Прянички для діток на замовення
На замовлення прянички для ваших діток

Чи можна вагітним приймати Цитрамон

Чи можна вагітним приймати Цитрамон
Чи можна вагітним приймати Цитрамон
Часом навіть банальний головний біль може істотно порушити самопочуття вагітної. Цитрамон – відомий багато років багатокомпонентний анальгетик. Даний препарат відрізняється швидкістю дії і низькою ціною, але наскільки він безпечний для вагітних?

Фармакологічні властивості

Цитрамон в своєму складі містить ацетилсаліцилову кислоту, парацетамол і кофеїн. Завдяки цим компонентам препарат має знеболюючу, протизапальну, жарознижувальну діяю.

Парацетамол дозволений до застосування під час вагітності, проте більшу увагу варто приділити наявності у складі препарату ацетилсаліцилової кислоти.

Ацетилсаліцилова кислота входить до складу всім відомого Аспірину, який протипоказаний до застосування у вагітних в усі три триместри. У першій половині вагітності цей компонент може викликати вроджені аномалії, в тому числі і дефекти розвитку лицьової частини черепа. У передродовому періоді ацетилсаліцилова кислота часто стає причиною слабкої пологової діяльності, а після пологів – гіпотонічної маткової кровотечі і розвитку ДВЗ-синдрому. Крім цього ацетилсаліцилова кислота здатна зменшувати в’язкість крові, що є передумовою для профузної кровотечі та загострення виразкової хвороби ШКТ.

Кофеїн має збудливу дію на центральну нервову систему. Під дією цього компонента відбувається розширення судин. І хоча немає достовірних даних про вплив кофеїну на розвиток плода, але вагітним все ж рекомендують не вживати кофеїновмісні препарати протягом 9 місяців.

Показання

Під час вагітності Цитрамон заборонений до використання через наявність у ньому ацетилсаліцилової кислоти.

Аналоги

Аналогами Цитрамону є: Аскофен, Копаціл, Фармадол, Аспікод.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.