Головний біль під час вагітності (болить голова)

Головний біль під час вагітності (болить голова)
Головний біль під час вагітності (болить голова)
Іноді очікування радісної події затьмарюється тривогами і нездужаннями. Дуже часто доводиться чути від вагітних про те, що їм докучає сильний головний біль. Зазвичай цей біль не становить значної загрози для здоров’я, але тільки лікар може з’ясувати причини і оцінити ступінь ризику для матусі і майбутньої дитини, особливо якщо головний біль – не єдиний неприємний симптом.

Що ж є причиною страждань? В основному, причини обумовлені фізіологічними змінами в організмі:

    – Вагітність повністю змінює баланс гормонів в організмі;
    – Майбутні мами схильні до перепадів настрою і частих стресів;
    – Через зміщення центру ваги хребет і м’язи спини більше втомлюються;
    – Змінюється тонус судин і об’єм циркулюючої крові.

Головний біль – напруги

Страждання, які виснажують близько 50% жінок у перші тижні вагітності, виявляються менш небезпечним в порівнянні з головним болем, що з’являється в останньому триместрі. Пояснюється це просто – в цьому періоді «винуватцями» головного болю виявляються стреси, фізична перевтома, спазми судин, перенапруження м’язів і навіть остеохондроз шийного відділу. Її ще називають «болем напруги» і, щоб позбутися від неї, часто достатньо налагодити свій режим, частіше відпочивати і правильно харчуватися.

Мігрень

Більш неприємний і болісний стан, з яким стикаються майбутні матусі – це мігрень. Відрізняється вона дуже інтенсивним болем тільки в одній половині голови. Мігрень триває кілька днів поспіль і може супроводжуватися зміною свідомості і навіть блювотою. Етіологія мігрені недостатньо вивчена, проте відомо, що зміни в гормональному фоні є однією з причин появи мігрені. Часто провокуючим фактором стає вживання певних продуктів, вдихання запахів або навіть прослуховування музики.

Позбавляємося від болю без таблеток

Вживання лікарських препаратів під час вагітності протипоказано, особливо ця заборона категорична на малих термінах. Але терпіти і страждати від сильного болю не варто. Якщо це біль від напруги, то хорошим засобом буде контрастний душ, прогулянка, легкий розслабляючий масаж шиї і комірцевої зони. Добре себе зарекомендували трав’яні чаї з м’ятою, ромашкою і мелісою, тепле молоко з ложечкою меду. У складніших випадках знадобиться допомога лікаря.

Профілактика головного болю не складна – правильне харчування, помірні спортивні навантаження, регулярні прогулянки і категорична відмова від кофеїну, нікотину та алкоголю.

Що ховається за незрозумілим словом «гестоз»?

Зазвичай напади головного болю зникають до 1618 тижня вагітності. Це пояснюється завершенням перебудови організму і його адаптацією до змін. Однак іноді трапляється, що головний біль не зникає, а, навпаки, посилюється після 18 тижня вагітності. Це повинно насторожити – можливо, це перші симптоми гестозу, званого ще «пізнім токсикозом».

У другій половині вагітності часто саме підвищення артеріального тиску стає причиною нездужання і головного болю. Ігнорувати такий стан не можнапідвищений АТ, поява сильних набряків і білка в сечі свідчить про порушення роботи нирок і навіть про можливий розвиток прееклампсії. При появі одної з цих ознак подальшу стратегію спостереження за вагітною визначає лікар. Тому необхідно негайно звернутися до фахівця.

Проте не варто засмучуватися – в основному головний біль під час вагітності – явище тимчасове, а виконання рекомендацій лікаря зводить ризик для плоду до мінімуму.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.