40 тиждень – Вагітність на сороковому тижні

Вагітність на 40 тижні
Вагітність на 40 тижні
Сороковий тиждень відрізняється від усіх втомою, що накопичується. Вам вже важко ходити перевальцем, набридло просити близьких взути вас, нестерпно хочеться виспатися на животі і сильно болять ребра від сальто малюка. Малюкові темно і тісно в животику і дуже хочеться побачити цих людей, які так ласкаво його гладять, добре годують і красиво співають дитячі пісеньки. Йому вже дуже хочеться до них, і він притих, в очікуванні зустрічі.

Поки тільки плід любові

Напередодні народження його рухи сповільнилися, а кишки наповнилися чорно-зеленим меконієм, первородним калом. Іноді частина вмісту кишечника може потрапити в навколоплідні води, але зазвичай це відбувається тільки після народження. Наслідком підвищеного рівня естрогену в крові матері є груди у малюка, які стирчать, але турбуватися з цього приводу не варто, як правило, по закінченні декількох тижнів все проходить. І якщо у вас народилася дівчинка, то в цей період вагінальні виділення вас теж не повинні лякати. Все в межах норми.

Малюк вже готовий відкрити двері в таке дивовижне життя, і 96 відсотків новонароджених роблять це головою. Прагнучи в новий світ, він підготувався і прийняв зручну позицію. Як тільки голівка немовляти пройде вульварне кільце, досвідчені руки лікаря-акушера видалять слиз з дихальних шляхів новонародженого за допомогою вакуумного електровідсмоктувача. Це необхідно для того, щоб він швидше зробив свій найперший у житті вдих. Ця знаменна подія не пройде непоміченою, оскільки супроводжується гучним криком. Його так довго чекали дев’ять місяців щасливі батьки і планета Земля, громадянином якої він став!

Вже новонароджений

Іноді новонароджений малюк здатний здивувати своїх батьків і налякати. Це, перш за все, відноситься до зовнішнього вигляду, так як він виглядає дещо незвично. Але хвилюватися не варто, неправильної форми голова виправляється досить швидко, достатньо і двох днів. Шкіра немовляти може бути бурою, синьою або блідо-жовтою. Її може покривати первородне мастило, родовий пушок, струпи, плями, або може спостерігатися порушення пігментації. Але це не повинно стати причиною для занепокоєння, так як через деякий час все зникне безслідно.

Іноді трапляється так, що народжений малюк не готовий сповістити світ про свою появу. Затримка першого вдиху цілком з’ясовна, долаючи серйозні перешкоди і відчуваючи найсильніший стрес, малюк втрачає звичний комфорт. Перепад температури, освітленості, шумовий фон – таке серйозне випробування для крихітного чоловічка завдання не з легких. Легке пощипування п’ят і він приходить до тями. У кожному разі, лікарі для того й присутні при пологах, щоб поява малюка на світ була максимально безпечною.

Догляд за немовлям

Після обробки та перерізання пуповини, матуся може помилуватися малюком і переконатися в його статевій приналежності. Можуть покласти на груди мамі і познайомити дитя з найдорожчою людиною, яка дала йому життя. Далі, загорнутого в стерильну теплу пелюшку малюка забирають грітися, вимірювати зріст, зважуватися, визначається коло голови і грудей, в очні щілини закрапуються спеціальні краплі для профілактики гонобленореї. Післяпологова метушня закінчується, і малюк отримує свій найперший у житті «паспорт» – клейончату бирку, яку прив’яжуть до ручки і ніжки, на якій вказано прізвище, номер медичної історії, час, число і рік народження. Повне радості і турбот, починається нове життя.

Народження дитини – спільне священне дійство, в якому породілля грає одну з найголовніших ролей. Пологи – не привід влаштувати істерику, дратуватися і канючити. Ви довго йшли до цього моменту, ваш організм готувався, перебудовувався спеціально для найголовнішої події в житті жінки – материнства. Зберігайте спокій, правильно дихаєте, розслабляйтеся. Якщо ваш чоловік поруч, ви зможете все подолати, і роздираючий біль, і незручності, і ніч, за час якої ви не зімкнули очей. Це непростий шлях, величезна праця, і нагородою буде ваше продовження на цій Землі. Поки він тільки мружиться від світла, забавно морщиться, несамовито кричить, але вже зараз в мирно сплячому грудочці, ви вже помічаєте свої і чоловіка риси. Чи це не щастя?Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.