків. У такому випадку краще обговорити зі своїм лікарем призначення стоматолога і вибрати найбільш безпечний для вас антибіотик.

Знеболюючі мазі проти зубного болю у вагітних

Існує думка, що застосування місцевих засобів не робить істотного впливу на весь організм. Тому, в якості екстреного знеболювання можна, після консультації з лікарем, використовувати стоматологічні гелі, призначені для допомоги при прорізуванні зубів у грудних дітей – Калгель, Дентинокс, Камістад.

Мазі, що містять у своєму складі бджолину або зміїну отруту, димексид або невідомі активні речовини застосовувати категорично заборонено.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.