Чи можна вагітним приймати Цитрамон

Чи можна вагітним приймати Цитрамон
Чи можна вагітним приймати Цитрамон
Часом навіть банальний головний біль може істотно порушити самопочуття вагітної. Цитрамон – відомий багато років багатокомпонентний анальгетик. Даний препарат відрізняється швидкістю дії і низькою ціною, але наскільки він безпечний для вагітних?

Фармакологічні властивості

Цитрамон в своєму складі містить ацетилсаліцилову кислоту, парацетамол і кофеїн. Завдяки цим компонентам препарат має знеболюючу, протизапальну, жарознижувальну діяю.

Парацетамол дозволений до застосування під час вагітності, проте більшу увагу варто приділити наявності у складі препарату ацетилсаліцилової кислоти.

Ацетилсаліцилова кислота входить до складу всім відомого Аспірину, який протипоказаний до застосування у вагітних в усі три триместри. У першій половині вагітності цей компонент може викликати вроджені аномалії, в тому числі і дефекти розвитку лицьової частини черепа. У передродовому періоді ацетилсаліцилова кислота часто стає причиною слабкої пологової діяльності, а після пологів – гіпотонічної маткової кровотечі і розвитку ДВЗ-синдрому. Крім цього ацетилсаліцилова кислота здатна зменшувати в’язкість крові, що є передумовою для профузної кровотечі та загострення виразкової хвороби ШКТ.

Кофеїн має збудливу дію на центральну нервову систему. Під дією цього компонента відбувається розширення судин. І хоча немає достовірних даних про вплив кофеїну на розвиток плода, але вагітним все ж рекомендують не вживати кофеїновмісні препарати протягом 9 місяців.

Показання

Під час вагітності Цитрамон заборонений до використання через наявність у ньому ацетилсаліцилової кислоти.

Аналоги

Аналогами Цитрамону є: Аскофен, Копаціл, Фармадол, Аспікод.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.