1 тиждень – Вагітність на першому тижні

Вагітність на 1 тижні
Вагітність на 1 тижні
Бажання стати матір’ю, пізнати радість материнства притаманні кожній жінці, оскільки сама природа наділила її найбільшим материнським інстинктом. Найчастіше жінка може завагітніти посередині менструального циклу (з 12 по 14-й день після менструації). Відлік десяти акушерських місяців (сорока тижнів вагітності) визначають початком останньої менструації. У зв’язку з цим, про особливості розвитку плода доцільно говорити після третього тижня.

Жінка

Для того щоб підготувати одну єдину серед трьохсот тисяч яйцеклітин для запліднення, центральна нервова система у жінки починає перебудовувати гормональний фон. З першого тижня вагітності, а в ідеалі за кілька місяців до бажаної вагітності, для жінки актуальний ряд профілактичних заходів для покращення можливостей розвитку зародка. Усередині жінки відбувається зародження життя, і заходи, які будуть вжиті для збереження її здоров’я, дуже важливі.

Візит до лікаря – перший крок на шляху до щасливого здорового материнства. Важливо відвідати фахівця до зачаття, щоб упевнитися в готовності жіночого організму до прийдешніх змін. Зазвичай для об’єктивної оцінки стану здоров’я призначаються обстеження. Може виникнути необхідність у прийомі ліків або зміні способу життя перед народженням малюка.

Обов’язкові аналізи:

  1. Піхвовий мазок. Інфекції, що мешкають в піхві, можуть побічно впливати на перебіг вагітності, так як проявляються дискомфортними відчуттями. Виконати санацію статевих шляхів завжди простіше до зачаття – доступний більш широкий спектр лікарських засобів.
  2. Загальний аналіз крові. Оцінка загального стану організму. Необхідно, щоб рівень гемоглобіну був у нормі – дитині потрібен кисень. За підсумками цього дослідження можна виключити запальну патологію в організмі. Кількість тромбоцитів вкаже згортаючу здатність крові.
  3. Аналіз сечі загальний. Розвиток вагітності створює подвійне навантаження на нирки, тому їх готовність визначити краще заздалегідь.
  4. Аналіз крові на цукор. Необхідний для виключення цукрового діабету, при якому протягом вагітності може ускладнюватися.
  5. Визначення резус – фактора і групи крові. Пригадується при необхідності екстреного переливання крові, її замінників.
  6. Аналіз крові на сифіліс, ВІЛ та гепатити В і С. Присутність таких збудників в організмі говорить про те, що вагітність небажана або жінка зобов’язана перебувати під чітким наглядом фахівців.
  7. Рентгенологічне обстеження, а також флюорографія – заздалегідь.

Деякі обстеження призначають індивідуально (наприклад, при наявності яких-небудь хронічних захворювань).

Рекомендації фахівців

Лікарі рекомендують жінкам оберігатися до повної готовності до зачаття. Якщо вона приймає протизаплідні таблетки, то їх прийом слід припинити і перейти на бар’єрні методи контрацепції – презервативи або вагінальні сперміциди. Бажано, щоб після закінчення курсу оральних сперміцидів сталося 2-3 менструальних циклу. Якщо у жінки є внутрішньоматкова спіраль, то її обов’язково потрібно витягти.

Кілька універсальних правил

  1. Відмова від алкоголю і куріння за кілька місяців до настання вагітності. Також шкодить пасивне куріння.
  2. Необхідно якомога менше проводити час в людних місцях, так як існує небезпека підхопити краснуху чи ГРВІ.
  3. Здати аналізи на TORCH – інфекцію. Найчастіше кишки інфіковані токсоплазмою. Якщо такий збудник вперше потрапить в організм вагітної жінки, він може спровокувати самі різні патології органів і тканин плоду.
  4. За 3 місяці до передбачуваної вагітності необхідно почати приймати фолієву кислоту, це дозволить запобігти безлічі вроджених дефектів плоду.
  5. Необхідно зайнятися гімнастикою і продовжувати заняття, будучи вже вагітною. Це дозволить ефективно постачати малюка киснем, добре впливає на профілактику зайвої ваги і покращує засвоєння кальцію.
  6. Поступова відмова від шоколаду, кави, міцного чаю та коли.
  7. Прогулянки на свіжому повітрі більше двох годин на день в парках і тихих вуличках, віддалених від автомагістралей.
  8. Жінку необхідно захистити від стресів і ситуацій, які можуть її засмутити.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.