Дискомфорт і болі в області спини в період вагітності: боляче, але не небезпечно

Дискомфорт і болі в області спини в період вагітності: боляче, але не небезпечно
Дискомфорт і болі в області спини в період вагітності: боляче, але не небезпечно
Ми, жінки, готові багато чого перенести, аби настав той мить щастя, коли можна взяти на руки своє рідне дитя. Ми знаємо, що вагітність – це не тільки радісне очікування, але і час страждання. Так, часом просто жахливі болі в спині інакше й не назвеш, як стражданням. Рідкісна вагітність проходить без таких болів. Уникнути їх практично не можна. Але якщо знати причину їх виникнення, то цілком можливо серйозно зменшити ступінь больових відчуттів. Часто саме усвідомлення, розуміння, що саме є джерелом болю, допомагає психологічно пристосуватися до неї, як би вже і не відчувати цей біль так сильно.

Основні причини спинний болю при вагітності

1. Вплив гормону релаксину
Яєчники і плацента продукують релаксин з важливою метою: підготувати зв’язки скелета до майбутніх пологів. Хребетні і тазові кістки повинні стати дуже рухливими, щоб дитина могла увійти в цей світ якомога легше. Дія даного гормону виявляється в тому, що сполучна тканина розпушується, розтягується, і раніше практично нерухомі суглоби починають тепер розходитися, зміщуватися з звичного місця. Такі процеси йдуть повільно, по наростаючій – звідси і посилюються з кожним днем болі в хребті і попереку.

Не залишаються незмінними і м’язи. Збільшення живота тягне за собою сильне їх розтягнення. У роботу з підтримки живота включаються і спинні м’язи, оскільки черевні самі вже не справляються. Це теж викликає значну напругу і навіть біль у спині. Обов’язково порадившись з лікарем, вагітна може надягати бандаж, що зазвичай різко зменшує м’язовий дискомфорт.

До 20 – 22 тижні вагітності болю подібного походження поступово затихають, стають менш вираженими і вже не терзають майбутню маму так сильно, як раніше. Потерпіть, милі жінки, хоча терпіти буває дуже важко … Зате вас чекає така нагорода!

2. Збільшення ваги матки
Під час вагітності матка щодня стає більше. Її збільшується вага призводить до здавлення прилеглих кровоносних судин і нервових закінчень в районі хребта. Зрозуміло, тиск викликає у відповідь болі різної інтенсивності.

Разом із збільшенням матки зростає і загальна маса тіла вагітної. А додаток ваги теж є причиною болю в попереку.

3. Порушення постави
При вагітності виникають природні перекоси хребта, що пояснюються зрушенням центру ваги тіла. Його зміна мимоволі компенсується жінкою прогином в області попереку (живіт видається вперед), а також відведенням назад плечового пояса. Відбувається порушення здорового, фізіологічного прогину в поперековому відділі. Хребет набуває положення, не властивого йому раніше, і відповідає на це болем. Спинні м’язи в новому для них стані повинні незвично напружуватися, створюючи неприємні відчуття.

4. Сигнали-нагадування про дрімаюче в організмі захворювання
Буває й так, що жінка вже має захворювання опорно-рухового апарату. Однак і не підозрює про це, тому що поки ще її ніщо не турбувало: хвороба визрівала потихеньку, не даючи про себе знати. І вагітність, як лакмусовий папірець, виявила її наявність. Тому-то і мучать болі в різних відділах хребта і тазових кістках.

5. Біль у спині на пізньому терміні вагітності
Наприкінці вагітності виникаюча сильна біль у спині (попереку) може виявитися симптомом критичного стану: починається вкорочення шийки матки і активне розкриття маткового зіва. Потрібна негайна консультація лікаря: точний діагноз поставить тільки гінеколог.

Як боротися з болем в спині під час вагітності

    – Зрозуміло, кожна вагітна жінка знає, що взуття повинно бути з каблуком висотою не більше 2 – 3 см. Таке взуття зручне при ходьбі; в ньому не так важко стояти. До речі, стояти і навіть сидіти довго не можна: можна отримати у відповідь сильні болі в спині. Краще лежати, використовуючи спеціальну подушку. А ось ходьба показана вагітним при хорошому самопочутті: спинні болі трішки вщухають.

    – Строго за призначенням лікаря можна: прийняти курс розслаблюючого м’язи легкого масажу; займатися лікувальною гімнастикою.

    – Потрібно приділяти особливу увагу своєму харчуванню: нормалізація кількості карбонату або лактату кальцію може різко знизити больові напади. Кальцій засвоюється при наявності вітаміну D, який утворюється при освітленні шкіри сонцем. Значить, перебування на свіжому повітрі обов’язково.

    – Оскільки болі в спині та попереку можуть з’явитися одним із симптомів сімфізопатіі, панкреатиту, пієлонефриту та ін, то ви зможете допомогти собі, лише звернувшись до лікаря. Не займайтеся самозаспокоєнням або самолікуванням під час сильних болів! Ваш справжній друг, який з’ясує і пояснить, що з вами відбувається, – це лікар. І лише він має право призначити необхідне лікування, підкріпивши його заспокійливими словами: адже кожне слово доктора має під собою вагоме підгрунтя.

Але якщо ви до вагітності стежили за своїм здоров’ям: займалися фізкультурою, щодня дихали свіжим повітрям, не палили – то все у вас буде добре!

Ще трохи, зовсім трохи – і в колиску з ваших долонь покладуть ваше крихітне дитя. І ви негайно забудете про всі перенесені страждання. Зачекайте трохи …Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.