Дитяча молочна суміш для алергіків: вплив харчування на імунітет

Дитяча молочна суміш для алергіків: вплив харчування на імунітет
Дитяча молочна суміш для алергіків: вплив харчування на імунітет
Вибір якісної і підходящої молочної суміші для малюка тільки на перший погляд здається простим процесом. Насправді тема вимагає глибокого розгляду. Чому до цього питання необхідно підходити з повною відповідальністю? У перші місяці життя продовжують формуватися органи травної системи, кишечник заповнюється мікрофлорою і якщо не посприяти, а перешкодити цьому процесу, то можна завдати шкоди здоров’ю малюка. На жаль, не кожна мама має можливість або ресурси для того, щоб годувати грудьми, а спеціалізоване харчування може не підходити або викликати алергію. Спробуємо розібратися, як виходити з такої ситуації?

Алергія на суміш

Чому у дітей виникає алергія на суміш? Травна система крихти і мікрофлора кишечника ще недостатньо сформовані, активність кишкових ферментів дуже низька. З цих же причин недоношені дітки і народжені з малою вагою, особливо схильні до алергії. А молочні суміші, як правило, містять в своєму складі білок коров’ячого молока, який важко переробити маленькому організму, навіть в адаптованому вигляді. Тому і виникають алергічні реакції. Є суміші на основі козячого молока, вони рідше призводять алергії, але про це трохи пізніше.

У деяких випадках алергічну реакцію провокує не склад і якість суміші, а її кількість. Це найважливіший аспект, на який в першу чергу варто звернути увагу. Адже деякі мами вважають, що їхні діти недоїдають і дають харчування стільки, скільки зможе з’їсти малюк, не звертаючи уваги на пропорції. Зрозуміло, організм крихти не справляється з такою кількість молочного білка, страждають всі органи шлунково-кишкового тракту. Наслідки такого перегодовування в кращому випадку ви побачите на шкірі малюка. Іноді, це легкий висип і невеликі почервоніння на щоках, але при несприятливому результаті висип поширюється по всьому тілу, місцями навіть покривається корочками, ранами. Якщо вся ця картина супроводжується набряком слизових оболонок, гортані, носа, утрудненим диханням або блювотою, то дитину потрібно негайно госпіталізувати.

Якщо ви спостерігаєте у малюка незначні висипання, то починайте діяти поки симптоми не посилилися. Для початку зменшіть порції суміші. Пам’ятайте, що висип пройде не відразу, головне, щоб він не поширювався і не посилювався. Якщо все-таки алергія не проходить, то доцільно перейти на інший вид суміші. Харчування для малюка потрібно підбирати виключно з педіатром, але для мам буде незайвим володіти інформацією про види дитячих сумішей.

Які суміші призначають алергікам

У нашому суспільстві побутує хибна думка, що якісна суміш повинна бути дорогою. Але насправді висока ціна суміші не гарантує того, що вона підійде малюкові. Суміш дітям-алергікам вибирається виключно відповідно до потреб малюка і з урахуванням складу харчування. Розглянемо можливі варіанти.

 • Гіпоалергенні суміші поділяють на профілактичні та лікувальні. Їх особливість в тому, що молочний білок в їх складі розщеплений частково або повністю. Така суміш дає менше навантаження на травну систему крихти, що відрізняє її від адаптованої.
 • Суміші з пробіотиками насичені корисними бактеріями, які допомагають кишечнику розщеплювати білок і перетравлювати їжу.
 • Кисломолочні суміші також призначаються при харчової алергії. Молочний білок в їх складі присутній, але в так званому створоженного стані. Кисломолочні бактерії провокують вироблення ферментів в кишечнику малюка, що сприяє переварюванню і засвоєнню їжі.
 • Суміші на основі козячого молока вважаються менш алергенними. Як і у випадку з цільним молоком, козяче значно рідше, ніж коров’яче викликає негативні реакції з боку шлунково-кишкового тракту. Але це не означає, що дітям можна давати козяче молоко замість материнського. При виготовленні спеціалізованого харчування значно скорочується кількість мікроелементів і знижується рівень білка, тобто суміші адаптують відповідно до потреб маленьких дітей. Суміші на основі козячого молока: Kabrita, MD мил Козочка, Ненні і ін.
 • Соєві суміші призначають малюкам з непереносимістю молочного білка. У ній повністю відсутній молочний білок, а за основу береться соєве молоко. Зрозуміло, енергетична цінність такого продукту набагато нижче, ніж молочної суміші.
 • Безлактозна суміш не містить молочного цукру (лактозу) або він присутній, але в малій кількості. Призначається таке харчування малюкам з лактазною недостатністю. Кишечник таких діток не містить фермент, який розщеплює лактозу. Реакція при вживанні звичайної адаптованої суміші проявиться у вигляді серйозних алергічних реакцій.
 • </ul

  Це лише коротка інформація про види суміші. Який віддати перевагу вам підкаже лікуючий лікар.

  Вплив суміші на імунітет дитини

  Стан кишечника безпосередньо взаємопов’язаний із загальним станом нашого організму, імунітету та його опірність до зовнішніх чинників. Харчова алергія – це лише відображення внутрішнього стану організму, сигнал про те, що щось пішло не так, як то кажуть, вершина айсберга. Алергія може завдати великої шкоди здоров’ю. Ось чому так важливо підібрати максимально відповідне живлення для малюка. Звичайно, закладка імунітету відбувається ще в утробі матері, але перший рік життя є не менш важливим. При грудному вигодовуванні все складається простіше, оскільки молоко матері містить всі необхідні для дитини поживні речовини, але не завжди є можливість реалізувати цей процес. Тоді залишається тільки підібрати адаптовану молочну суміш, а в разі прояву небажаних симптомів за допомогою рекомендацій доктора перейти на лікувальну. Правильно підібрана молочна суміш позитивно впливає на імунну систему малюка.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.