Методи корекції дитячих кольок

Методи корекції дитячих кольок
Методи корекції дитячих кольок
Дитячі кольки – серйозна «неприємність», що затьмарює перші місяці життя малюка і молодих батьків. Скільки б педіатри не заспокоювали родичів, кажучи про те, що це не небезпечно і природно для багатьох новонароджених дітей, легше жити від цього нікому не стає. Деякі мами губляться, нервують, відчуваючи своє безсилля. Природно, що такий стан ще більше погіршує самопочуття дитини. Так що ж робити? По-перше, слід заспокоїтися і розібратися в причинах дитячих кольок.

Що викликає коліки у малюка і як вони проявляються

Дитячі кольки – раптові напади плачу у здорової зовні дитини, викликані спастичними болями в кишечнику. Проблема ця спостерігається у малюків з народження і до трьох-чотирьох місячного віку, а далі зникає сама по собі. Пізнати напади зовсім не складно, спостерігаються вони найчастіше ввечері або вночі. Малюк починає плакати без видимих причин, при цьому сова ніжками, підтягує коліна до живота, тужиться, вигинається і червоніє. Живіт під час кольок, в більшості випадків, роздутий і твердий. Заспокоїти дитину в цей час дуже складно – при спробах прикладання до грудей маля, зробивши два три ковтки, груди кидає і знову починає нестямно плакати.

Причини цього вкрай неприємного для малюка і батьків стану досі однозначно не з’ясовані. Основний з них вважається підвищене газоутворення, що виникає як результат незрілості травного тракту. Адже народжується дитина із стерильним кишечником, в якому ще немає всіх необхідних для нормального перетравлення їжі корисних бактерій. Нормалізація мікрофлори у немовлят триває до трьох-чотирьох місяців.

Неправильне прикладання малюка до грудей, коли під час смоктання він заковтує занадто багато повітря, також може бути причиною виникнення дитячих кольок.

Деякі фахівці вважають, що коліки можуть мати не фізіологічну, а психологічну природу і виникати у дітей з підвищеною чутливістю до дратівливих факторів – яскраве світло, занадто жарко або холодно, мокрий підгузок тощо.

Емоційна нестабільність молодої мами, в тому числі і при післяпологових депресіях, викликає збільшення кількості особливих гормонів в організмі, які, потрапляючи в молоко, можуть провокувати напади кольок у немовлят.

Щоб зрозуміти, чому малюк мучиться, батькам слід з особливою увагою стежити за його станом. Це допоможе з’ясувати, після чого з’являються напади і, відповідно, усунути їх причини.

Як допомогти малюкові

Педіатри розробили ефективні методи корекції дитячих кольок, що дозволяють знижувати їх інтенсивність і частоту.

При підвищеному газоутворення дуже важливо прискорити відходження газів і запобігти утворенню нових. Для цього слід проводити такі заходи:

    1. Робити масаж живота в поєднанні зі спеціальними вправами – зігнуті в колінах ніжки притискають до живота, при цьому акуратно натискають на нього і масажують за годинниковою стрілкою.
    2. Перед черговим годуванням дитини для поліпшення роботи кишечника потрібно на кілька хвилин викладати на животик.
    3. Після годування потрібно потримати малюка “стовпчиком” (у вертикальному положенні) хвилин 15-20, щоб він відригнув повітря, що накопичилося під час їжі.
    4. При грудному вигодовуванні слід стежити, щоб дитина охоплював губками не тільки сосок, але і велику частину ареоли – це завадить йому заковтнути зайве повітря.
    5. Годуюча мама повинна дотримуватися дієти, яка виключає продукти, що викликають підвищене газоутворення – молочні продукти, газовані напої, соки, капуста, гриби, чорнослив, чорний хліб, бобові, квашені овочі.

При кольках добре допомагають профілактичні чаї на основі натуральних рослинних інгредієнтів – фенхелю, ромашки, кропу. Їх можна купити в будь-якій аптеці, вони абсолютно нешкідливі для вашого малюка. Найбільш ефективними препаратами вважаються – Плантекс, Кропова вода, Бейбі Калм. Дають ці засоби дитині в проміжках між годуваннями.

Якщо ваш малюк проявляє особливу чутливість до некомфортних для нього умов, йому необхідно забезпечити тактильний контакт по максимуму. Частіше носіть дитину на руках або в слінгу, практикуйте спільний сон, укладайте малюка в «позу кенгуру» – голим животом на живіт матусі. Багатьом дітям полегшити стан під час нападу кольок допомагає так званий «білий шум» – звуки води, що ллється, дзюрчащого струмка, водоспаду, працюючих електроприладів.

Психологічний стан мами впливає на дитину дуже сильно, тому жінці, яка страждає від післяпологової депресії або від інших стресових станів, слід вживати всіх заходів для нормалізації свого душевного стану, аж до лікування у психотерапевта.

Якщо всі перераховані вище методи допомагають погано або взагалі не допомагають, лікар може призначити прийом спеціальних ліків, купіруючих напади дитячих кольок – Еспумізан L, Саб Симплекс, Боботік і інші. Всі ці препарати, відрізняючись формою випуску, мають одну основну діючу речовину – симетикон. Це інертна нетоксична органічна сполука, проявляюча активну вітрогонну і пеногасящу дію. При прийомі зменшує поверхневий натяг стінок кишечника, усуває пухирці газу і не дає утворюватися новим. З організму симетикон виводиться природним шляхом, не створюючи ніякого дискомфорту для малюка.

Якщо у дитини напади дитячих кольок бувають часто, і інтенсивність їх висока, при цьому будь-які методи корекції не надають будь-якого позитивного дії, слід в обов’язковому порядку проконсультуватися з лікарем, щоб не пропустити розвитку небезпечних захворювань.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.