Чи можна вагітним приймати Парацетамол

Чи можна вагітним приймати Парацетамол
Чи можна вагітним приймати Парацетамол
Найбільш часто підвищення температури є першим симптомом респіраторних захворювань. Вважається, що лихоманка – це добре, тому що вона змушує імунну систему активуватися і включити всі захисні реакції організму. Однак часто жар супроводжується головним болем, розбитістю, болями в м’язах, що істотно порушує самопочуття вагітної, а підвищення температури тіла вище 39,0 градусів може негативно позначитися на стані плода.

Парацетамол – відомий багато років препарат, який приймається при лихоманці. Його часто призначають дітям, але чи безпечний він для вагітних?

Фармакологічні властивості

Парацетамол належить до групи анальгетиків-антипіретиків. Дія Парацетамола пов’язана з блокуванням біологічно активних речовин, які, впливаючи на центр терморегуляції, підвищують температуру тіла. І хоча аналгетичний та жарознижувальний ефекти у парацетамолу виражені досить сильно, але протизапальної дії він практично не робить. Саме тому при підвищенні температури Парацетамол більшою мірою використовується для симптоматичного лікування, не зменшуючи при цьому ступінь запалення.

Парацетамол після прийому швидко всмоктується слизовою кишківника і розподіляється в усі середовища, в тому числі і проходить через плацентарний бар’єр, потрапляючи в кров плода. Немає доказів тератогенної або мутагенної дії Парацетамола на плід, але все ж через відсутність клінічних випробувань препарат слід приймати тільки після консультації лікаря.

Показання

    • Лихоманка різного генезу.
    • Больовий синдром середнього ступеня інтенсивності.

Спосіб застосування

Препарат може використовуватися у вигляді таблеток або сиропу. Приймати парацетамол можна з інтервалом 8 годин за 500 мг.

ПротипоказанняЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.