Гімнастика для вагітних, загальна інформація

Гімнастика для вагітних, загальна інформація
Гімнастика для вагітних, загальна інформація
Вагітність для кожної жінки – це найщасливіший період у житті. Починаючи з перших днів вагітності і до самого її кінця, майбутні матері піклуються про своїх дітей. Вони перестають вживати спиртні напої, нікотин, правильно харчуються, приймають вітаміни і намагаються отримувати тільки позитивні емоції. Також дуже важливі для народження здорової дитини заняття спеціальною гімнастикою для вагітних. При заняттях фізичними вправами прискорюється обмін речовин, покращується кровообіг у судинах плаценти і матки, а це, в свою чергу, збільшує подачу кисню до дитини. Плюс до всього гімнастика підтримує м’язи матері в тонусі і фізично готує її до пологів.

Величезним достоїнством гімнастики є підготовка організму до швидкого відновлення після пологів. На сьогоднішній день в мережі інтернету можна знайти різні поради, відео або картинки гімнастичних вправ для занять вдома. Гімнастикою також можна займатися в тій поліклініці, де ви встали на облік, там ваш лікар буде за вами спостерігати і давати різні поради по вправам, які вам підходять.

Для кожного триместру розроблені окремі вправи, які корисні для здоров’я матері і дитини саме в той чи інший період. Дуже важливо при вагітності займатися дихальною гімнастикою. Даний вид вправ також стимулює подачу необхідних поживних речовин і кисню дитині.

Унікальним курсом є дихальна гімнастика для вагітних Стрельникової. Цей курс розрахований на підвищення імунітету, збагачення крові киснем, як малюка, так і матері, а також готує дитину до правильного дихання після її народження. Займатися даної гімнастикою можна в будь-якому триместрі. Фізичні вправи першого триместру є основою для подальшого гарного перебігу вагітності та легких пологів.

Під час другого триместру навантаження можна збільшувати, тільки у випадку, якщо процес вагітності проходить нормально. Гімнастика цього триместру вимагає більш продуманої розробки, так як в цей період зростає навантаження. Особливо популярні види гімнастики – басейн і фітбол – найкраще підходять жінці на другому триместрі вагітності, так як ці види вправ збільшують тонус м’язів, допомагають уникнути набору зайвої ваги, знімають навантаження з хребта, покращують роботу серця і тренують дихання.

Якщо до вагітності ви займалися фітнесом, не варто переривати заняття, просто підберіть вправи правильно. Фітнес дуже популярний серед вагітних, так як він покращує емоційний стан, допомагає дитині повноцінно розвиватися і плюс до всього підтримує гарну фізичну форму мами. Йога для вагітних – також дуже корисний вид гімнастики. Даний курс розвиває гармонію і розслабляє дихальні м’язи.

Третій, а точніше останній триместр вагітності має включати в себе комплекс вправ для косих м’язів, дихальні вправи і розтяжку хребта. Всі вправи повинні бути спрямовані на підтримку в тонусі серцево-судинної системи. Позиційна гімнастика це те, що найкраще підійде вам на цьому періоді, так як вона не вимагає особливих зусиль. Безсумнівно, плюси гімнастики для вагітних можна перераховувати довго, але, перед початком тренувань зверніться за консультацією до вашого лікаря, з приводу протипоказань. Також не забувайте про корисність піших прогулянок. Свіже повітря піде на користь, як мамі, так і її дитині. Тепер вас двоє і ви відповідальні не тільки за себе, а й за свою дитину.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.