Як привчити малюків засипати без заколисування

Як привчити малюків засипати без заколисування
Як привчити малюків засипати без заколисування
Проблема заколисування дитини перед сном знайома практично кожній родині. Багато мам і тат змушені подовгу заколисувати своє дитя на руках або в колясці, намагаючись допомогти йому швидше заснути. Тому питання, як відучити дитину від заколисування, є першорядним для молодих батьків. Але перш ніж з’ясовувати, як з цим боротися, потрібно зрозуміти, чому крихті необхідно заколисування.

Навіщо заколисувати дитини перед сном

Немовлята протягом перших трьох місяців після народження потребують тих же відчуттів, які були їм звичні в період пренатального розвитку. Тоді новонароджені легше адаптуються до нових умов життя.

    ● Ритмічні похитування як би знову занурюють малюка в той стан, коли він перебував у животі у мами і відчував ритм рухів її тіла.

    ● Притулившись до грудей матері, дитинча чує розмірений стукіт її серця, який супроводжував дитину всі 9 місяців внутрішньоутробного формування, і ці рідні звуки заспокоюють малюка.

    ● Перебуваючи в кільці материнських рук, дитя немов повертається в той тісний і теплий простір, який був його надійним «будиночком» до появи на світло.

Таким чином, до трьох місяців новонародженого слід заколисувати обов’язково. До того ж саме в цей час встановлюється особлива близькість між мамою і немовлям, завдяки чому малятко виросте веселою, товариською і впевненою у собі людиною.

Коли починають відучувати дитину від заколисування

На 4-му місяці життя у немовляти створюються і закріплюються стійкі звички. Так що ви цілком уже можете пробувати відучити дитину від заколисування перед сном, тільки робити це потрібно правильно.

Вам необхідно скористатися наступними моментами:

    • нервова система малюка до 4-х місяців дозріває настільки, що він здатний заснути і без заколисування;
    • у немовляти такого віку поступово змінюється структура сну, і часті заколисування стають навіть перешкодою засипанню.

І врахуйте: чим пізніше ви почнете відучувати своє дитя від заколисування на руках або від заколисування в ліжечку-гойдалці, тим сильніше буде його опір. Але не можна впадати і в іншу крайність, відмовляючи дитині в закачуванні, коли він гостро потребує цього.

Якщо ви бачите у грудничка ознаки емоційного перезбудження, поганого фізичного самопочуття, то не ігноруйте бажання малятка відчути материнську турботу! Ніжно притисніть дитину до себе, покачайте на руках, щоб ваше дитя не відчувало жахливе відчуття самотності і втрати безпеки.

Як правильно відучувати немовляти від заколисування

Не здавайтеся, навіть якщо здасться, що терпіння вашому ось-ось кінець. Не піддавайтеся зневірі і втоми – тільки наполегливість і послідовність дій приведуть вас до успіху! 🙂

– Найголовніше, що потрібно зробити в першу чергу, – це організувати щоденний режим малюка відповідно до віку і неухильно дотримуватися його. Чітке дотримання часу прийому їжі, найпростіших ігор та занять привчить нервову систему крихти швидко засипати.

Стабільність життєвого укладу робить дитини безтурботно спокійною, що теж сприяє повноцінному сну.

– Намагайтеся частіше гуляти з малятком на свіжому повітрі. Обов’язково провітрюйте кімнату. У воду для купання додайте відвар із запашних заспокійливих трав.

Укладаючи крихту спати, тихо наспівуйте колискову і одночасно робіть дитині легкий массажик: погладжуйте голівку, животик, ручки і ніжки.

Можна практикувати спільний сон. Дитя, лежачи поруч з матір’ю, вдихає знайомий запах, відчуває рідне тепло і в повному спокої міцно засинає.

– Не менш важливо дотримуватися поступовість у своїх діях. Методично, день за днем скорочуйте тривалість та інтенсивність заколисування.

На швидкий ефект не розраховуйте, але в кінці кінців немовля звикне до того, що ви вже не качаєте його, а просто тримайте на руках. І незабаром йому буде досить полежати у вашого серця, щоб швидко заснути.

Як відучувати від заколисування дитину після року

Нерідко в практиці педіатрів зустрічаються ситуації, коли навіть дворічні карапузи відмовляються спати без заколисування. Тому не йдіть на поводу у своєї дитини, щоб не доводити справу до подібних казусів. Візьміть на озброєння нижченаведені поради – і ваше дитя буде мирно засинати в своєму ліжечку, не вимагаючи покачати його.

– Намагайтеся починати підготовку до сну в строго встановлений час. Ваш карапуз повинен зібрати (самостійно або з вашою допомогою) розкидані іграшки і покласти на місце. Причому ви можете пояснити малюкові, що ляльки і машинки, кубики та собачки теж лягають спати. А улюблений ведмедик зараз відправиться на всю ніч в ліжечко свого маленького господаря.

Окремим рядком хочеться виділити таке важливе нагадування: не перегодовуйте дитину перед самим сном! Навантажений надміру шлунок буде гальмувати процес засинання – і тоді заколисування не уникнути.

– Підрослий малюк вже багато розуміє, тому пояснюйте йому, з якої причини ви не дозволяєте в кінці дня шумно грати, бігати, стрибати.

– Регулярно повторюваний ритуал – гігієнічні процедури, переодягання в улюблену теплу піжаму, організація в ліжку затишного гніздечка – буде налаштовувати крихту на сон.

– М’яко, але наполегливо забороняйте дитині вечірній перегляд телевізійних передач, нехай це навіть мультики. І утримайтеся від того, щоб розповідати на ніч розбурхуючі казки.

Зате можна і потрібно використовувати усипляючі властивості «білого шуму» – тихої музики, мелодійних монотонних звуків, які легко заколишуть дитя. Спеціальний нічний світильник з обертовими елементами своїм мерехтінням теж добре присипляє навіть найрухливіших діточок. Обов’язково придбайте його – він стане вашим ідеальним помічником!

– Вам необхідно скоротити до мінімуму час своєї присутності в тій кімнаті, де спить ваш карапуз. Якщо він плаче, то постійте біля ліжечка, заспокойте дитя тихими, лагідними словами, проте не дивіться дитині в очі і не торкайтеся його. І при перших же ознаках засипання нечутно вийдіть з дитячої.

Привчати дітей засипати без заколисування непросто. Але люблячі батьки, звичайно, постараються пройти цей шлях з найменшими емоційними втратами для себе і дитини.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.