Високі підбори і шпильки під час вагітністі

Високі підбори і шпильки під час вагітністі
Високі підбори і шпильки під час вагітністі
Сучасна жінка не уявляє свого життя без взуття на високих підборах. Дізнавшись про свій цікавий стан, часто вагітні задаються питанням: чи можна носити каблуки під час вагітності, чи варто міняти свій стиль і відмовлятися від шпильок?

Жінкам варто знати, що постійне носіння високих каблуків в будь-який час негативно відбивається на їх здоров’ї. Зміна положення стопи призводить до зміщення центру ваги тіла, що призводить до нефізіологічних змін кривизни хребта і додаткових навантажень на м’язи і зв’язки опорно-рухового апарату. Тривала напруга м’язів ніг стає причиною застою в нижніх кінцівках венозної крові, що є додатковим чинником розвитку варикозної хвороби, тому гінекологи навіть на ранніх термінах вагітності рекомендують відмовитися від шпильок.

Що ж відбувається в організмі вагітної жінки при тривалому знаходженні на каблуках?

    • З кожним місяцем вагітності живіт збільшується, зсув центру ваги посилюється, тому жінці все важче ставати стійко ходити. Саме тому у вагітних при носінні шпильок, особливо на останніх місяцях вагітності, зростає ймовірність травми в результаті падіння.
    • Перерозподіл основної ваги тіла з п’яти на носок призводить до нахилу тіла вперед, тому під вагою збільшеною плодом матки шкіра і м’язи передньої черевної стінки сильніше розтягуються, а живіт починає більше випинатися вперед.
    • Гормональні зміни, що супроводжують вагітність, стають причиною розпушення й ослаблення зв’язок. Додаткове навантаження на кістково-зв’язковий апарат призводить до незворотних процесів, які зберігаються і після вагітності.

Але не варто впадати у відчай: повністю відмовлятися від каблуків на час вагітності жінці не потрібно. Вагітним можна іноді носити каблуки, але їх висота не повинна перевищувати 5-7 см. Якщо жінка змушена одягати взуття на підборах, то варто періодично знімати її, розминати голеностоп, а ввечері не завадять контрастні ножні ванночки.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.