Мігрень при вагітності

Мігрень при вагітності
Мігрень при вагітності
Мігрень (біль половини голови) – це хронічна неврологічна проблема, з якою стикаються переважно жінки в репродуктивному віці. Точна причина патології невідома, але за однією з гіпотез у розвитку захворювання певну роль відіграє порушення регуляції нервовою системою тонусу судин головного мозку.

Вагітність по-різному впливає на протікання мігрені. Період очікування малюка в більшості випадків супроводжується поліпшенням стану жінки, відсутністю специфічних нападів головного болю або хоча б зменшенням їх кількості. Але іноді появи симптомів захворювання відбуваються вперше саме під час вагітності, або гормональний фон майбутньої мами ще більш погіршує протягом вже наявного недуга.

Провокуючі фактори

Напад мігрені можуть спровокувати такі фактори:

  Стрес, перевтома, недосипання.
  • Зміна погоди.
  • Голод і спрага (брак рідини в організмі).
  • Тютюновий дим, алкоголь.
  • Продукти харчування, що містять кофеїн (кава, чай), какао (шоколад), нітрати (сосиски, ковбаси), консерванти, ненатуральний цукор (солодкі напої). Також деякі види сиру, арахіс, банани і цитрусові.

Симптоми

Мігрень – це чергування нападів сильного головного болю з періодами гарного самопочуття. Типовий напад або «атака» триває від декількох годин до декількох діб. Основний симптом – це дуже сильний головний біль, як правило, одностороній і пульсуючий. Фізичні навантаження тільки погіршують стан. Крім того, супроводжувати напад може так звана аура – нудота, непереносимість яскравого світла, різких запахів, гучних звуків.

Визначити точну причину головного болю у вагітної жінки дуже важливо, так як цей симптом характерний і для мігрені, і для інших серйозних патологічних станів: підвищеного артеріального тиску, захворювань крові, гестозу і т.д. Займатися цим має кваліфікований лікар, тому неприпустима самодіагностика, а тим більше самолікування.

Лікування

При мігрені застосовують різні лікарські препарати, що діють на тонус судин, але у майбутніх мам їх використання небажано через можливість побічних ефектів. Парацетамол – це єдиний знеболюючий засіб, що не протипоказаний для вагітних жінок.

При купіруванні хворобливих «атак» можна користуватися і безпечними допоміжними (немедикаментозними) методами лікування. Найефективніші з них:

  • Холодні компреси на болючу частину голови, умивання прохолодною водою.
  • Повний спокій – провітріть спальню, закрийте шори, двері, вимкніть або видаліть всі джерела шуму і постарайтеся заснути.
  • Самомасаж «мігренозних» точок: прямо між бровами; біля основи черепа (у 2 см від місця з’єднання хребта з черепом); на долоні між великим і вказівним пальцями. При цьому можна використовувати розслаблюючі масажні масла. Крім того, хороший ефект дає масаж обличчя і волосистої частини голови шматочками льоду.

Ну а найбезпечніший і простий засіб від мігрені – це профілактика. Постарайтеся уникати тих провокуючих факторів, про які написано вище. Висипайтесь, більше відпочивайте, їжте частіше (робіть легкі перекуски), не забувайте про пиття. І не сумуйте – всі неприємні симптоми зменшуватися або зникнуть на початку другого триместру вагітності, надавши вам можливість по-справжньому насолоджуватися своїм «цікавим» положенням.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.