Грудне вигодовування перших тижнів життя

Грудне вигодовування перших тижнів життя
Грудне вигодовування перших тижнів життя
Коли в домі з’являється маленьке чудо, кожна мама переживає, чи все правильно робить для нормального розвитку своєї дитини. Перш за все це стосується питань грудного вигодовування. Ще якихось десять років тому усі педіатри наполягали на створенні структурованого графіку для маляти, де годування здійснювалося кожні три години. Зараз тенденція змінилася в бік годування «за вимогою». То що ж краще для Вашого улюбленого чада? Давайте зважимо всі «за» і «проти».

Годування «за вимогою» дозволяє малюкові в певній мірі самому контролювати своє харчування. Все дуже просто: він подає сигнал голоду (облизує губи, прицмокує, плаче), а матуся задовольняє його потребу в молоці. Таким чином організм мами пристосовується до вироблення молока в тій кількості, яка потрібна дитині.

Прикладайте малюка до грудей щоразу, коли він зголоднів. Годування на вимогу дозволить Вашому організму протягом декількох днів налагодити вироблення потрібної кількості молока. При підвищенні апетиту малюк буде частіше просити груди: це стимулюватиме продукування молока, і Ваш організм буде пристосовуватися до «підвищеного попиту». Як тільки груди починають виробляти більше молока, перерви між годуваннями будуть збільшуватися.

Для разового задоволення потреби в харчуванні малюка потрібно приблизно 20-25 хвилин активного смоктання. Цього достатньо, аби дитина в повній мірі отримала як переднє молоко (необхідне для запуску процесу травлення), так і заднє (більш жирне і поживне). Якщо дитина в’яло смокче, годинами «висить на грудях», не витримує двохгодинного проміжку між прийомами їжі, варто задуматися над причинами такої поведінки.

Малюк, який отримує лише переднє молоко, швидко його перетравлює і так само швидко знову стає голодним. Часто педіатри зі старим підходом до харчування немовлят радять зціджувати переднє молоко перед кожним годуванням. Сучасні дослідження довели, ще переднє молоко є не менш важливим для дитини.

Заднє молоко виробляється приблизно через 15 хвилин від початку активного смоктання. Тому коли дитина кидає груди за 10 хвилин, варто пропонувати їй продовжити процес прийому молока. Стежте за тим, щоб малюк не просто смоктав – так можна легко травмувати сосок, а прикладайте дитину до грудей винятково для годування. Дитина має захоплювати ротиком сосок разом з ареолою.

Якщо малюк не витримує хоча б двохгодинних проміжків між годуваннями, може статися, що молоко, що є вже в шлунку, ще не перетравилося, а до нього додалося свіже. Подібне може привести до проблем з травленням, частого зригування та надмірного газоутворення.

Якщо дитя мляве, довго спить і не подає ознак голоду довше чотирьох годин, то він може погано набирати вагу. Тому варто будити такого соню, аби проміжком між прийомами їжі становив не більш, ніж три години вдень, і чотири години вночі.

Кількість молока, яке споживає Ваша дитина, може варіюватися від годування до годування, день у день. Гарне насичення та достатнє збільшення ваги ¬– ознаки того, що Вашій дитині вистачає грудного молока.

У перші тижні життя важливо прикладати малюка до грудей щоразу, коли він зголоднів. Для Ваших молочних залоз це буде сигналом до вироблення молока. Таким чином, кількість Вашого молока відповідатиме потребам Вашої дитини. Під час годування слід дочекатися, поки малюк повністю спорожнить одну з грудей, інакше він недоотримає висококалорійного, жирного заднього молока, що є особливо важливим для збільшення ваги. Потім, якщо треба, прикладіть малюка і до іншої з грудей.

Зрештою до кінця першого місяця життя Ваш малюк буде харчуватися згідно індивідуальному графіку кожні дві з половиною – три години. Такий графік буде дуже сприятливим для розвитку травлення дитини, а також зробить розпорядок дня матусі набагато зручнішим.

Пам’ятайте, що любов, терпіння та взаєморозуміння допоможе виростити здорового і щасливого малюка.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.