Гепатит під час вагітності

Гепатит під час вагітності
Гепатит під час вагітності
Практично кожне захворювання можна, з упевненістю, назвати несприятливим фактором для перебігу вагітності. Нерідко цим захворюванням може бути гепатит. Саме зважаючи на це і те, наскільки така патологія небезпечна для майбутнього малюка, кожній жінці необхідно здати аналіз на гепатити В і С три рази за весь термін вагітності. І це зовсім не лікарська примха – це об’єктивна необхідність, підкріплена невтішними статистичними даними.

Гепатит, що це?

Під загальною назвою гепатит об’єднані всі запальні процеси в печінковій тканині, причиною яких можуть стати віруси або руйнівні фактори (алкоголь, медичні препарати тощо). Вірусні гепатити – А, В, С, D і Е – різняться шляхом зараження людини і здатністю провокувати трансформацію хвороби в хронічну форму.

Незважаючи на різноманітність збудників, клінічні симптоми, які свідчать про можливу наявність у вагітної гепатиту, досить характерні і схожі. Це насамперед жовтушність шкірних покривів і білків очей, а також: блювота, можлива тривала діарея, нудота, висока температура і сильний головний біль. Один з найбільш характерних симптомів, який майбутня мама ні в якому разі не повинна ігнорувати, – це гострий або ниючий біль у правому підребер’ї (місце локалізації печінки). При прояві даних симптомів вагітна негайно повинна звернутися в медичний заклад.

Чим загрожує гепатит в період вагітності?

Однозначно, навіть якщо малюк не заразився від мами гепатитом, хвороба дуже сильно послаблює організм вагітної. У першу чергу це негативно позначається на роботі печінки, яка і так відчуває подвійне навантаження через необхідність брати участь в обміні речовин і мами, і маляти. Дане порушення призводить до погіршення кровообігу, в результаті якого дитина отримує недостатньо поживних речовин і кисню (фетоплацентарна недостатність), що негативно позначається на його розвитку.

Можлива загроза внутрішньоутробного інфікування плода. Найбільш часто це відбувається при гепатиті В, рідше при С, а при гепатиті А або Е теоретично це може статися тільки при пологах. Якщо інфікування відбулося на ранніх термінах вагітності, це завершується викиднем. При більш пізніх строках інфікування цілком реальне народження живої дитини, але зараженої, або навіть з наслідками перенесеної інфекції.

Лікування гепатиту у вагітних

При гострій формі захворювання в період вагітності знищення вірусу неможливо. Тому вагітна в цей період, коли імунна система організму бореться зі збудником, повинна знаходиться в лікарні. Лікарі зобов’язані постійно контролювати її стан, щоб уникнути зневоднення і будь-яких збоїв в роботі систем органів. Після трансформації захворювання в хронічну форму, стає можливим почати адекватну терапію.

На сьогодні єдиним медикаментозними препаратами етіотропного характеру дії, тобто спрямованими саме проти вірусу, визнані інтерферони. Застосовувати їх можна тільки під чітким наглядом фахівця, тому як це пов’язане з певним ризиком для здоров’я майбутнього малюка.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.