Як поводитися майбутній мамі під час 3-го триместра вагітності

Як поводитися майбутній мамі під час 3-го триместра вагітності
Як поводитися майбутній мамі під час 3-го триместра вагітності
Будь-яка жінка завмирає з усвідомленням того, що всередині неї росте маленьке диво, природа на деякий час запозичила ваше тіло і творить тільки їй відомі чудеса. Я вагітна! – Буквально кричить кожна клітинка вашого організму.

Але непомітно проходить час і, озирнувшись назад, ви як би з боку спостерігаєте, як проходили ці хвилюючі моменти, коли малюк зростав під самим серцем.

Ви випробували нелегкий період першого триместру, який проходив з нудотою і запамороченнями, пережили зворушливі відчуття перших поштовхів крихти, що знаменували другий триместр і ось ви на фінішній прямій, більша частина шляху вже пройдена і попереду залишився заключний триместр перед народженням дитини.

Чим же відрізняються ці три місяці вагітності від попередніх, і що чекати майбутній мамі від третього триместру?

Ваш малюк вже досить великий, він крутиться і начебто перекидається всередині, постійно намагаючись штовхнути зсередини ручкою або ніжкою. Живіт вже не приховаєш просторим одягом, і він в буквальному сенсі живе окремим життям. Ходити не так легко як раніше, а нахилятися практично неможливо.

Тому варто задуматися, як на даному етапі розпланувати свій день і як поводитися майбутній мамі, щоб максимально комфортно відчувати себе на останньому триместрі вагітності.

Раціон харчування

В останньому триместрі, як і в попередніх двох слід їсти максимально корисну їжу, багату на білок – саме білок, оскільки він відіграє важливу роль у формуванні плоду. Не забувайте про фрукти і овочі, які необхідно вживати щодня. Проте варто обмежити споживання фруктів, що містять багато рідини – кавуни, дині, а також мають алергени – апельсини, мандарини, полуниця та інше. Не варто налягати на цитруси особливо на останньому місяці вагітності, інакше це загрожує діатезом у дитини.

Бажано виключити вуглеводи у великих обсягах. Виноград можна їсти тільки в малих кількостях. Він містить багато глюкози, що може відбитися як на вазі матері, так і на вазі майбутньої дитини. Збільшення ваги, тягне велике навантаження на серце матері, якому і так в цей період належить величезна робота, воно переганяє не тільки вашу кров, але і кров малюка. Їсти можна все, але в міру. Не старайтесь їсти відразу за двох або трьох, вживайте якісну їжу.

Прогулянки та спортивні вправи

Гуляйте більше на свіжому повітрі, не закривайтеся з чотирьох стінах, постійно провітрюйте кімнати, адже збагачення крові киснем дуже важливо на даному етапі, саме ця кров несе вашій дитині так необхідне йому повітря. Брак кисню може розвинути гіпоксію.

Щоранку можна почати з невеликої зарядки, що розжене кров по жилах і дасть позитивний заряд на цілий день. Зі спортивних вправ варто вибрати плавання, що дуже корисно для майбутньої матері. На третьому триместрі заняття плаванням сприяє тому, що дитина приймає правильне положення усередині матки вниз головою до виходу – якщо звичайно це не останній місяць вагітності.

Ще один з видів спортивних занять це йога і гімнастика для вагітних. Не варто віддавати перевагу сильно рухомим вправам, таким як біг, стрибки та інші.

Підготовка будинку до зустрічі з немовлям

Після 30 тижня варто подумати про генеральне прибирання, щоб гідно зустріти нового члена сім’ї в затишній оселі. Крім цього, вже можна потихеньку купувати необхідні речі для немовляти, іграшки та одяг. Придивитися дитячу коляску і ліжечко для малюка краще заздалегідь, щоб потім не довелося в похапцем брати перше-ліпше під руку.

Збори в пологовий будинок. Сумка породіллі

Будьте заздалегідь готові до того, що все може піти не за заздалегідь задуманим планом. Терміни народження, який вам поставили на УЗД і лікар-гінеколог – це всього лише можлива дата. Дитина може з’явитися як раніше, так і пізніше, але краще бути напоготові з наперед приготованою сумкою породіллі, в яку потрібно скласти все необхідне – одяг для мами і дитини, підгузники, медикаменти та інше.

Сумка породіллі має бути готова не пізніше 32 тижня.

Коли всі приготування закінчені, ви можете спокійно чекати покладеного часу, коли відбудеться довгоочікуване знайомство з найріднішим чоловічком.

І після завершення болісних годин в пологовому залі, притискаючи до грудей мирно сопучий клубочок щастя, забувається вся біль і переживання, на тіло знисходить умиротворення і розуміння – Це того коштувало!Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.