8 тиждень – Вагітність на восьмому тижні

Вагітність на 8 тижні
Вагітність на 8 тижні

Розвиток малюка

Протягом восьмого тижня вагітності ультразвукове дослідження може визначити перші спонтанні рухи дитини. Починають вимальовуватися ніс і верхня губа, вушні раковини. Відмінно проглядаються руки і навіть пальчики на них. Набагато пізніше розвинуться нижні кінцівки. Безпосередньо ручки вже можуть трохи згинатися в зап’ястях і ліктях, що пов’язано з активним розвитком кістки і навіть суглобів. Виконується завершення формування серця – удосконалення перетинок між його відділами. Робота серця і великих кровоносних судин поліпшується.

З обох сторін шиї починають вдосконалюватися вушні раковини, а на крихітному личку проявляється верхня губа, окреслюється форма носа. Очки малюка раніше широко посаджені, але у них відзначається поява повік. Закладаються слинні залози. Поступово шлунок переміщується вниз і займає своє місце в черевній порожнині. Стартує процес утворення елементів нервів в м’язових шарах шлунка. Кишечник подовжується і іноді може виступати в область пуповини. Такий процес називається фізіологічною грижею. Якщо дитина чоловічої статі, то протягом восьмого тижня вагітності відбувається формування його яєчок. На цьому етапі перебігу вагітності при ультразвуковому дослідженні можна розрізнити кінці зародка (головний і тазовий). Довжина малюка може бути від 14 до 20 мм і важити він буде приблизно 3 грами.

Зміни в організмі жінки

На восьмому тижні вагітності матка жінки збільшується, хоча це ще непомітно і не відчутно, і знаходиться трохи нижче лобкової кістки. Але жінка може відчути слабкі спазми, порівняні з тими, що бувають перед місячними. Точно визначити збільшення розмірів матки може тільки гінеколог при огляді. Жінка, це може відчути, коли виявить, що одяг став їй тіснуватим. Відчуття неприємних симптомів сигналізує про те, що організм жінки перебудовується на хвилю вагітності і починає взаємодіяти з майбутнім малюком. Зайве хвилювання в даному випадку є необгрунтованим, і щоб його розвіяти, необхідно звертатися до кваліфікованого фахівця.

При відвідуванні гінеколога на восьмому тижні вагітності складається індивідуальний план спостереження за розвитком вагітності, з обов’язковим включенням лабораторного обстеження (дослідження сечі на білок, лейкоцити, хоріонічний гонадотропін; вимірювання значень базального артеріального тиску; визначення початкової маси тіла; вимірювання розмірів тазу; аналіз крові (загальний , резус-фактор, RW і ВІЛ; певні мазки (при необхідності, деякі можуть призначатися при пізніших термінах); а також необхідний акушерський і сімейний анамнез.

Спеціаліст-генетик може виконати оцінку спадковості і при необхідності – розпланувати заходи з пренатальної діагностики (медичному дослідженні, що дозволяє виявити небезпечні інвалідизуючі хвороби плода до моменту його народження). Надалі кількість і певні дати візитів до лікаря залежатимуть від обставин і особливостей перебігу вагітності.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.