Корисність піших прогулянок при вагітності

Корисність піших прогулянок при вагітності
Корисність піших прогулянок при вагітності
У період вагітності інтенсивні заняття спортом необхідно припиняти, але в той же час для нормального її протікання і легких пологів необхідно нормальне функціонування серцево-судинної та дихальної системи, а також повинні бути нормально розвинені м’язи. Прогулянки пішки дуже виручають в ті періоди, коли спортом займатися протипоказано. Вони тренують всі перераховані вище системи, а також насичують легені достатнім для нормального обміну речовин в тканинах, киснем. Цей же кисень, в свою чергу, потрапляє до дитини і сприяє нормальному його розвитку.

Прогулянки допомагають зробити м’язи сильніше, а також підсилюють кровопостачання кісткових тканин, таким чином, обмін кальцію в організмі поліпшується і менше вимивається з кісток. Якщо вагітна хвора на анемію, їй особливо корисні прогулянки на свіжому повітрі, так як вони активують кровообіг і насичують тканини киснем, а тому саме при анемії за зниженого рівня гемоглобіну транспортування кисню до тканин порушено.

Якщо поєднувати піші прогулянки з правильним і збалансованим харчуванням, то ви не будете стикатися з такими проблемами, як запори, що під час вагітності дуже актуально. Крім усього іншого, прогулянки покращують настрій і додають сил, а це дуже важливі фактори для хорошого самопочуття майбутньої мами.

Але яка тривалість повинна бути у прогулянок пішки, а також, в який час краще гуляти і де?

● Гуляти рекомендується не менше 1,5-2 годин на день.
Влітку гуляти краще до 11 годин дня або вже ввечері, після 17. В обідній час, коли сонце особливо активно, з дому краще не виходити. Занадто високі температури повітря також не підходять для прогулянок.
● Якщо ви не в змозі гуляти довго, можна робити короткі прогулянки кілька разів на день.
● Якщо ви раніше вели не надто активний спосіб життя, то краще не треба починати тривалі прогулянки. Спочатку приділіть ходьбі півгодини в день поруч з будинком або в парках з лавками. З плином часу збільшуйте тривалість.
● Місця для прогулянок слід вибирати в місцях, де свіжого повітря більше, і там, де він більше зволожений, а саме в зонах, біля води і з великою кількістю дерев. Зелений колір ще й заспокоює нервову систему. Ідеальним варіантом було б гуляти в бору або в місцях, де росте багато сосен або по берегу моря. Близько доріг або промислових підприємств гуляти категорично заборонено!

Підніматися в гори під час ходьби також не слід, так як різка зміна тиску погано може відбитися на здоров’ї вагітної. Крім піших прогулянок, можна займатися спеціально розробленою гімнастикою. Плюси гімнастики для вагітних також очевидні, вони тренують м’язи і готують матір до такого складного випробуванню, як пологи. Ви можете виконувати вправи гімнастики вдома, в залах, в лікарнях, де ви перебуваєте на обліку. Найголовніше – підтримувати хорошу фізичну форму, піклуватися про своє здоров’я, стежити за харчуванням і якомога частіше відчувати позитивні емоції.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.