42 тиждень – Вагітність на сорок другому тижні

Вагітність на 42 тижні
Вагітність на 42 тижні
Всупереч існуючій думці, вагітність не обмежується сорока тижнями, і цей термін може тривати навіть до сорока трьох тижнів. Але що відбувається, якщо термін перевищив сорок тижнів, а довгоочікуване дитя не поспішає з’явитися на світ? Такі випадки не є рідкістю і згідно з даними ВООЗ складають до 10% всіх вагітностей.

У чому ризик переношеної вагітності?

Малюк в утробі матері продовжує зростати і це може стати суттєвою проблемою при пологах, так як досить крупному малюкові трохи складніше проштовхуватися по родових шляхах. Крім набору зайвої ваги, кістки черепа стають більш щільними, що не дає можливості міняти конфігурацію, і проходження по родових шляхах загрожує небезпекою ускладнень і травм у матері і дитини в період пологів.

Якщо вагітність дійсно переношена, то це пов’язано з процесом старіння плаценти, яка втрачає свою здатність забезпечувати малюка необхідною кількістю поживних речовин і кисню, що може призвести до гіпоксії. Нестача кисню може привести до можливості першого вдиху в порожнині матки, а так як кисневе голодування плоду призводить до виділення дитиною первородного калу – меконію, то з’являється небезпека заковтування плодом меконію з навколоплідними водами. У такому випадку перші години життя дитини можуть ускладнюватися важкими наслідками у вигляді синдрому аспірації меконієм, що вимагає штучної вентиляції легенів серйозної антибактеріальної терапії. Старіння плаценти призводить до кількісного зменшення амніотичної рідини в порожнині матки, що є перешкодою для розвитку малюка.

Переношеною може бути не кожна вагітність, яка протривала більше терміну, а тільки та, яка явила світу перезрілого малюка. Як правило, такі малюки виглядають змарнілими, зі зморщинами, що лущаться і худою шкірою, позбавленою шару мастила, який зазвичай покриває шкірні покриви доношеного новонародженого. Такі малюки відрізняються більшою активністю, а волосся і нігті у них довші і очі відкриті. Шкірні покриви і пуповина у таких дітлахів досить часто має зеленуватий, або жовтуватий відтінок.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.