Сластьонам на замітку: чи можна цукор і солодке при вагітності

Сластьонам на замітку: чи можна цукор і солодке при вагітності
Сластьонам на замітку: чи можна цукор і солодке при вагітності
Виношування малюка приносить різноманітність у раціон: то солоненького заманеться покуштувати, то кислого і солодкого. Чому б не побалуватися черговою порцією морозива або льодяників, якщо так хочеться? Давайте розберемося, в якій кількості і чи дозволено їсти цукор і солодке вагітним?

Відомо, що глюкозою організм намагається заповнити нестачу деяких речовин (наприклад, кальцію). Залежність від смачної шоколадки буває психологічного характеру: адже приємно ж заїсти свої хвилювання цукеркою. Але лікарі вперто називають солодощі шкідливими. У їх складі є прості вуглеводи, швидко всмоктуються в кров, різко підвищуючи рівень цукру. При цьому починає вироблятися гормон інсулін, який його концентрацію і знижує. Якщо цукру надійшло надто багато, то гормону може не вистачити, така ситуація здатна викликати гестаційний діабет.

При діабеті вагітних доведеться постійно спостерігати за цукром в крові, тому що основна його небезпека криється у здатності потрапляти в кровотік плоду, стаючи причиною надлишкової маси і деяких післяпологових проблем.

Крім того, цукор затримує воду, що може спровокувати появу небажаних набряків. Але як бути, коли не покидають мрії про солодке при вагітності? Можна їсти солодке, але в невеликій кількості, меншій ніж Ви їли до вагітності і звертати увагу на своє самопочуття, після з’їденого солодкого. Найкраще замінити його фруктами, ягодами і продуктами, що містять складні вуглеводи (крупи, боби, різні овочі). Вони не надходять миттєво в кров, а поступово розщеплюються, наповнюючи організм енергією. А якщо зовсім несила, то порадувати себе тортиком рано вранці, коли обмін речовин швидше.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.