Популярні види активності під час вагітності – басейн і аквааеробіка

Популярні види активності під час вагітності - басейн і аквааеробіка
Популярні види активності під час вагітностібасейн і аквааеробіка
Особливо популярні види гімнастики – басейн і аквааеробіка, це найбільш відповідний вид підготовки вагітних до пологів. Користь від такого виду гімнастики дуже велика. Аквааеробіка – це безпечний, приємний і ефективний вид фізичного навантаження. Заняття у воді допомагають пропрацювати всі групи м’язів і гартують організм матері. Якщо ви будете займатися аквааеробікою регулярно, ви будете постійно здоровою і бадьорою. Заняття в басейні дуже полегшують процес пологів, так як ви зможете тримати свій організм під контролем, коли у вас почнуться перейми.

Для чого ж потрібна аквааеробіка для вагітних?

Заняття аквааеробікою потрібні для:

    ● Хорошої фізичної підготовки. При заняттях аквааеробікою навантаження йде на весь організм, розвиваються м’язи, які беруть участь у пологах, значно розвантажують хребет, що особливо необхідно з другого триместру вагітності.
    ● Кращої підготовки дихальної системи. Під час занять велика увага приділяється зануренням у воду, що зробить дитину більш стійкою до нестачі кисню, яка часто виникає при пологах. Виходячи з багаторічного досвіду, жінки, які займаються аквааеробікою або просто плавають у басейні, краще почуваються, у них пологи протікають легше і без суттєвих ускладнень.
    ● Покращення психічного здоров’я. Плавання покращує настрій і психічне здоров’я вагітної. Під час занять виділяється гормон щастя, який допомагає зняти нервову напругу і відчувати позитивні емоції, які так потрібні для нормального розвитку малюка.
    ● Загартовування організму. Заняття у воді покращують імунну систему, посилюють опірність організму до вірусів і хвороб, що вкрай необхідно під час вагітності. Звичайно, не варто нехтувати корисністю піших прогулянок і заняттями гімнастикою, в різні триместри вагітності варто підбирати різний комплекс вправ та занять.

У який період вагітності краще займатися аквааеробікою?

Медики та професійні інструктори кажуть, що заняття аквааробікой корисні на будь-якому терміні вагітності. Просто в різні триместри навантаження варто регулювати і залежить навантаження від стану самої жінки. На першому триместрі вагітності матері можна продовжувати займатися спортом в тому режимі, в якому вона займалася до вагітності, якщо це не приносить незручностей. Другий триместр – це ідеальний період для початку занять аквааеробікою. У третьому триместрі також можна продовжувати заняття, але варто приділити більшу увагу дихальним вправам.

Аквааеробіка впливає на загальний фізичний стан матері та дитини, готує її до більш м’яких родів, тому в період вагітності варто задуматися про відвідання басейну. Вправи гімнастикою вдома також допоможуть вам підготуватися до майбутнього випробування, але, на думку медиків, заняття у воді більш ефективні і менш ризиковані.

Поради з виконання вправ в басейні:

● У процес тренувань слід вливатися за рівнями.
● Оптимальним варіантом було б займатися кілька разів на тиждень, тому що заняття рідше будуть зайвим стресом для організму, і не будуть приносити ніякої користі.
● Якщо ви відчуваєте себе у воді некомфортно, відразу ж потрібно вийти з басейну і дати організму трохи відпочити.
● До тренування слід приступати не раніше, ніж через 1,5 години після прийняття їжі. Їжа, в свою чергу, перед тренуванням повинна бути неважкою.

І пам’ятайте, що основною метою аквааеробіки є підтримка фізичного та емоційного стану. Не варто починати заняття, якщо ви цього не хочете.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.