Розвиток дитини від 5 до 6 місяців

Розвиток дитини від 5 до 6 місяців
Розвиток дитини від 5 до 6 місяців
Пройде ще 4 тижні, і малюк доросте до піврічного кордону. І кожен новий день приносить дивовижні знання про навколишній світ.

Фізіологія шостого місяця

Наближаючись до значимої позначки у 6 місяців, дитина міцнішає, сильнішає, стає розвиненішою. Батьки, натхнені його успіхами, часто підштовхують на великі подвиги. Не варто форсувати події, намагаючись завчасно посадити, а то і поставити на ноги дитину. Якщо до напівроку малюк ще не сидить, значить, що не готовий ще м’язовий корсет до таких навантажень. Доведеться відкинути всі бажання допомогти, спорудивши з подушок подобу крісла. Подібні дії задовольняють амбіції мами і тата, приводячи до викривлення ще несформированого хребта. Сідає малюк сам, тримаючись за підлокітники стільчика для годування – добре. Якщо ні – то час все виправить, пройде тиждень-інший і бешкетник порадує всіх своїми досягненнями.

У більшості дітей ріжуться перші зуби. Набряклі ясна турбують, вони сверблять і болять. Дратівливість в такі періоди нормальна, це підтвердить і педіатр, який дасть поради щодо застосування деяких знеболюючих препаратів. Просто складні дні і ночі треба перечекати.

Психологія шостого місяця

Дедалі помітнішим стрибки в розвитку малюка. Він відгукується на своє ім’я, всім виглядом даючи зрозуміти, що знає його. Відрізнити незнайомих гостей від рідних осіб теж не складе труднощів. Настороженість у спілкуванні з чужими виражається все сильніше, це обумовлено нормальними захисними інстинктами, не варто переживати.

Дитині подобається наслідувати. Він намагається копіювати звуки, повторює деякі склади. На цьому етапі треба все більше розмовляти з ним, співати, читати казки або вірші, стимулюючи активний навик сприйняття мови.

Крихіткою чудово вловлюється навколишня атмосфера. Спокійний і розмірений ритм життя – те, що потрібно немовляті. Галасливі зборища – радість батькам, але для психіки маленького члена сім’ї – це велике навантаження, стрес і напруження. Так що гучних урочистостей вдома краще не влаштовувати.

Нові навички

    • Багато дітей до середини-кінця місяця починають повзати. Часто в напрямку назад, механізм зворотного пересування їм зрозуміти простіше.
    • Управлятися з обома руками одночасно.
    • Найсильніші малюки вміють сідати. Правильно буде приймати це положення з пози «рачки», але більшість дітлахів спочатку вчаться підтягуватися на руках з напівсидячого становища.
    • Щасливі батьки отримують безцінні ночі відпочинку – дитина вміє спати, не прокидаючись, щоб поїсти. Денна активність, великі енергетичні витрати на освоєння світу – запорука спокійного сну. Не всі діти радують таким навиком мам і тат. Уміння спати формується до трирічного віку, так що у крихти ще є багато часу, щоб освоїти його.

Як проводити час з малюком

Слід залучати дитину в рухливі ігри. Тепер йому підвладний широкий спектр дій – і іграшки він може кидати і стукати ними об стіл. Усіляке стимулювання моторики піде на користь. Під наглядом можна давати йому дрібні сипучі матеріали, квасолю або рис, їх так зручно перебирати, масажуючи пальчики.

Підійдуть і дослідницькі гри. Різноманітні предмети, які дзвенять, тріщать і пищать, викликають сильний інтерес. Кожну річ треба називати своїм ім’ям, щоб малюк їх запам’ятовував.

Все більше уваги потрібно підростаючій маленькій людині. Батькам треба завжди бути поруч, адже саме з їх допомогою і відбувається пізнання світу.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.