Зір і вагітність: рішення виникаючих проблем

Зір і вагітність: рішення виникаючих проблем
Зір і вагітність: рішення виникаючих проблем
Вагітність – це стан непередаваних емоцій і відчуття доконаного дива. У період, що триває 9 місяців, посилюється навантаження на органи майбутньої мами. Проблеми з зором у вагітних, зовсім юних дівчат і у зрілих жінок, зустрічаються нерідко і викликають цілком зрозуміле занепокоєння: чи нормально будуть протікати пологи? Яка ймовірність оперативного втручання? Грамотний офтальмолог розвіє побоювання, які виникли, і попередить можливі ускладнення. Регулярні обстеження фахівцем необхідні кожній майбутній мамі. Жінкам, які не мають проблем з очима, двічі потрібна консультація офтальмолога: у перший місяць вагітності і незадовго до пологів. Якщо майбутня мама страждає на короткозорість, особливо високого ступеня, якщо вона мала проблеми із зором до вагітності, то лікаря бажано відвідувати раз на два місяці.

Очі в період вагітності: увага до деталей

Гормональна перебудова, супутня дев’яти місяцям очікування, впливає на всіх по-різному. Жінки, які страждають на короткозорість, часто відчувають погіршення зору. На щастя, суб’єктивні враження рідко пов’язані з реальними проблемами, викликані вони зайвою підозрілістю і чутливістю пацієнток в цікавому положенні. Іноді може спостерігатися реальне зниження гостроти зору, при цьому майбутній мамі слід прислухатися до рекомендацій фахівців. Досвідчені офтальмологи, насамперед, звертають увагу при короткозорості на стан сітківки. Саме від неї, а не від діоптрія, залежить майбутнє ведення пологів. Досліджуючи сітківку, лікар перевіряє її цілісність, наявність найдрібніших крововиливів або надривів. Не варто побоюватися походу в офтальмологічний кабінет, часу це займе небагато, а ускладнення можливі попередить. Огляд лікаря складається з:

    ● зовнішнього огляду;
    ● дослідження очного дна (з детальним оглядом сітківки);
    ● визначення внутрішньоочного тиску;
    ● перевірки гостроти зору.

Очні інфекції при вагітності

У період очікування малюка краще уникати будь-якого мікробного зараження. Якщо інфекція все ж потрапила в очі, може виникнути кон’юнктивіт, що викликає занепокоєння майбутньої мами. Лікарі в цьому випадку призначають препарати місцевого застосування, мінімальні дози яких потрапляють безпосередньо на кон’юнктивальну оболонку і не впливають на внутрішньоутробний розвиток.

Ведення пологів

При серйозних патологіях зору необхідна координована підготовка до пологів за участю офтальмолога та гінеколога. Загальна тактика лікарів спрямована на індивідуальний підхід до кожної майбутньої мами. Якщо показники гостроти зору не перевищують 6 діоптрій і стан сітківки стабільний, то рекомендують природні пологи. У разі, якщо міопія сильніша, аж до мінус десяти, але внутрішня оболонка ока в хорошому стані, жінка також цілком може самостійно народжувати. Іноді проблемний стан сітківки спостерігається навіть при невеликих ступенях короткозорості. Тоді, для запобігання відшарування внутрішньої оболонки ока, призначають планове втручання – кесарів розтин. У будь-якому випадку, слід спокійно обговорити з лікарем всі нюанси і вибрати розумний варіант: народжувати самій або погодитися на оперативне розродження. При вирішенні проблем головне – перебувати в урівноваженому стані і зберігати позитивний настрій. Радісні емоції допоможуть майбутній мамі зберегти здоров’я і виносити міцного здорового малюка.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.