Сон дитини: поради, перевірені часом. Частина 1 – Як вкласти дитину спати

Сон дитини: поради, перевірені часом. Частина 1 - Як вкласти дитину спати
Сон дитини: поради, перевірені часом. Частина 1 – Як вкласти дитину спати
Як вкласти дитину спати… Це питання батьки малюка задають з десятком різних інтонацій в голосі, але найчастіше в ньому звучить відчай. Небажання крихти заснути порушує ритм життя в молодій сім’ї, яка живе в постійній напрузі: адже у них тепер з’явилися такі серйозні турботи!

Знання деяких способів управління сном дитини допоможе вам без особливої напруги справлятися з цією проблемою.

Біологічний годинник

У кожної людини, незалежно від віку, є свої біологічні годинники. Їх «цокання» всередині нас закладено генетично. І тому навіть крихітний чоловічок, який нещодавно з’явився на світ, вже з перших своїх днів підпорядковується їх ходу. Тому завдання батьків – придивитися до біологічного ритму свого дитяти і слідувати за ним, не намагаючись змінити його «під себе».

Як спить новонароджений

Новонароджені немовлята сплять значну частину доби і прокидаються в основному тільки через бажання поїсти. Але це загальна схема. Дитя може спати або кілька годин поспіль, або прокидатися через кожні 30 хвилин. Не переживайте: дитина сама себе «вивчає», якщо можна так висловитися. Головне – щоб він був здоровий. І тоді незабаром кордони його сну стануть чіткими, більш визначеними. Батьки повинні допомагати дитині дитячого періоду формувати відмінності між денним і нічним сном.

Денний сон – це:

  – Обов’язково зашторене вікно.
  – Безперервний (підкреслюємо це умова!) побутовий шум у вигляді приглушено працюючого телевізора, брязкіт посуду на кухні, неголосної розмови членів сім’ї тощо.
  – Поєднання сну під час денної прогулянки в тихому скверику з вуличним шумом.

Нічний сон – це:

  – Щільно закриті шторами вікна.
  – Повна відсутність світла (можна залишити слабке світло нічника).
  – Не чути для дитини звук працюючого телевізора, телефона, що дзвонить і т.д..
  – Розмови батьків один з одним і з дитиною приглушеними голосами.
  – Купання немовляти перед безпосереднім укладанням спати (і тоді в більш старшому віці гігієнічні процедури перед сном будуть для малюка своєрідним сигналом відходу до сну).

Як допомогти немовляті скоріше заснути

Якщо після годування дитя не засинає відразу в своєму ліжечку (візку), його обов’язково потрібно покачати. Погойдування в усі часи було неодмінною умовою виходжування немовляти: хиткі люльки, колиски – без таких атрибутів важко було крихту нормально ростити. Мірний рух, впливаючи на вестибулярний апарат, вводить дитя в сон. Хитаючи малюка, потрібно його погладжувати при цьому: нервова система крихти заспокоюється під м’якими, ласкавими дотиками батьківських рук. Також не забувайте муркотіти колискову (підійде будь-яка повільна пісенька – аби не рок-н-рол). Дитину, яка вже заснула, обережно перекладають у постільку (коляску). Ліжечко на коліщатках полегшить заколисування; в разі відсутності такого ліжечка можна і вдома користуватися коляскою. Тільки би дитя заснуло нарешті…

Положення немовляти в ліжечку під час сну

З’єднання звичайної життєвої практики і наукових досліджень синдрому дитячої раптової смерті (СРДС) довело: вночі дитину краще тримати сплячим на боці, періодично міняючи положення протягом ночі. Втомливо, звичайно, вставати вночі кілька разів, але що поробиш… Адже наше життя з появою малюка цілком підпорядковується прагненню зберегти його життя, його здоров’я.

Вдень же, коли контролювати стан сплячого крихітки легше, необхідно викладати його і на животик. У такому положенні гази відходять легше; знижується ризик розвитку дисплазії тазостегнових суглобів; зміцнюються спинні м’язи.

Дитина може спати вдень і на спині, але необхідно стежити, щоб не відбулося удушення від відрижки або западання язика (при недорозвиненій вуздечці).

Сон малюка в кімнаті батьків

Ранній період свого життя немовля повинно проводити поруч з матір’ю – це закон. І не слухайте тих, хто каже, що треба з перших днів привчати дитину до «самостійності». Все це буде: не встигнемо отямитись, як вони, недавно крихітні дітлахи, зістрибнуть з наших рук. А зараз робіть так, щоб і малюк спав, і ви могли хоч якось теж побільше поспати. Поставте ліжечко (коляску) біля свого ліжка. Так ви зможете в будь-який момент прислухатися до дихання дитини, зреагувати на його плач, погодувати швидко вночі. І дитя, заколисане рідним голосом, засне, що дасть можливість заснути і вам.

Сон дитини після півроку

У піврочки дитина спить вдень потроху: може рази три засипати на 30 – 40 хвилин. У цьому віці малюк вже досить активний. Тому хвилин за 40 – 50 до сну необхідно грати з ним більш спокійно, не торсати його. До того ж тепер на вас будуть працювати ті ритуали, якими ви вперто супроводжували засинання дитини в перші місяці. Привчений до певного порядку, ваш крихітка зможе, заспокоївшись практично вже рефлекторно, солодко і міцно заснути, причому не тільки вдень, але і вночі.1 коментар

 1. НАТАЛЯ

  ХОТІЛА ЗАПИТАТИ ЧИ ПОТРІБНО ДИТИНУ ПЕНАТИ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.