22 тиждень – Вагітність на двадцять другому тижні

Вагітність на 22 тижні
Вагітність на 22 тижні
Цей етап характеризується продовженням зростання малятка і підготовкою до самостійного життя поза утробою матері. Вже чотири місяці всередині вас росте і розвивається маленьке життя, поки маленьке, так як важить всього 420 грамів, а зріст становить близько 27-ми сантиметрів. Він вже навчився рухати повіками, які обрамлені віями. Над віками вже позначилися форми брів, і він зрідка відкриває і закриває очі.

Вуха і ніс вже набули свої форми, але хрящова тканина ще зовсім м’яка. Форма губ стає все більш виразною і очі продовжують свій розвиток. Навіть на фото малюка на цьому терміні він вже схожий на немовля, тільки крихітних розмірів. Йому поки вистачає простору в порожнині матки, і він вільно перекидається, змушуючи батьків дивуватися про чергове місцерозташування крихітки.

До цього періоду хребет крихти вже повністю сформований, хребці чітко проглядаються, а суглоби і зв’язки між ними вже чітко видно, саме вони будуть нести відповідальність за фіксацію хребта в потрібному положенні. Центральна нервова система крихітки активно розвивається. Головний мозок до початку цього терміну вже містить нервові клітини, які будуть з ним протягом усього його життя.

Подальший розвиток мозку полягатиме тільки в збільшенні маси і розвитку зв’язків між клітинами. Адже тільки за шостий місяць головний мозок вашої майбутньої дитини збільшиться в п’ять разів, і буде досягати ваги близько 100 грамів. Результатом розвитку центральної нервової системи дитини стає живий інтерес до власного тіла, дослідження його, обмацування обличчя, рук, ніг.

Повороти його голівки вже стають більш усвідомленими, він пустує і обмацує пуповину. І навіть може посміхнутися батькам, почувши рідний, знайомий, і повний любові голос. Він може завмерти від вашого дотику до живота, а може у відповідь відреагувати легким поштовхом. Як ви вже зрозуміли – життя у вашому кругленьку животику б’є ключем.

Відчуття жінки

Живіт вагітної жінки на двадцять другому тижні вагітності ще не настільки великий, щоб доставляти незручності при нахилах і прогулянках пішки. На всіх етапах вагітності варто здійснювати піші прогулянки і насолоджуватися свіжим і чистим повітрям. Дихайте повними грудьми, вам і вашому малюкові це дуже корисно. Тим більше якщо ви ще працюєте і у вас сидяча робота. Умінню правильно сидіти вагітній жінці варто вчитися, так як саме в сидячому положенні більше збільшується навантаження на хребет.
Щоб болі в спині вас не турбували, слід дотримуватися певних правил. У положенні сидячи не рекомендується класти ногу на ногу. Ваш робочий стілець повинен бути з прямою спинкою і твердим сидінням. Лікарі не радять засиджуватися, перерву необхідно робити щогодини, під час якої краще робити вправи, або погуляти. Набряклість, викликана вагітністю, вимагає дотримання особливих заходів. Найчастіше опухають стопи виключають носіння взуття на підборах, це небезпечно ще й з причини нестійкості, так як матуся вже не така рухлива і трохи незручна. Обов’язково придбайте тканинне або шкіряне взуття, яке дозволить ногам дихати. Уникайте слизьких підошов і віддайте перевагу взуттю з ортопедичними вкладками.

Найчастіше 22-й тиждень вагітності може стати початком появи на шкірі червоних відмітин – розтяжок. Ці відмітини можуть бути різного відтінку – від рожевого до коричневого. Якщо проблема з’явилася, то кожен наступний тиждень зробить її лише помітніше. Не варто помилятися, що поява розтяжок можлива тільки в області живота. Виявити їх можна на грудях, сідницях і стегнах. Використання спеціального крему зможе зменшити появу розтяжок.

Постійне збільшення ваги і об’єму крові може стати причиною неприємного явища – геморою. Це супроводжується неприємними, а іноді і болючими відчуттями – свербіж, біль, кровоточивість. Повністю позбавитися від геморою вагітним жінкам нелегко, але полегшити стан цілком можливо. Не варто допускати запорів, слід пити побільше води і соків, їсти свіжі фрукти, супи, каші і виключити зі свого життя харчування всухом’ятку. Для отримання професійної консультації варто звернутися до фахівця. Організм жінки, який отримує в достатній кількості всі необхідні вітаміни, легше перенесе вагітність і дозволить виносити здорового малюка.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.