Як поводитися майбутній мамі під час 2-гого триместра вагітності

Як поводитися майбутній мамі під час 2-гого триместра вагітності
Як поводитися майбутній мамі під час 2-гого триместра вагітності
Із завмиранням серця, ніжно притискаючи теплу долоню до ледь кругленького животика, в голові майбутньої мами спливає ряд питань – «Як він там? Що відчуває?»

Минуло не так багато часу з того дня як серце радісно затріпотіло від прекрасної новини – Ви вагітні!

Усередині начебто за помахом чарівної палички зростає нове життя, природа дала можливість самій створити диво – воно зосередилося під самим серцем і незабаром дасть про себе знати.

Ви вже пройшли нелегкий перший триместр, який для багатьох є найскладнішим – ранкова нудота в супроводі із запамороченням, а часом і мігренню вже позаду, організм перебудувався на новий лад, щоб із зручністю розмістити дитину в утробі.

Попереду нові, раніше незвідані відчуття, які не змусять себе довго чекати – легкі, навіть боязкі торкання зсередини, немов метелики ледь зачепили крильцями – так-так, це він, Ваш малюк, він, начебто, вітає Вас і каже: «Мамо, я вже досить великий і ти можеш мене відчувати ». Саме ці перші поштовхи крихти ознаменовувають другий триместр вагітності.

І хоча живіт тільки-тільки округлився і особливо не помітний під одягом, майбутня мама повинна подумати, що і як їй краще робити, щоб не тільки не нашкодити майбутньому чоловічкові, але і підготувати своє тіло до майбутніх пологів.

Отже, що необхідно робити майбутній мамі на другому триместрі вагітності?

Раціон харчування

Токсикоз відступив, покращився апетит, настрій налагодився, все менше хилить на сон і організм активно вимагає підзарядки.

Їжте, набирайте те, що загублено за попередні місяці. Однак не перестарайтеся, не треба наїдатися за двох, а то й за трьох, споживайте якісну їжу в помірних кількостях. Запам’ятайте – їсти краще трохи, але частіше.

Не варто перестаратися з вуглеводами, приділяйте увагу продуктам багатими білком, саме за рахунок нього формується і розвивається плід. Не забувайте щодня вживати і кальцій, він корисний не тільки для вас, а й для зростаючого всередині організму.

Дуже корисні овочі і фрукти – зверніть на них увагу. Поменше мучного та солодкого, оскільки вони стимулюють підвищення ваги, як матері, так і дитини, що негативно відіб’ється на кровоносній системі і серці, яким належить переганяти не тільки вашу кров, але і кров малюка. І, крім того, зайва вага може відбитися на шкірі живота, сідниць і стегон – з’являться розтяжки.

Спортивні вправи і прогулянка

Хоча живіт практично не помітний і не сковує рухів, не варто віддавати перевагу рухливим видав спорту – виключіть стрибки, біг і т.п., але це не означає, що потрібно нерухомо лежати на дивані (якщо звичайно немає відповідного припису лікаря).

Краще зайнятися плаванням, гімнастикою, йогою, ці види спорту не дадуть застоятися крові, допоможуть зміцнити м’язи і згодом можуть послужити добру службу при майбутніх пологах.

Якщо ж заняттися спортом несила, це насильство організм, краще просто виходьте на прогулянку кілька разів на день, що і стане для Вас своєрідною розминкою. Дихайте більше свіжим повітрям, збагачуйте кров киснем, адже саме кров у процесі кровообігу відносить таке необхідне повітря вашій дитині.

Приготування до майбутніх пологів

Хоча попереду ще є час, варто подумати про підготовку тіла не тільки до майбутніх пологів, а й годівлі. Тому вже зараз варто задуматися над тим, щоб підготувати груди. Для цього, після кожного прийому душу, необхідно розтирати соски махровим рушником, щоб вони трохи огрубіли, і надалі це вбереже їх від можливих травм і неминучих тріщин.

Крім цього, кожна мама повинна пройти спеціальні курси майбутніх батьків, де її навчать, як правильно тримати немовлятко, продемонструють на прикладі як необхідно прикладати дитину до грудей і які ще потрібно здійснювати маніпуляції по догляду за малюком.

І, незважаючи на те, що часу ще предостатньо, потихеньку придивляйтеся необхідні речі для крихти – баночки, соски, одяг, іграшки. Не відкладайте все на останній момент, оскільки після народження дитини цим зайнятися буде ніколи, краще заздалегідь знати, що до появи немовляти вже все готово.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.