Чи можна солодкі газовані напої майбутнім мамам?

Чи можна солодкі газовані напої майбутнім мамам?
Чи можна солодкі газовані напої майбутнім мамам?
Шипляча солодка газована вода так добре п’ється на спеці. Але чи можна вагітним солодкі газовані напої, такі як кола, пепсі чи спрайт? Чим краще вгамовувати спрагу майбутнім мамам?

Давайте поглянемо на етикетку зі складом газованої води. У ньому чимало консервантів, кислот, підсолоджувачів, речовин, що підсилюють смак, і цукру. Більшість цих синтетичних добавок небажано вживати навіть звичайній людині, не кажучи вже про майбутньої матері.

Шкідливі компоненти в складі газованої

У газованій воді часто використовується аспартам, солодкість якого у двісті разів більше цукрової. Велика його кількість може порушити функцію печінки, сприяти розвитку діабету і ожиріння. Причому у самої мами і ненародженого малюка.

Входить до складу фосфорна кислота може збільшити ризик розвитку сечо-і жовчнокам’яної хвороби (при схильності). Нирки майбутньої мами і без того посилено працюють «за двох», так що можливість утворення каменів тільки підвищується. Ортофосфорна кислота може стати причиною загострення гастриту, виразки шлунка. А ще вона перешкоджає засвоєнню кальцію і заліза, які так необхідні організму вагітної для нормальної роботи.

Барвники та ароматизатори здатні викликати алергічну реакцію у мами і майбутнього малюка.

Стоматологи попереджають, що солодка газована вода пошкоджує емаль. У вагітної жінки багато кальцію йде на «будівництво» організму дитини, так що зуби псуються ще швидше.

Чим замінити кока-колу і спрайт

Отже, від вживання солодких газованих напоїв варто утриматися під час вагітності. Замінити баночку коли можна домашнім лимонадом або пляшкою звичайної мінеральної води, бажано негазованої. Надлишок вуглекислого газу, потрапляючи в шлунок і ШКТ, заважає їх нормальній роботі, викликаючи здуття, і порушуючи перистальтику. Звертайте увагу на склад мінералки, краще, щоб в нього входив магній, калій і натрій, а хлориди відсутні. Хлориди підвищують артеріальний тиск і можуть спровокувати набряки, що для жінки в положенні вкрай небажано.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.