Загальні поради при токсикозі

Загальні поради при токсикозі
Загальні поради при токсикозі
Токсикоз знайомий багатьом жінкам, які незабаром планують стати мамами. Розрізняють два види токсикозу:


Ранній токсикоз супроводжує перший триместр, тривалість і відчуття індивідуальні. Гормональна перебудова організму є причиною прискореного обміну речовин дитини, що розвивається, і матері, в результаті в крові в надмірних кількостях накопичуються продукти обміну, організм повинен позбавлятися від них. Організм матері повинен пройти етап адаптації, адже в ньому розвивається нове життя, що надає безпосередній вплив на психологічний і фізичний стан жінки. Бажання позбутися від токсикозу, дізнатися способи, які дозволять відчувати себе комфортно і впевнено, знайомі більшості жінок.

Не варто піддаватися ілюзіям, вірити в чудеса, для того, щоб вирішити проблему, необхідно реально оцінювати її масштаби. Повністю перемогти відчуття, що супроводжують складний процес, неможливо, але істотно полегшити, звести до мінімуму – цілком реально. Нудоту, блювоту і відторгнення їжі, непереносимість запахів, підвищене слиновиділення і сонливість, слабкість, дратівливість, помисливість та інші неприємні відчуття перемогти можна.

Які заходи вжити при токсикозі?

Існує кілька правил, позитивний вплив на організм яких доведено практичним досвідом, їх регулярне дотримання дозволить гідно пройти випробування.

Не варто поспішати вранці вставати, в положенні необхідний особливий режим, слід подбати про те, щоб безпосередньо після пробудження були доступні сухарики, шматочок хліба, склянка соку або води. Рекомендується приймати їжу в положенні лежачи. Якщо жінка продовжує вести активний спосіб життя, щоранку змушена відправлятися на роботу, у неї в сумці обов’язково повинен бути легкий варіант перекусу: фрукти, сухарики, вітамінізований напій або мінеральна вода.

При відсутності алергічних реакцій на цитруси, слід регулярно купувати їх, доведено їх ефективність при нудоті. Крім цього, рекомендується запастися м’ятними льодяниками.

Виключити з раціону смажене, гостре, спеції, жирне – дієта корисна не тільки при токсикозі, правильне харчування позитивно впливає на плід, що розвивається. Приймати їжу необхідно маленькими порціями з незначними інтервалами, такий режим дозволить не поправитися, зберегти ідеальну форму. Має значення температура їжі, страви мають бути теплими. При підвищеному слиновиділенні ефективні настої ромашки, шавлії, лимонне полоскання.

Дотримуючись простих правил, піклуючись про себе, жінка перенесе період безболісно. Не варто ризикувати: без призначення лікаря, за порадою подруги категорично забороняється приймати ліки, піддаючи загрозі дитину, що розвивається. Можна пити шипшину, вживати яку також рекомендується після узгодження з лікарем.

Практикуються сеанси ароматерапії, особливо ефективні масло лимона, м’яти, анісу, розмарину, меліси. Свіже повітря, прогулянки в парку надають позитивну дію на самопочуття. При можливості варто виключити громадський транспорт на певний період, в машині ідеальне місце – біля водія. Необхідно захистити жінку від стресів і переживань.

У чому відмінності нудоти, що супроводжує токсикоз викликаний іншими причинами?

Блювота супроводжується відчуттям полегшення при харчовому отруєнні, при токсикозі самопочуття зміниться в кращу сторону не відразу. Також варто орієнтуватися на періодичність виникнення почуття нудоти, якщо цей стан характерний для кожного ранку – у вас токсикоз.

При значному погіршенні самопочуття обов’язково слід повідомляти лікаря. Нормою вважається блювота в межах трьох разів протягом доби. Слід зазначити, що ранній токсикоз у більшості випадків не загрожує ні матері, ні дитині, у той час як пізній супроводжується ймовірністю невтішних наслідків. Звичайно, не варто думати про погане, але все ж, набряк легенів, крововилив у мозок – явища, які іноді трапляються.

При важких формах слід суворо дотримуватися рекомендацій кваліфікованого фахівця, самодіяльність може стати причиною найстрашніших наслідків. Найгостріші стадії можуть стати приводом для прийняття крайніх заходів, аж до переривання вагітності. Ніхто не може гарантувати полегшення від тих чи інших процедур, індивідуальні особливості – основний фактор, від якого залежить самопочуття вагітної.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.