37 тиждень – Вагітність на тридцять сьомому тижні

Вагітність на 37 тижні
Вагітність на 37 тижні

До народження готовий

Ваш малюк вже досить підріс, його зростання може досягати 48-ми сантиметрів, а вага – трьох кілограмів. Він добре набирає вагу щодня по 30 грамів, причому 15 з них складає підшкірний жир. Малятко вже доношене, вроджений хапальний рефлекс працює добре, і він приготувався до моменту народження. Його легені вже досить добре розвинені, але поки відключені від кровоносної системи, але з моментом народження відкриється і серцевий клапан, який пропустить кров в легені і наситить її киснем.

Нервова система малюка продовжує розвиватися, на нейронах головного мозку утворюється мієліновий шар, свого роду захисна оболонка, що складається з багатошарових клітинних мембран. Цей процес на цьому терміні вступає в початкову стадію і буде тривати протягом першого року життя малюка, що забезпечить розвиток координації руху.

Якщо довгоочікуваний малюк є вашим первістком, то, швидше за все з пологами доведеться трохи почекати. У разі повторної вагітності, або у разі багатоплідної вагітності, якщо ви очікуєте чарівних близнюків, то пологи можуть початися в будь-яку хвилину. Як правило, вагітність близнюками закінчується саме на цьому терміні.

Хрящові тканини носа і вух стали досить жорсткими. Первинний пушок майже зник, залишившись подекуди на руках, плечах і ногах. Первородне змащення може ще зберегтися по всьому тілу, а може залишитися лише в шкірних складках. Малюк у цей період зайнятий тренуванням дихання і активно освоює ковтальний рух. Цей період не відрізняється високою руховою активністю, так як підрослий плід зайняв вже всю порожнину матки, йому тісно і незручно перевертатися, тому він злегка штовхає.

А в цей час у мами ….

Якщо вагітність не є першою, то цілком імовірно, що на цьому терміні з’являться провісники пологів. Це пов’язано з потужними гормональними змінами, які відбуваються в жіночому організмі і призначені підготувати його до майбутніх пологів. Передвісники пологів за силою прояву можуть відрізнятися, тому майбутня мама до настання перейм може їх і не помітити. Але якщо ви помітили явні ознаки, зазначені нижче, то радимо приготуватися до пологів, які можуть відбутися в будь-який момент.

Опустився живіт, нарешті можна легко зітхнути. Але з опущенням плоду посилився біль у спині і тиск на область промежини. Це говорить про те, що ваш малюк готується до виходу, так як вже зафіксував голову в родових шляхах.

Матуся все частіше відвідує туалет і це пов’язано з розладом травлення, тому що організм активно позбавляється від непотрібного додаткового вантажу, щоб полегшити пологи. Тому не варто нехтувати клізмою в пологовому будинку. Цей період також супроводжується великим тиском на сечовий міхур, цим пояснюються часті відвідування туалету.

Може відійти слизова пробка, яка під час вагітності надійно захищала матку від інфекції. Це може відбуватися різко або поступово, але в кожному разі це є сигналом розкриття шийки матки.
Спостерігається знижена активність рухів малюка, але турбуватися не варто, дитина влаштовується і набирається сил перед фінальним виходом.

Цей період часу найкраще присвятити відпочинку, прогулянкам, хорошому сну. Можна збагачуватися додатковими знаннями про процес пологів, готуватися до зустрічі з малюком. Частіше всього цей період супроводжується приступом «гніздування», коли вагітна жінка з подвоєним зусиллям наводить чистоту, робить генеральне прибирання і наводить ідеальний порядок у всьому домі.

Українські молоді матусі, на відміну від зарубіжних жінок, воліють грудне вигодовування штучному, так як годування дитини грудьми у нас вважається природним, органічним і корисним. Немовлята, які виросли на материнському молоці, рідше хворіють інфекційними захворюваннями, менше страждають від алергії, знижується ризик синдрому раптової смерті, формується правильний прикус і розвивається більш високий інтелект. Окрім того, годуюча мама отримує величезний емоційний підйом, який позитивно впливає на її здоров’я, оскільки грудне вигодовування знижує ризик захворювання на рак молочної залози.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.