Сон дитини: поради, перевірені часом. Частина 2 – Сон дитини після року

Сон дитини: поради, перевірені часом. Частина 2 - Сон дитини після року
Сон дитини: поради, перевірені часом. Частина 2 – Сон дитини після року
Режим сну однорічної дитини розділяється на дворазовий денний сон по 1,5 – 2 години і нічний – до 10 – 12 годин. Якщо немовля, що підросло, скоротило свій денний сон до 1 разу на добу, то не змушуйте його спати більше – краще перенести початок нічного сну на більш ранній час.

Засинає дитина вдень частіше після обіду, але не відразу: придивляється, чи не пішла раптом мама в іншу кімнату. До того ж завжди чуйно вловлюють настрій матері, діти можуть відчувати, що мама кудись поспішає, і тому довго не засинають. Жінка повинна змусити себе забути про всі невідкладні справи і спокійно довести до кінця цю справу. Причому проявляти ласку, ніжність, не карати дитину в роздратуванні.

Однак твердість теж потрібна, тільки спокійна, впевнена твердість: адже діти такі хитруни! Почнуть своє нескінченне: «казку / пісеньку», «попити / попісяти» – малюки вже знають чимало слів … З незворушною наполегливістю долайте опір дитини: командувати парадом він не має права. Незмінно спокійним тихим голосом, не відступаючи домагайтеся свого кожен раз, інакше не ви будете керувати дитиною, а він вами.

Укладайте свого малюка раніше в один і той же час! Вдень можна його побаюкати пісенькою, обійнявши дитя, що лежить у своєму ліжечку з опущеними бічними гратами. Коли дитина засне, грати потрібно підняти (ви пам’ятаєте про це, звичайно). Імітація дихання сплячої людини – ще один дуже ефективний спосіб приспати дитя швидше.

Підготовка до нічного сну ускладнюється деякими доповненнями
. Разом приберіть іграшки; разом розкладіть піжаму, яку крихта надіне після гігієнічних процедур; разом виберіть м’яку іграшку, притиснувши яку до грудей, малюк засне. Але оскільки спочатку сон – поверхневий, то почекайте трохи, посидівши поруч, щоб ваш крихта заснув глибоко. Коли ви побачите: як тільце дитини розслабилося, пальчики розтиснулись, відпустивши іграшку, – то можете зайнятися справами, тому що малюк нарешті спить.

Якщо ж вийшло, що дитя заснуло біля вас, то не кладіть його в непідготовлену постіль: вона холодна, і через різницю в температурі крихта прокинеться. Зігрійте спочатку ліжечко і потім вже кладіть туди дитину. Буває, що дітки, прокидаючись серед ночі, біжать в ліжко батьків. Треба перенести дитину назад, в його ліжечко, і не лаяти ні в якому разі, а посидіти біля нього, погладити, нашіптуючи ласкаві слова. Робіть так (ми зараз обговорюємо не екстремальні, а рядові ситуації), тому що малюка, який звик спати в батьківському ліжку, відучити від цього буде величезною проблемою.

Але ніякі проблеми не можуть затьмарити цю непередавану радість: адже коли настане ранок, ви знову побачите свій ненаглядний скарб! Ви знову притиснете до серця свою дорослу дитинку, без якого вже просто не уявляєте власне життя!Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.