36 тиждень – Вагітність на тридцять шостому тижні

Вагітність на 36 тижні
Вагітність на 36 тижні
Ваш малюк помітно підріс і округлився, і обзавівся пухкими щічками, все це результат, жирової клітковини, що відкладається. Дитина активно смокче пальчики, так як після народження отримання необхідного для розвитку харчування потребують розвинених лицьових м’язів. Зростання маляти досягає 45-ти сантиметрів, а вага коливається в межах 2400 – 2500 грамів.

Він вже вчиться дихати носиком, хоча до цього дихав ротом, так як слизові пробочки закривали ніздрі. Поки він тільки може вдихати і видихати навколоплідні води, але він вже тренується і готується до народження. Здатний розрізняти смакові відтінки. Він уже запам’ятовує голоси і звуки, а мелодії і віршики, що запам’яталися викликають у нього бурхливу рухову реакцію.

Незважаючи на пухкенькі щічки, череп малюка досить м’який, кістки черепа рухливі, що полегшує просування голівки по родових шляхах. Досить часто новоспечені батьки бувають вкрай здивовані незвичайною формою голівки новонародженого, так як під час пологів вона може деформуватися, але досить скоро форма черепа прийде в норму.

Всі органи малятка продовжують розвиватися й удосконалюватися, в тому числі і центри нервової регуляції процесів дихання, терморегуляції і кровообігу. Дихальна і серцево судинна системи вже цілком дозріли і ризик передчасних пологів позаду. Якщо з якихось причин на цьому терміні настануть пологи, то легені новонародженого цілком зможуть забезпечити організм киснем. На 36-му тижні малюк вже повністю влаштувався в потрібному положенні в животику матусі і він готується до першої зустрічі з рідними.

Стан мами

А у матусі тим часом настали нелегкі часи. Дно матки на цьому терміні знаходиться прямо під грудиною. Дихати стає важко, а нарощується штовхання ніжками і ворушіння прямо під серцем. На 36-му тижні до майбутньої мами приходить усвідомлення, що вагітність в прямому сенсі нелегка праця, яка забезпечить здоров’я малюка і хороше самопочуття матері. Додаткові кілограми вагітної і малюка стають причиною того, що все важче стає справлятися з домашніми справами і все частіше потрібна допомога близьких.

Цей період вагітності супроводжується капризами і дратівливістю. Це пов’язано з величезною кількістю страхів і сумнівів, які виникають під час вагітності. Кінець третього триместру можуть виникати судоми в ногах і руках, відчувається біль в стегнових суглобах, важкість у хребті і попереку. Деякі майбутні матусі стикаються із загостренням геморою.

Відвідування курсів для породіль допоможе розвіяти марні страхи, а регулярне відвідування лікаря дозволить полегшити неприємні відчуття. Тим більше що на цьому терміні візити до лікаря повинні бути регулярними і щотижневими. Більшість малюків, готуючись до пологів, до цього часу розташовуються головою вниз. Але деякі, а їх приблизно 4%, влаштовуються сідницями вниз. Це називається тазовим або сідничним передлежанням. Таке розташування плоду може призвести до проблемних пологів, хоча і не у всіх випадках. Майбутній мамі малюка варто прислухатися до акушерів, які розглядають кесарів розтин, як найприйнятніший варіант розродження.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.