Як укласти немовля спати

Як укласти немовля спати
Як укласти немовля спати
Сон важливий для малюків по ряду причин: в цей час дітки ростуть, відновлюється їх організм, зміцнюється імунітет. Тому завдання батьків малюка – зробити все, щоб дитя могло добре виспатися.

Укладаємо спати 1-місячне немовля

Намагаючись укласти своє крихітне немовля, пам’ятайте про наступне: потрібно усунути ті фактори, які заважають йому, і забезпечити умови, необхідні для сну.

Сон займає більшу частину маленького життя грудної крихти (до 18 годин) . І якщо він не може заснути, надриваючись від крику, це означає, що ви перевантажили його нервову систему. Дитина ніяк не прийде в себе після походу в магазини, поліклініку, аптеку, де було багато яскравого світла, людей, гучних звуків.

Перезбуджене немовля швидко заспокоїться перед сном, якщо:

  • Ви викупали дитя в воді з травами;
  • Погодуйте малюка і перевірите його стан (наявність кольок, температури, нежитю);
  • Зробіть йому ефективний масаж, провівши пальцем від центру перенісся по правому надбрів’ї до кінця і назад (до середини перенісся), а потім те ж саме по лівому надбрів’ї – і дитинча засне майже моментально.

Щоб дитя швидко і легко занурювалось в сон, створіть звичні для нього умови:

  • Організуйте якісь тихі, але постійні шуми – адже немовля звик до них за 9 місяців вашої вагітності. Це може бути ледь чутно гудуча пральна машина, телевізор що працює і навіть фен. Або запис звуків природи. Словом, на ваш розсуд.
  • Приглушіть в кімнаті світло і включіть зволожувач повітря – це дуже схоже на ту вологу напівтемряву, в якій він був усередині мами.
  • Сповіть немовля. Він не буде тоді прокидатися від помахів своїх ручок і ніжок. А найголовніше – досить туге сповивання нагадає йому про спокійному перебування в тісноті маминого живота.
  • Малюк потребує також в мірному русі, йому хочеться чути стукіт вашого серця, звуки вашого дихання, тому що в цих відчуттях пройшло все його внутрішньоутробне формування. Так що доведеться вам найближчі 3-4 місяці заколисувати своє дитя, притиснувши до грудей і наспівуючи тиху пісеньку.

Застосовуючи ці поради, ви навчитеся швидко і легко укладати спати свого крихітного малюка. А стаття допоможе вам глибше зрозуміти особливості сну грудного немовляти.

Укладаємо спати 2-місячне немовля

У 2-місячному віці малюк вже спить менше. Однак питання, як швидко укласти спати малюка який підріс, як і раніше актуальне.

Денний сон

Сон днем у 2-місячного немовляти триває не більше 3-х годин: дитя починає активно знайомитися зі світом. Але час неспання теж не надто тривалий – близько 2-х годин.

Намагайтеся не втрачати пильність, інакше «перегулявший» малюк буде вередувати, то засинаючи на 10-15 хвилин, то знову прокидаючись. Тому уважно придивляйтеся до немовляти: якщо він притих, почав позіхати, то відразу сповивайте його, ніжно наспівуючи колискову, а потім злегка побаюкайте дитя на руках.

Схема денного сну 2-місячного малюка – 2 рази по 2 години і 2 рази по 30 хвилин. Плануйте свої справи з урахуванням цього графіка – і тоді зможете швидко укласти спати дитину.

Нічний сон

Дитина в такому віці поки ще не може спати всю ніч безпробудно. Він прокидається практично кожні 3 години, а то й набагато частіше. Для формування звички спати без пробудження потрібно підтримувати днем високу (за віком) активність немовляти, щоб до ночі він втомився.

Педіатри рекомендують не переривати практику спільного нічного сну. Ледве дитина заворушиться, мама встигне дати йому груди, і він без проблем буде спати далі.

Укладаємо спати 3-місячного немовля

Спроби батьків привчити немовляту такого віку до чіткого розпорядку дня безперспективні. Хоча дитина спить чимало часу – 14-15 годин на добу, але все ще без сформованого т.зв. цілодобового ритму (біологічного годинника). Доведеться вам, як і раніше, не зводити з дитини очей, щоб не пропустити той момент, коли дитя зможе швидко заснути.

Денний сон

Вдень малюк відпочиває 2 рази по 40 хвилин і 1 раз – 1,5 години. Дитина вимагає від батьків приділяти більше часу спілкуванню з ним, посміхається, шукає очима маму.

Однак потрібно вміти вчасно знизити емоційну активність ігор з немовлям. Адже якщо не вдасться заспокоїти малюка, то ви не зможете укласти його спати, і немовля довго буде плакати. Методи укладання дитини ті ж: погодувати, поміняти памперси, покачати на руках.

Але вже годі закривати штори, якщо сонце не світить крихті прямо в обличчя. Не варто сильно приглушати побутові звуки. І вже пора поступово привчати дитину до того, що поряд з ним у ліжку замість мами – м’яка іграшка.

Нічний сон

Необхідно посилити роботу щодо закріплення ритуалу відходу до сну. Одна дія має йти за іншою без пропусків і змін. І по можливості укладайте крихту спати в певний час.

Годувати грудьми крихітку бажано не в ліжку, щоб їжа і сон в свідомості крихти були розділені. Звичайно, процес цей буде повільним, зате дозволить дитині вступити в новий період – 4 місяці – підготовленим.

Укладаємо спати 4-місячне немовля

Протягом 4 місяці життя малюка лікарі радять посилено привчати дитину до життя за розкладом. Цей якраз той самий вік, коли у крихти формуються стійкі звички, пов’язані в режимом дня. Малютка починає потихеньку орієнтуватися в навколишньому світі, і допомагають йому в цьому стабільність і порядок.

Денний сон

Намагайтеся поменше носити немовля на руках, щоб він міг попрацювати фізично. Займайтеся з ним посильними вправами, грайте в такі ігри, які змушують дитя побільше рухатися.

Слідкуйте, щоб до моменту укладання в ліжко втомленим було тільце дитини, але не мозок, тобто емоційного стомлення бути не повинно. І тоді дитина швидко засне.

Нічний сон

Увечері поступово уповільнюйте темп спілкування з крихіткою і починайте звичну і послідовну підготовку до сну.

Але тепер дуже важливо пояснювати малюкові, що саме ви збираєтеся з ним робити. І хоча слів дитина не зрозуміє, але у нього поступово створюватимуться асоціативні зв’язки «мова-дія».

У дитини виникає чітке уявлення про події, що відбуваються: ось його купають, загортають в сухий теплу одяг, надягають памперси, годують, закривають фіранки на вікні, і він спить. А вранці він прокидається, їсть, гуляє, потім знову спить. І малятку спокійно, комфортно, оскільки тепер він приблизно розуміє, що буде далі і чого потрібно чекати.

У наступні місяці життя дитини вам буде набагато легше підтримувати незмінність чергувань сну і неспання малюка. Адже після 4 місяців немовля здатне засипати самостійно.

Ваші зусилля дали прекрасний результат!Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.