Все про збереження вагітності в пологовому будинку

Все про збереження вагітності в пологовому будинку
Все про збереження вагітності в пологовому будинку
Процес виношування плоду не завжди протікає гладко. При ускладненому перебігу і загрозу передчасного переривання вагітності лікар направить в пологовий будинок. Основна мета лікування в лікарні – зберегти вагітність і доносити дитину до оптимального для розродження терміну.

Чому кладуть на збереження в пологовий будинок

Виношування вагітності – це нормальний стан для жінки, при якому зовсім немає ніякої необхідності лежати в лікарні. Лікар жіночої консультації безпричинно на збереження в пологовий будинок не відправить. Основними показаннями для госпіталізації є:

  • Поява ознак загрози переривання вагітності (періодично виникаючі болі в животі, кров’янисті виділення з піхви);
  • При виявленої ІЦН (ІЦН – нездатність шийки матки утримувати плід в матці);
  • Наявність ознак гестозу (підвищення артеріального тиску, виражені набряки, поява білка в аналізі сечі);
  • Виявлення ознак внутрішньоутробного страждання дитини (при УЗД, кардіотокографії або за клінічними ознаками);
  • При серйозних захворюваннях внутрішніх органів і при загостренні хронічних хвороб печінки, нирок, серця і судин;
  • Виникнення ускладнень, пов’язаних з плацентою (передлежання, низьке розташування, плацентарна недостатність);
  • При неспроможнім рубці на матці після попереднього кесаревого розтину;
  • Переношування вагітності (термін більше 42 тижнів).

Все індивідуально. У кожної вагітної жінки свої причини для госпіталізації. На збереження в пологовий будинок кладуть при реально виникає небезпеки для мами і малюка – краще лежати в лікарні під постійним наглядом лікаря, ніж втратити дитину, перебуваючи в звичних умовах власної квартири.

З якою тижні вагітності кладуть на збереження в пологовий будинок

У більшості вагітних жінок, нормально виношують плід, за всі 40 тижнів можуть не виникнути причини для госпіталізації в пологовий будинок. Деяким жінкам доводиться зберігати вагітність всі 9 місяців. В акушерстві є чіткий критерій – 22 тижні вагітності. До настання цього терміну лікар направить в гінекологічне відділення лікарні, після 22 тижня і до моменту пологів – в акушерське відділення пологового будинку. Це критерій виконується неухильно – в пологовому будинку не лежать на збереженні жінки з невеликими термінами вагітності.

Скільки можна або потрібно лежати на збереженні

Незалежно від причини потрапляння в лікарню, кожній вагітній жінці треба розуміти – тільки лікуючий лікар визначає часовий проміжок перебування в пологовому будинку. Іноді це не більше тижня, частіше в межах 10-14 днів, в окремих випадках тривале – від декількох тижнів і до настання пологів. Тривалість зберігаючої терапії залежить від наступних факторів:

  • При наявності ознак загрози передчасних пологів на збереженні потрібно лежати до зникнення всіх симптомів: якщо 3-4 дня не болить живіт, немає виділень крові з піхви, то лікар може виписати з лікарні.
  • При ІЦН – після накладення шва на шийку матки або при установці акушерського пессарія;
  • При гестозі – при зниженні артеріального тиску, усунення набряків і нормалізації аналізу сечі;
  • При проблемах з плацентою, наявності неспроможного рубця на матці або при стражданні плода – тільки якщо лікар упевнений в тому, що ризик для життя мами і малюка відсутній;
  • При гострих і хронічних хворобах – після проведення всіх необхідних лікувальних заходів і усунення ознак захворювань;
  • При переношуванні – до моменту настання пологової діяльності.

У кожної жінки вагітність протікає індивідуально, тому ніколи не можна передбачити час від моменту надходження в пологовий будинок на збереження до виписки з лікарні.

Як лягти в пологовий будинок на збереження

Направлення на госпіталізацію для збереження вагітності дасть лікар в жіночій консультації. Або в разі екстреної ситуації лягти в пологовий будинок можна через виклик швидкої допомоги. Виділяють 2 варіанти:

  1. Екстрений;
  2. Відстрочений.

У першому випадку при виникненні типових ознак загрози передчасних пологів необхідно викликати екстрену (швидку) допомогу, щоб потрапити в пологовий будинок. У другому – на черговому відвідуванні жіночої консультації лікар після огляду і обстеження виявить свідчення для госпіталізації і направить до лікарні.

Вагітна жінка може самостійно звернутися в пологовий будинок, але далеко не завжди вийде лягти на збереження: лікар приймального відділення після огляду і обстеження може відмовити в госпіталізації через відсутність показань.

Як відмовитися від госпіталізації у пологовий будинок для збереження

Змушувати ніхто не буде. Кожна вагітна жінка може відмовитися від знаходження в пологовому будинку, але тільки в тих ситуаціях, коли немає реальної загрози життю мами і плоду. У деяких випадках треба прислухатися до думки доктора: коли ймовірність сумного результату вагітності вкрай висока, лікар жіночої консультації не буде питати згоди на госпіталізацію і викличе швидку допомогу. Якщо ризик мінімальний, є можливість проводити зберігаюче лікування в домашніх умовах, то вагітна жінка може відмовитися від госпіталізації у пологовий будинок (для цього треба в присутності лікаря заповнити бланк інформованої відмови, поставивши підпис і дату).

Під час виношування плоду кожній жінці треба в першу чергу дбати про сприятливий перебіг вагітності. У разі виникнення проблем і ускладненнях, які потребують проведення лікування, не можна ігнорувати рекомендації лікаря. Без необхідності лікар не відправить в пологовий будинок на збереження.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.