27 тиждень – Вагітність на двадцять сьомому тижні

Вагітність на 27 тижні
Вагітність на 27 тижні
Малюк на 27-му тижні вагітності ступив у третій триместр життя в утробі матері. Всі головні системи органів у малюка вже працюють, хоча їм ще доведеться «дозрівати» і розвиватися. Завершальний третій триместр говорить про те, що більша частина шляху вже пройдена, а ваш кіндер-сюрприз вже майже готовий народитися. До цього часу він достатньо сформувався, щоб у разі передчасних пологів вижити.

Його вага досягає кілограма, а довжина становить 34 сантиметри. Його ендокринна система активно функціонує, а на цьому тижні гіпофіз малюка вже почав виробляти гормон росту. Цей гормон несе відповідальність за обмінні процеси в організмі, і стимулювати процес росту дитини. Залози внутрішньої секреції – щитовидна і підшлункова вже щосили працюють. Підшлункова синтезує інсулін, а щитовидка – гормони, які відповідають за обмінні процеси, діяльність дихальної та серцево-судинної системи, формування м’язів, розумовий розвиток, становлення м’язової і кісткової систем. З кожним тижнем розвитку організму малюка робота всіх систем стає більш злагодженою.

Удосконалення органів дитини і посилений режим підготовки зможуть забезпечити нормальне функціонування для життя поза маминим животиком. Амніотична рідина поки наповнює легені, але саме це допомагає їм розправитися і розробити відповідні м’язи. Такі дихальні рухи допомагають збільшувати приплив крові до серця малюка, покращуючи кровообіг. Але на даному етапі дихання малюка є умовним, так як кисень він отримує з крові матері за допомогою плаценти.

Зміни в організмі матері

Рівень холестерину в крові вагітної жінки на початку третього триместру значно піднімається. Але приводів для тривоги немає, так як саме холестерин є для плаценти важливим будівельним матеріалом, за допомогою якого вона здатна виробляти різні гормони. У їх число входить і прогестерон, що забезпечує розвиток молочних залоз і відповідає за зняття маточної напруги і гладкої мускулатури.

На цьому етапі відзначається значне збільшення ваги, але цей факт ніяк не відіб’ється на вашій фігурі, оскільки велику частину цієї ваги складає ваша майбутня дитина, плацента і навколоплідні води. Ваші груди теж приймають значні розміри і, в більшості випадків починає виділяти молозиво, і це є підготовкою до лактації. Матка розташована досить високо, на сім сантиметрів вище пупка, що впливає на діафрагму. Тому майбутнім матусям на цьому терміні важко дихати і з’являється задишка.

Зростаючий животик псує поставу майбутніх мам, тому вагітну на цьому терміні можна побачити здалеку за набутою характерною ходою. Це може стати причиною болів в спині і збільшеного навантаження на ноги. Протягом всієї вагітності варто стежити за поставою і ходити, не випинаючи животик. А так як ваш організм ще не звик до різко зростаючої ваги, і координація рухів дещо порушена, то варто дотримуватися обережності, так як можна дуже легко впасти.

Дотримуйтесь протягом всієї вагітності обережності, також не рухайтеся швидко і не робіть різких рухів. Якщо період вашої вагітності торкнувся холодної пори року, яка супроводжується ожеледдю, не ходіть поодинці, надійний лікоть поруч вам буде вкрай необхідний. Якщо вам не вдалося зберегти рівновагу, і ви все-таки впали, панікувати не варто, більшість падінь не заподіює шкоди ні мамам, ні дитині. Сигналом для занепокоєння може стати біль у животі і виділення з піхви. Це може бути сигналом для термінового звернення до лікаря.

До пологів ще досить багато часу, але підготовку до них варто почати вже зараз. Не варто нехтувати курсами для вагітних, можна записатися на спеціальну гімнастику для майбутніх мам, не зайвим буде вивчення докладної інформації про хід вагітності та пологи. Читання літератури, прослуховування заспокійливої музики, прогулянки на свіжому повітрі дуже корисні для гармонійного розвитку дитини і для вашого організму.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.