Гіпертензія при вагітності (високий \ підвищений тиск)

Високий (підвищений) тиск при вагітності
Високий (підвищений) тиск при вагітності
Підвищений артеріальний тиск (АТ) або артеріальна гіпертензія у майбутньої мами – це серйозна небезпека для її життя, а також великий ризик для малюка. Тому на кожному прийомі працівники жіночої консультації вимірюють вагітній тиск для своєчасного виявлення будь-яких відхилень та проведення необхідного лікування.

Діагноз артеріальна гіпертензія ставиться жінці при показниках тиску, що перевищують величину 140/90 мм рт. стовпчика, виявлених декількома вимірами. Крім того, в обов’язковому порядку порівнюється значення АТ до вагітності або в самому її початку, оскільки жінки можуть бути схильні до гіпотонії. У таких випадках гіпертензія діагностується, якщо систолічне (верхнє) значення більше на 25 мм рт.ст. від того, що було до вагітності, а діастолічний (нижній) – на 15.

АТ може підвищитися вперше саме під час вагітності, але частіше жінки стикаються з цією проблемою ще до зачаття.

Причини високого тиску у вагітних

До основних факторів, що сприяють підвищенню артеріального тиску у майбутніх мам, можна віднести:

  • вади серця і захворювання судин;
  • ендокринні розлади – тиреотоксикоз, гіпотиреоз, цукровий діабет та інші;
  • патологію нирок – пієлонефрит, гломерулонефрит, полікістоз, деякі види пухлин;
  • психічні порушення і захворювання нервової системи;
  гестоз;
  • гіпертонічна хвороба.

Зустрічаються випадки, коли визначити причину підвищеного тиску не вдається.

Особливості артеріальної гіпертензії вагітних

На перших місяцях очікування малюка в жіночому організмі відбуваються різні зміни, які призводять до зниження артеріального тиску, тому у майбутніх мам з артеріальною гіпертензією, що з’явилася ще до вагітності, стан і показники тиску можуть покращитися на деякий час. Але з наближенням терміну 40 тижнів, в процесі пологів і після них симптоматика, як правило, посилюється.

У жінок з так званою гестаційною артеріальною гіпертензією, що розвивається після настання вагітності (переважно в другій її половині), стан поліпшується через деякий час після пологів.

Характерні скарги при підвищеному тиску: головні болі, сильна стомлюваність, серцебиття, задишка, біль у серці, шум у вухах, сильна спрага, порушення зору, оніміння і похолодання кінцівок, періодичні носові кровотечі.

Високий тиск і перебіг вагітності

Основні ускладнення вагітності при артеріальній гіпертензії: загроза викидня, плацентарна недостатність, гестоз, передчасне відшарування плаценти. У пологах підвищується ризик розвитку еклампсії, інсульту, а після пологів – кровотечі.

Вплив високого тиску на плід

Зміни в судинах і плаценті, які відбуваються при артеріальній гіпертензії, призводять до того, що малюк не набирає нормально масу, страждає від гіпоксії. Це небезпечно внутрішньоутробною загибеллю плоду.

Лікування

Вагітних з гіпертензією, як правило, госпіталізують в стаціонар, щоб провести дообстеження, ефективно знизити тиск і попередити розвиток ускладнень. Для лікування використовують різні схеми гіпотензивної терапії, а також немедикаментозні методи: усунення стресів, денний відпочинок, розумну фізичну активність, дієту (з переважанням малосоленої і нежирної їжі).

Питання про пологи вирішується комплексно, при цьому лікарі оцінюють стан жінки, плода і термін вагітності. При стабілізації тиску, відсутності ускладнень і готовності мами і малюка до народження можливі пологи природним шляхом в умовах спеціалізованих перинатальних центрів.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.