Прянички для діток на замовення
На замовлення прянички для ваших діток

Сонливість під час вагітності

Сонливість під час вагітності
Сонливість під час вагітності
Вагітність – це серйозні зміни в організмі майбутньої мами. Змінюється фізіологія і психологія, зміни відбуваються і в роботі органів, і звичках. Через таку тотальну перебудову з’являються дивні симптоми, які раніше були не властиві жінці, але для майбутньої мами такі ознаки – норма. До таких станів можна віднести сонливість.

Чим викликана сонливість при вагітності

Сонливість, легка нудота та слабкість – це одні з перших ознак вагітності. Саме ці ознаки ще до затримки менструації і результатів тесту на вагітність змушують «запідозрити» наступ «цікавого положення». Пояснюється сонливість на ранніх термінах підвищеним рівнем гормону вагітності – прогестерону – в крові. Крім свого безпосереднього впливу на репродуктивну систему, цей гормон діє на весь організм в цілому і на нервову систему зокрема. В результаті жінка стає спокійною, навіть апатичною. З’являються слабкість, підвищена стомлюваність і сонливість, і це нормально. Так природа створює додатковий механізм захисту для майбутнього малюка, «примушуючи» матусю більше відпочивати і уникати великих навантажень. Зазвичай такі симптоми до третього місяця вагітності зникають, так як організм адаптується до свого нового стану. Майбутня мама відчуває емоційний підйом, приплив сил і енергії.

Другий фізіологічний пік підвищеної сонливості припадає приблизно на 36-37 тиждень вагітності. Пов’язано це зі значним навантаженням на мамин організм та інтенсивної підготовкою до пологів.

Патологічна сонливість при вагітності – що це

Немає нічого дивного в тому, що протягом всієї вагітності жінка періодично буде відчувати втому і сонливість. Але якщо така апатія, занепад сил, сонливість і підвищена стомлюваність стають постійними супутниками, то слід шукати причину.

В деяких випадках причина криється в нераціональному розподілі навантаження на роботі, нестачі сну та відпочинку і в стресових ситуаціях. Але такі симптоми, які проявляються постійно, можуть свідчити про будь-які порушення з боку здоров’я. Найчастіше це:

Також сонливістю і втомою супроводжуються алергії і простудні захворювання.

Як боротися з сонливістю під час вагітності

Фізіологічна сонливість – це не захворювання. Це один з механізмів адаптації організму вагітної жінки до свого нового стану. Тому «лікувати» таку сонливість не потрібно. Навпаки, потрібно прислухатися до свого самопочуття і бажанням і скорегувати свій режим дня, раціон і навантаження відповідно до нових «вимог».

Майбутній мамі необхідно спати не менше 10 годин на добу, в тому числі 2 години слід «виділити» на 2-3 денних відпочинки. Лягати спати ввечері потрібно не пізніше 22 годин – так не порушуватимуться природній біологічний ритм, і відпочинок буде повноцінним.

Вранці замість звичної чашки кави з солодким печивом краще випити склянку свіжого фрешу і з’їсти порцію мюслів з йогуртом і сухофруктами. Так в організм, замість кофеїну і «неправильних» вуглеводів, надійде збалансована порція вітамінів та енергії, яка допоможе швидше «мобілізуватися» і не відчувати себе сонною і втомленою. Також варто переглянути свій денний раціон з урахуванням нових потреб організму.

Легкі фізичні навантаження, гімнастика для майбутніх мам, прогулянки на свіжому повітрі, йога і плавання допоможуть підтримувати організм у тонусі, підготуватися до пологів, протистояти стресам і посприяють гарному настрою.

Працюючій вагітній жінці варто звернутися до свого керівництва з проханням про переведення на «легкий труд». Тим більше що законодавством передбачені такі пільги.

Якщо сонливість проявляється як симптом одного з захворювань, то лікування повинно вибиратися з урахуванням основного захворювання. Це може зробити тільки лікар, тому консультація фахівця необхідна.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.