Гіпотензія при вагітності (низький \ понижений тиск)

Низький тиск при вагітності
Низький тиск при вагітності
Величина нормального артеріального тиску для молодих жінок коливається в районі 100-130/60-80 мм рт. ст. Все, що нижче, вважається гіпотонією – станом, який для майбутніх мам неприємно виражений погіршенням самопочуття і можливістю негативного впливу на перебіг вагітності.

У частини представниць жіночої статі спостерігається схильність до низького тиску, і це ніяким чином не відображається на їх здоров’ї. У таких випадках говорять про фізіологічну гіпотонію, зумовлену особливостями організму. Якщо ж зниження тиску супроводжується вираженою симптоматикою і скаргами, значить, гіпотонія має патологічний нейроциркуляторний характер. Така проблема може вперше з’явитися саме під час вагітності. Як правило, це відбувається на 3-5 місяці очікування малюка.

Причини гіпотонії

Можливі причини розвитку патологічної гіпотонії досить різноманітні, але у майбутніх мам основну роль у цьому процесі відіграють три фактори:

  • зменшення опору судин під дією гормонів вагітності;
  • утворення додаткового кровотоку (матково-плацентарного);
  • вплив активних речовин, що продукуються плацентою, на центри регуляції тонусу судин в ЦНС.

Основні симптоми і можливі наслідки

При зниженому тиску жінку турбує головний біль, слабкість, млявість. Ці симптоми, як правило, з’являються відразу після ранкового підйому. Крім того, у майбутньої мами може бути відсутнім апетит, і виникати відчуття браку повітря, запаморочення.

Коли ж тиск значно падає, розвивається кризис, який проявляється посиленням запаморочення, вираженою слабкістю, блідістю, пітливістю, блювотою і навіть непритомністю.

Для вагітності низький тиск небезпечний розвитком мимовільного аборту, гестозу, передчасних пологів, післяпологової кровотечі. У мам, які страждають гіпотонією, частіше народжуються дітки з низькою масою тіла.

Лікування

Найкращими і безпечними ліками від гіпотонії для жінок в положенні є:

  • Сон нічний і денний (у сумі не менше 10 годин).
  Гімнастика і контрастний душ вранці.
  • Свіже повітря.
  • Повноцінне харчування (4-5 разів на день).
  • Якщо немає протипоказань, заняття плаванням, масаж.
  • Кілька чашок натуральної кави або чаю, але тільки в першій половині дня.
  • Відсутність переутомленості і стресів.

Медикаментозна терапія, яку повинен призначати виключно лікар, включає: біогенні стимулятори (настоянку елеутерококу та інші), заспокійливі засоби (наприклад, настоянку пустирника), препарати кофеїну, а також ліки для поліпшення матково-плацентарного кровообігу і метаболічних процесів.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.