Користь йоги для вагітних

Користь йоги для вагітних
Користь йоги для вагітних
Такі особливо популярні види гімнастики, як – йога, басейн, фітбол і фітнес користуються великим попитом серед вагітних жінок. Йога на сьогоднішній день є самим актуальним видом навантажень при вагітності.

Ось деякі плюси такої гімнастики для вагітних:

  ● Заняття йогою зміцнюють м’язи. Регулярно займаючись йогою, ви зміцните, як м’язи нижньої частини тіла, так і верхньої, це вам необхідно для того, щоб зберігати баланс при виношуванні.
  ● Ви навчитеся правильно дихати. Весь курс йоги побудований на методиці правильного дихання. Дихальні вправи допоможуть вам розслабитися, заспокоїтися, зняти стрес. Також заняття йогою вчать правильно дихати під час пологів.
  ● Йога допомагає усунути біль. Біль у спині під час вагітності є нормою, так як матка стає важче. Йога ж зміцнює м’язи спини, що в свою чергу знижує навантаження на спину і знімає біль в ній.
  ● Заняття йогою вчать рівноваги. Майбутня мама почувається незграбно, так як пропорції її тіла змінюються, а вага збільшується. Деякі пози в йозі дозволяють навчитися управляти своїм балансом навіть на останніх тижнях вагітності.
  ● При заняттях йогою всі тривоги пропадають. На заняттях йогою ви потрапляєте в спокійну атмосферу, ви розслабляєтеся і заспокоюєте думки. Всі передпологові страхи і тривоги під час сеансів пропадають.
  ● Йога допомагає зміцнити зв’язок з малюком. Вся рутина перед пологами часто не дає матерям відчути зв’язок з малюком, який поки ще знаходиться всередині. Займаючись йогою, ви концентруєтеся на почуттях і емоціях, які відчуваєте по відношенню до дитини. Це допоможе вам розвивати зв’язок вже після пологів.
  ● Заняття йогою навчать довіряти собі і своєму тілу. У житті жінки під час вагітності відбувається велика кількість змін в її організмі, відносинах, її статус. Через це вона перестає відчувати впевненість у собі. Йога ж зміцнює силу духу і тіла.
  ● Навчіться розкривати стегна при пологах завдяки йозі. Займаючись йогою, ви готуєте своє тіло до такого нелегкого випробування, як пологи. Різні пози допоможуть дитині перебувати в правильному положенні. Коли ваша вагітність добігає кінця, інструктори акцентують увагу на позах, які допомагають полегшити процес пологів.
  ● Йога навчить швидше розслабитися. Займаючись спеціальними вправами на розслаблення, ви виключаєте проблеми зі сном в період вагітності. Після вагітності лікарі радять мамам спати в той час, коли спить дитина, але надмірна напруженість і тривога за дитину не завжди дозволяє швидко заснути. Йога вчить вас відпускати всі тривоги і розслаблятися, таким чином, ви зможете засипати швидше.
  ● На заняттях йогою ви зможете завести знайомства з іншими вагітними жінками. Кожна вагітна жінка потребує підтримки і розуміння. Відвідуючи заняття, ви отримаєте можливість завести нові знайомства з іншими майбутніми мамами, які вам забезпечать підтримку.

Але, навіть незважаючи на всі достоїнства цього виду тренувань, є також і протипоказання до занять йогою:

  ● сильний токсикоз;
  ● підвищений тиск;
  ● загроза викидня;
  ● багатоплідна вагітність;
  ● ускладнення при вагітності.

Слід відвідати медика перед тим, як починати заняття. Багато лікарів забороняють займатися йогою в першому триместрі вагітності. Краще в ці тижні згадати про корисність піших прогулянок і більше бувати на свіжому повітрі.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.