Види (форми, ступені) токсикозу

Види (форми, ступені) токсикозу
Види (форми, ступені) токсикозу
Витримати токсикоз – значить пройти серйозне випробування, після якого на багато речей дивишся філософськи, все пізнається в порівнянні. Процес розвитку плода супроводжується імунними, гормональними, судинними змінами в організмі дитини і матері. У більшості випадків самопочуття вагітної нормалізується на 16 тижні. З медичної точки зору токсикоз – патологічне явище, яке відповідно вимагає регулярного спостереження фахівцями та відповідального ставлення жінки. У залежності від його тяжкості існує загроза для плоду. Важкі форми можуть призвести до невтішних наслідків, навіть до переривання вагітності.

Розрізняють три рівні тяжкості токсикозу

Легкий ступінь

Найбільш поширений симптом, що супроводжує легкий токсикоз, – блювота в ранкові години, після пробудження або відразу після прийому їжі. Як правило, знижується апетит, можлива незначна втрата ваги, в межах норми, це припустимо. В якості профілактики, в залежності від ряду факторів, призначають спеціальні препарати, дія яких спрямована на зниження емоційної збудливості, нормалізацію обміну речовин, виведення токсинів.

Середній ступінь

Терпіти блювоту припадає до 10 разів протягом доби. Стан періодично погіршується, спостерігається прискорене серцебиття (90-93 ударів на хвилину), може підвищуватися температура до 37,5 градусів. Середній токсикоз може проявлятися в постійному почутті нудоти, без блювотного рефлексу жінка не може навіть дивитися на продукти, для підтримки нормального стану призначають курс терапії в умовах денного стаціонару, в крайньому випадку – госпіталізація. Крапельниці компенсують недолік поживних речовин, необхідних дитині і матері. При прогресуючій формі призначають протиблювотні препарати.

Важкий ступінь

Блювота без перерв, організм настільки ослаблений, що жінка не може приймати навіть рідину, це свідчить про серйозне порушення обміну речовин. Зневоднення дуже небезпечно, ацетон у сечі, погіршення самопочуття, зміни складу крові – явні ознаки важкого ступеня, госпіталізація неминуча. У більшості випадків лікується сильний токсикоз так само, як і токсикоз середньої тяжкості. У рідкісних випадках настійно рекомендують переривання вагітності.

Слід позитивно ставитися до токсикозу, це явний показник того, що дитина росте і розвивається. Заради того, щоб стати матір’ю, можна пройти будь-які випробування. Не варто піддаватися паніці, впадати у відчай. Рекомендації лікаря, дотримання режиму допоможуть вирішити проблему.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.