Можна міцні алкогольні напої: горілку, коньяк, вино вагітним?

Можна міцні алкогольні напої: горілку, коньяк, вино вагітним?
Можна міцні алкогольні напої: горілку, коньяк, вино вагітним?
Пити чи не пити алкоголь і міцні напої під час вагітності? Питання про те, чи можна алкоголь вагітним, в науковому середовищі досі точної відповіді не знайшлось. Більшість докторів відразу ж скажуть вам, що і слабоалкогольні, і високоградусні напої повинні бути виключені під час виношування і вигодовування малюка.

А якщо випити трохи?

Масштабні дослідження проводилися в США. Вивчали наслідки прийому невеликих доз алкоголю під час вагітності в майже півмільйонної групі жінок. Шкідливого впливу не було виявлено в тому випадку, якщо за сім днів було випито не більш 2,5 порцій (і не більше порції за добу). Важливе уточнення: одна порція – це всього 150 мл вина, близько 300 мл пива і 0,44 мл міцного спиртного.

Що буде, якщо перевищити дозу?

При зловживанні алкоголем і перевищенні рекомендованих дозувань (особливо у великих кількостях) простежуються прямі негативні наслідки. Підвищення концентрації спирту в крові призводить до народження дитини з наступними вадами:

    – Нестача ваги;
    – Деформування рис обличчя;
    – Недорозвинення суглобів і кісток;
    – Порушення моторики;
    – Погана здатність до навчання і пам’ять в дорослому віці.

Всі перераховані наслідки називаються алкогольним синдромом плоду (АСП). Вони можуть проявитися повною мірою або по одному. Але в кожному разі, АСП – це на все життя.

Зловживання спиртним здатне спровокувати викидень або ранні пологи і підвищує ймовірність мертвонародження. Так що про шкоду пияцтва під час вагітності говорити не доводиться. Вона очевидна.

Пити чи не пити?

І все-таки чи можна дозволити вагітній хоча б на свято випити півкелиха вина? Однозначної відповіді доктора і дослідники на це питання не можуть дати. У першому триместрі, коли йде активне формування систем життєзабезпечення плода, краще зовсім утриматися навіть від невеликої порції на свято. Точного впливу навіть малої кількості алкоголю на немовляти (плід) що розвивається невідомо. Звичайно, якщо ви випили кухоль пива тоді, коли ще й не знали про вагітність, то тепер пізно переживати. Але кожна майбутня мама повинна знати, що від алкоголю рекомендують утримуватися вже за кілька місяців до планованого зачаття.

Під час другого і третього триместру теоретично можна дозволити собі трохи шампанського чи іншого легкого напою. Про міцні (горілку, коньяк) точно краще забути на час. Але те, що зараз немає доказів небезпеки малої кількості алкоголю для плоду – це не означає, що раптом не відкриються якісь нові факти. Тому з урахуванням ймовірності навіть невеликого шкоди, найбезпечніший вибір для вагітної – це і зовсім прибрати алкоголь зі свого раціону.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.