12 тиждень – Вагітність на дванадцятому тижні

Вагітність на 12 тижні
Вагітність на 12 тижні
Дванадцятий тиждень вагітності супроводжується активним розвитком головного мозку малюка. І хоча на цьому терміні він зовсім маленький, але вже вимальовується схожість з мозком дорослої людини. Всі основоположні елементи організму вже закладені, але залишається декілька заключних моментів. Так, на пальчиках ніг і рук розвиваються зачатки нігтів. М’язова система вже добре прожвинута, але самі рухи носять мимовільний характер. Вже не заходить за область черевної порожнини кишечник. На такому етапі в ньому проявляються періодичні скорочення, що називаються перистальтичними. Саме ці скорочення рухають проковтнуту їжу. Печінка маляти вже виробляє жовч, яка в майбутньому стане в нагоді при перетравленні харчових жирів.

Якщо жінка вагітна дитиною чоловічої статі, то на дванадцятому тижні перебігу вагітності у плода вироджуються жіночі репродуктивні органи, поступаючись місцем чоловічого начала. Функцію виробництва прогестерону повністю бере на себе плацента. На ультразвуковому обстеженні видно, як дитина проробляє акробатичні трюки. З кожним днем він стає більш схожим на людину. Всі системи організму малюка вже сформовані, їм залишається тільки збільшуватися в розмірах і розвиватися. На дванадцятому тижні вагітності малюк може дорости до 61 мм і набрати вагу від 9 і до 13 грам. За розміром його можна порівняти з великим курячим яйцем.

Жінка

На дванадцятому тижні вагітності для того щоб організм жінки міг впоратися з тим, що циркуляція крові підвищилася, серце починає частіше битися (на деяку кількість ударів в хвилину). Протягом дванадцятого тижня плацента грає визначальну роль з виробництва гормонів, обов’язкових для підтримки нормального розвитку вагітності. Раніше це була функція жовтого тіла, що утворилося в області дозрілої яйцеклітини. З цього тижня жовте тіло поступово починає в’янути. Тільки з цієї причини більшість вагітних жінок, які відчули ранній токсикоз, зазнали велику кількість незручностей за перші два з половиною місяці вагітності.

З початку цього тижня велика ймовірність ослаблення симптомів раннього токсикозу. Погане самопочуття і комплекс всіх супутніх симптомів вагітності повинні припинитися. Але у деяких жінок у разі багатоплідної вагітності прояви токсикозу можуть турбувати і надалі. На дванадцятому тижні матка вагітної жінки збільшується по ширині приблизно на 10 см. Оскільки в тазостегновій області їй стає тісно, вона переходить вгору, в черевну порожнину. За допомогою ультразвуку за розмірами плода фахівець може більш точно визначити термін пологів.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.