Кровотеча під час вагітності: який ризик

Кровотеча під час вагітності: який ризик
Кровотеча під час вагітності: який ризик
З моменту зачаття і до пологів у жінки не повинно бути виділень крові з піхви. Будь-яка кровотеча під час вагітності – це істотний ризик для успішного виношування і народження здорового малюка. Причин безліч, але в кожному конкретному випадку важливо максимально рано звернутися за допомогою до лікаря.

Причини кров’яних виділень

Особливо небезпечно в перші тижні після зачаття. Кровотеча під час вагітності – це один з тих симптомів, які вимагають обов’язкового надання медичної допомоги. У різні терміни виникають різні причини, що створюють проблеми для сприятливого виношування плоду.

1 триместр

Цілком реальна ситуація, коли після зачаття в дні очікуваного приходу критичних днів проходять місячні. Як правило, менструація на тлі вагітності буває бідною, але частина жінок не звертають на це уваги, і тільки після появи типових симптомів раннього токсикозу починають розуміти, що наступила вагітність. У перші 12 тижнів основними причинами вагінальних кровотеч є:

  • Імплантація (плодове яйце шукає в порожнині матки зручне місце, що супроводжується мізерним кровомазанням);
  • Гормональна недостатність (нестача гестагенів провокує менструальноподібну реакцію в дні очікуваних місячних);
  • Приєднання ембріона поза порожниною матки (трубна або черевна вагітність);
  • Вагітність яка не розвивається (припинення розвитку ембріона на початкових етапах формування);
  • Генетичні аномалії розвитку (природа відкидає ембріони з грубими вродженими дефектами);
  • Гінекологічні хвороби (легко кровоточа ерозована поверхня на шийці матки, міома матки, кіста яєчника, децидуальний поліп);
  • Хронічне запалення в дітородних органах (ендометрит, кольпіт, цервіцит);
  • Наслідки травматичних ушкоджень будь-якого характеру або вплив високих температур (відвідування лазні або сауни, гаряча ванна).

Далеко не завжди кровотеча під час вагітності на ранніх термінах вказує на фатальний кінець для ембріона, але тільки після обстеження у лікаря можна упевнитися в збереженні життя малюка і відсутності серйозних проблем з жіночим здоров’ям.

2 триместр

На тлі прогресуючої вагітності в терміни з 12 до 28 тижнів до причин вагінальної кровотечі відносяться:

  • Вагінальне запалення (на тлі інфекції легко травмується слизова оболонка піхви);
  • Збільшення кровопостачання статевих шляхів (стінка піхви легко кровоточить при інтимній близькості);
  • Неправильна плацентація (низьке розташування, крайове або повне передлежання);
  • Передчасне розкриття шийки матки (істміко-цервікальна недостатність);
  • Вроджені вади у плода (на тлі дефектів розвитку виникає загроза переривання вагітності);
  • Підвищення тонусу маткової стінки (ознака загрози викидня);
  • Падіння і травми (сильний зовнішній вплив може спровокувати відшарування плаценти з вираженою кровотечею при вагітності).

Плід підріс, але малюк ще нежиттєздатний. Будь-які кров’янисті виділення під час вагітності до 28 тижнів є вкрай неприємним і небезпечною ознакою, що вимагає надання екстреної допомоги.

3 триместр

Оптимальний термін для пологів – 38-41 тиждень. Кровотеча під час вагітності з 28 до 37 тижнів небажані, тому що можуть вказувати на можливий розвиток передчасного народження малюка. Основними причинами кровотеч в 3 триместрі є:

  • Відшарування плаценти (якщо рясно і сильно, то необхідно негайно викликати екстрену медичну допомогу);
  • Несвоєчасне розкриття шийки матки;
  Скорочення матки (помилкові перейми або передчасні пологи);
  • Варикозне розширення венозної мережі матки і органів малого таза;
  • Запальний процес в піхві;
  • Посттравматичний або стресовий вплив (у частини вагітних жінок навіть гостра емоційна реакція може спровокувати кровомазання).

Важливо вчасно опинитися в пологовому будинку при будь-яких ознаках кровотечі з піхви, щоб запобігти несприятливому результату передчасних пологів для малюка.

Кровотеча під час вагітності: який ризик для плоду

Будь-яка кровотеча під час вагітності – це реальна загроза викидня або передчасних пологів. Чим більше термін вагітності, тим життєздатніший малюк. Найнебезпечніше час для ембріона – період від зачаття до 8 тижнів: саме в цей інтервал найчастіше відбувається викидень, обумовлений завмерлою вагітністю. Немає жодних шансів у плода при термінах до 22 тижнів – в ці терміни малюк нежиттєздатний. З 23 до 27 тижнів при передчасних пологах зможуть вижити не більше 10-15% новонароджених дітей. З 28 до 37 тижнів при будь-якому несвоєчасному народженні малюка в умовах спеціалізованого перинатального центру можна сподіватися на збереження життя недоношеної дитини.

Основне завдання вагітної жінки – уважно стежити за власним здоров’ям, в тому числі, за вагінальними виділеннями. Незалежно від терміну виношування необхідно максимально швидко звернутися до лікаря при виявленні крові з піхви будь-якого ступеня вираженості. Навіть мізерне кровомазання – це неприємний симптом, який не можна ігнорувати, а при рясній кровотечі – треба викликати швидку. У більшості випадків від швидкості надання медичної допомоги безпосередньо залежить життя малюка, який розвивається внутрішньоутробно.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.